ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 27 آذر 1391

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان فارس گفت: اندیشمندان و پژوهشگران باید از فعالیت‌های منقطع پرهیز کرده و طرحهای پژوهشی خود را یکپارچه سازی کنند تا به این وسیله به راهبردی مشخص در هر حوزه دست یابند.

 

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان فارس گفت: اندیشمندان و پژوهشگران باید از فعالیت‌های منقطع پرهیز کرده و طرحهای پژوهشی خود را یکپارچه سازی کنند تا به این وسیله به راهبردی مشخص در هر حوزه دست یابند.

اشرف شجاعی روز شنبه 25 آذرماه 91 در حاشیه آغاز به‌كار نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان فارس در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در شرایط فعلی، كشور بیش از هر زمان دیگر به پژوهش‌هاي کاربردی نياز دارد که این موضوع به طور حتم باید بر اساس نیازهای شناسايي شده در سطح جامعه و خصوصا صنعت تدوين شده باشد.

وی بیان کرد: به دلیل نبود پیش زمینه و انسجام، برخی پژوهش‌ها با وجود ارزش بالا از قابلیت و کارآیی مناسبی برخوردار نيست و  اين‌جا اتخاذ راهبردي معین در هر حوزه پژوهشی، مفهوم خود را آشکار می‌کند.

 معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی فارس تاکید کرد: اقدامات پژوهشی در صورتي معنادار و تاثيرگذار است كه به شکل یک پازل در کنار یکدیگر قرار گرفته مكمل باشد، اين گونه عمل‌كردن در شرایط فعلی، کشورمان را به قطع كامل وابستگی سوق مي‌دهد و این مهم هم با امکان سنجی و نیازسنجی میسر می‌شود.    

شجاعی خاطرنشان کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است، باید پیامهای متعددی که از این رهنمود در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی استخراج می شود، مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه هر فعالیتی می تواند تعریف خاص خود را داشته باشد.

وی با بیان اینکه در اقدامات پژوهشی، تقاضامحوری باید به عنوان یک اصل مد نظر پژوهشگران قرار بگیرد، اظهار کرد: استراتژی اولیه جهاد دانشگاهی نسبت به سایر موسسه‌های پژوهشی، رویکرد کاربردی پژوهش است چرا که جهاد دانشگاهی قبل از تعریف هر طرح پژوهشی به مکان، زمان، کیفیت، امکانات و نیازهای موجود توجه کرده و پژوهشگر در همان راستا حرکت می کند.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی فارس خاطرنشان کرد: نقش محوری پژوهش در جهاد دانشگاهی به شکل همگرا تعریف و توسط دفتر مرکزی تدوین و مصوب می شود که البته این مصوبات باید با شرایط استان نیز هماهنگی داشته باشد در غیر این صورت، فعالیت پژوهشی مورد نظر تایید نخواهد شد.

شجاعی تصریح کرد: امسال با وجود محدودیت بیشتر بودجه پژوهشی نسبت به سالهای گذشته، دستگاه ها و نهادهایی که فعالیتهای پژوهشی محور اصلی یا بخشی از ماموریت آنها را شامل مي‌شود، هم چنان فعالانه به ارایه طرحهای پژوهشی و نیازسنجی آنان در چرخه اقتصادی توجه كرده و پرداخته‌اند.

شايان ذكر است نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي استان فارس از 25 تا 28 آذرماه در محل باشگاه دانشگاه شيراز (جهاد دانشگاهي سابق) در خيابان ساحلي برگزار مي‌گردد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 8
بازدید ماه:2088
بازدید کل:313863

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی