ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 21 بهمن 1391

رئيس جهاد دانشگاهی فارس، كسب آمادگی بيشتر برای مقاومت و پايداری روزافزون، اعتصام عملی به حبل‌الله و سعه صدر بيشتر را از جمله ملزومات ادامه مسير رسيدن به جامعه مهدوی دانست.

 

رئيس جهاد دانشگاهی فارس، كسب آمادگی بيشتر برای مقاومت و پايداری روزافزون، اعتصام عملی به حبل‌الله و سعه صدر بيشتر را از جمله ملزومات ادامه مسير رسيدن به جامعه مهدوی دانست.

مسعود رستگار، رئيس جهاد دانشگاهی فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه فارس، با اشاره به ويژگی‌های انقلاب اسلامی كه می‌تواند مسير تاريخ را تغيير دهد، گفت: يكی از اصلی‌ترين ويژگی‌های انقلاب اسلامی ايران، انطباق كامل جوهره و اهداف آن با فطرت پاك بشری است.

وی افزود:‌ فطرت بشر طرفدار عدالت، آزادی و استقلال است و با ظلم و تعدی و استعمار در تضاد است، لذا پيام انقلاب اسلامی فوراً فطرت‌های پاك را به خود جلب می‌كند.

رستگار تأكيد كرد: برای جذب پيام انقلاب اسلامی لازم نيست كه مخاطب آن حتماً مسلمان باشد، چنان‌چه كه مشاهده می‌شود اين انقلاب در اقصی نقاط عالم رسوخ كرده و به عبارتی در حال صدور به كل دنياست.

رئيس خبرگزاری ايكنا شعبه فارس به رابطه‌ بين اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و زمينه‌سازی برای ظهور اشاره كرد و گفت: حضرت حجت(عج) با مأموريت گسترش اسلام در كل جهان ظهور خواهند فرمود و عنايات ويژه حق تعالی و آمادگی مسلمانان جهان، ايشان را در اجرای مأموريت محوله ياری خواهد كرد.

وی ادامه داد: از طرفی ما نيز به فرموده رهبر و معمار كبير انقلاب اسلامی، امام راحل(ره) تا به اهتزاز درآمدن پرچم «لا اله الا الله» و «محمد رسول‌الله» در سراسر گيتی از پای نخواهيم نشست.

رستگار اظهار كرد: قطعاً انقلاب اسلامی زمينه‌ساز ظهور حضرت حجت(عج) خواهد بود كه اميدواريم شاهد تعجيل در فرج حضرت مهدی موعود(عج) باشيم.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس در پاسخ به اينكه آفت‌ها و موانع تحقق اهداف انقلاب اسلامی چيست و چه مسائلی در اين زمينه بايد مورد توجه قرار گيرد، افزود: علاوه بر فشارهای جهانی مستكبران كه عمده‌ترين مانع محسوب می‌شود، دوری از خصائل نيكوی اسلامی،‌ ضعف مديريت و فراموشی، از عمده‌ترين آفت‌های پيش روی انقلاب است و لذا بايد مردم و به ويژه مسئولان دائماً سعی در خودسازی داشته باشند.لذا مسئولان بايد اصول مديريت اسلامی را به نحو احسن وجه فرا بگيرند و آرمان‌های انقلاب اسلامی و خاطره جانبازی‌ها و رشادت‌های جوانان اين مرز و بوم را از ياد نبرند.

رستگار با اشاره به نقش پايداری امام بر اصول و سازش‌ناپذيری ايشان بر همراهی گروه‌های مختلف با سياست‌های ايشان گفت: امام راحل به‌عنوان يك متخصص بلامنازع، با بهره‌گيری از تعاليم عاليه اسلامی، سعادت نوع بشر از جمله ايرانيان و اقشار و گروه‌های مختلف را مدنظر داشتند و لذا با استحكام مثال‌زدنی از اصول انقلاب و اسلام دفاع می‌كردند و بر آن پافشاری منطقی داشتند، پس هر عقل سليمی همراهی با سياست‌ها و اصول ايشان را مدنظر قرار می‌داد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان فارس در پاسخ به اينكه چه عاملی باعث شده علی‌رغم فشارهای مختلف غرب بر جمهوری اسلامی، ملت ايران همچنان بر اصل مقاومت تأكيد داشته باشند، گفت: ملت ايران به مصداق آيه 112 سوره هود «فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ...؛ پس همان گونه كه دستور يافته‏اى ايستادگى كن...» استقامت در مسير مأموريت الهی خود را نصب‌العين خود قرار داده و از آن‌جا كه حرف امام و رهبری را منطقی می‌داند و ايشان را الگوی خود در مقاومت و پايداری می‌بيند، همچنان استوار و پا برجا از آرمان‌های انقلاب دفاع می‌كند.   رستگار:

ملت ايران به مصداق آيه 112 سوره هود استقامت در مأموريت الهی را نصيب‌العين خود قرار دادند

وی انقلاب اسلامی را انفجار نور خواند و افزود: ‌اين نور الهی با استقامت و دلاوری مردم ما جهانگير شده و سراسر گيتی را روشن خواهد ساخت.

رستگار در ادامه سخنان خود به ويژگی‌های جامعه مهدوی اشاره كرد و گفت: جامعه مهدوی، مدينه فاضله جامعه اسلامی است؛ جامعه‌ای كه ذره ذره آن عبادت خداوند باشد، خصائل نيكوی بشری در آن نهادينه شده باشد و ويژگی‌های رذيله در آن جايی نداشته باشد.

رئيس جهاد دانشگاهی فارس ابراز اميدواری كرد: اين مدينه فاضله ان‌شاءالله با ظهور امام زمان(عج) و تبعيت بدون قيد و شرط مردم محقق خواهد شد.

وی در پاسخ به اينكه يكی از اهداف انقلاب اسلامی رسيدن به جامعه مهدوی است؛ تا چه حد در اين مسير موفق عمل شده و چه اقدامات ديگری نياز است صورت گيرد، گفت: ابلاغ پيام انقلاب اسلامی به سراسر گيتی، ايستادگی و پايداری مردم عزيز و انقلابی ايران اسلامی در نهادينه‌سازی و دفاع از آرمان‌های اسلام از جمله موفقيت‌های انقلاب اسلامی است.

رستگار، كسب آمادگی بيشتر برای مقاومت و پايداری روزافزون، اعتصام عملی به حبل‌الله و سعه صدر بيشتر را از جمله ملزومات ادامه مسير رسيدن به جامعه مهدوی دانست.

اين استاد دانشگاه با اشاره به نقش ولی فقيه و تأثير حمايت و تبعيت از ايشان در تثبيت و تقويت آرمان‌های انقلاب، گفت: ولی فقيه همان‌گونه كه از نامش پيداست فقيه و مجتهدی است جامع‌‌الشرايط كه ولايت جامعه اسلامی را به واسطه ويژگی‌های بارز شخصی و خواست‌ عامه مردم عهده‌دار می‌شود.

وی خاطرنشان كرد: در نظام اسلامی شرايط رهبری، شرايطی بسيار سخت است كه هر كسی لياقت،‌ توانايی و تحمل پذيرش اين مسئوليت سخت را ندارد، لذا به محض تحقق شرايط رهبری جامعه در يك فقيه جامع‌الشرايط و انتخاب ايشان توسط خبرگان، تبعيت از ايشان، شرط عقل است.

رستگار در پايان اظهار كرد:‌ اگر قرار است انقلاب اسلامی ما به احسن وجه پيش رفته و زمينه‌ساز ظهور حضرت حجت(عج) شود، كه اين امر جز از طريق تثبيت و تقويت آرمان‌های انقلاب اسلامی شدنی نيست، پس تبعيت از رهبری فريضه‌ای است غيرقابل انكار.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 103
بازدید ماه:4429
بازدید کل:298723

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی