ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 27 آذر 1391

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار در اولين روز از هفته پژوهش در جمع خبرنگاران، با يادآوري اينكه جهاد دانشگاهي شبكه‌علمي- تحقيقاتي گسترده‌اي در كشور دارد، افزود: يك طرح از ابتداي ارائه به جهاددانشگاهي تا مرحله عملياتي و تجاري شدن، مورد حمايت اين نهاد قرار خواهد گرفت.

رييس جهاددانشگاهي استان فارس با گرامي‌داشت هفته پژوهش گفت: اين نهاد انقلابي در راستاي عمل به منويات مقام معظم رهبري، از صفر تا صد طرح‌هاي پژوهشي كاربردي ارايه شده توسط پژوهشگران را حمايت كرده و مي‌كند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار در اولين روز از هفته پژوهش در جمع خبرنگاران، با يادآوري اينكه جهاد دانشگاهي شبكه‌علمي- تحقيقاتي گسترده‌اي در كشور دارد، افزود: يك طرح از ابتداي ارائه به جهاددانشگاهي تا مرحله عملياتي و تجاري شدن، مورد حمايت اين نهاد قرار خواهد گرفت.

وي با بيان اينكه تحقيق و پژوهش قبل از اقدام به انجام هر كاري، ضروري است،‌ خاطرنشان كرد: اين ضرورت در تمامي اركان زندگي به‌صورت يك باور درآمده و نهادينه شده است.

رستگار تصريح كرد: تاثير عميق و گسترده‌ پژوهش و فعاليت‌هاي علمي بر زندگي اجتماعي و سرنوشت يك ملت، ضرورت توجه بيشتر مسئولان چه به لحاظ كمي و چه به لحاظ كيفي، به امر پژوهش را نمايان مي‌كند.

وي گسترش و نهادينه شدن فرهنگ پژوهش را نيازمند جديت كافي دست‌اندركاران اداره كشور و حضور و پشتيباني آحاد جامعه به ويژه اقشار تحصيل‌كرده و نخبگان دانست و گفت: خوشبختانه در كشور ما از ابتداي پيروزي انقلاب و استقرار نظام مقدس جمهوري اسلامي و با هدف استقلال و آزادي و قطع وابستگي به بيگانگان، امر پژوهش مورد توجه قرار گرفته است.

رييس جهاددانشگاهي فارس اضافه كرد: در سال‌هاي اخير و با توجه فرمايشات رهبر فرزانه انقلاب و حمايت بي‌چون و چراي جناب آقاي احمدي‌نژاد كه خود نمونه اي از نخبگان و تحصيلكردگان متعهد كشور است، شاهد دست‌آوردهاي پژوهشي متعدد و متنوع در كشور هستيم، دست‌آوردهايي كه در دنيا مطرح و منجر به ارتقا رتبه علمي ايران شده است.

رستگار با بيان اينكه امروز با تلاش متخصصان و مبتكران و پژوهشگران و حمايت‌هاي نظام و دولت جمهوري اسلامي شاهد ارتقا رتبه علمي ايران به جايگاه اول در منطقه و 16 در جهان هستيم، گفت: اين  توفيق بخش عمده اي از هدفي است كه در چشم‌انداز 1404 آن را دنبال مي‌كنيم.

وي خاطرنشان كرد: جهاد دانشگاهي نيز به عنوان يك نهاد انقلابي كه وظيفه‌اي به جز خدمت به مردم و ايجاد زمينه‌هاي سربلندي و افتخار ايشان ندارد، از ابتداي شكل‌گيري، قطع وابستگي به بيگانگان را از طريق تكيه بر استعدادهاي خارق‌العاده جوانان متعهد ايراني مد نظر قرار داده و خوشبختانه دست‌آورد تلاش خستگي‌ناپذير جهادگران دانشگاهي، تعظيم مراكز علمي جهان در مقابل هوش و استعداد ايرانيان را در پي داشته است.

رستگار با اشاره به برپايي نمايشگاه در محل سابق جهاددانشگاهي فارس در ساحلي غربي، در شيراز، گفت: امسال نيز مانند سال‌هاي گذشته با آغاز هفته پژوهش، دست‌آوردهاي پژوهشي دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي در معرض ديد عموم علاقه‌مندان قرار گرفته است.

وي زمان برپايي اين نمايشگاه را يك‌هفته اعلام و خاطرنشان كرد: نمايشگاه بزرگ دست‌آوردهاي شاخص جهاددانشگاهي نيز در تهران از 25 آذر آغاز به‌كار كرده و تا 30 آذرماه پذيراي همه علاقه‌مندان است.

رستگار گفت: در نمايشگاه جهاددانشگاهي كشور، از قريب به پانزده‌هزار طرح پژوهشي جهادهاي دانشگاهي سراسر كشور، حدود 300 طرح دانش‌بنيان كه ويژگي‌هايي چون كسب رتبه در جشنواره‌هاي ملي و بين‌المللي، ارزآوري، جلوگيري از خروج ارز،‌ مشابه‌سازي تكنولوژي‌هاي خارجي و ... را داشته و حركتي علمي در راستاي سرافرازي ملي و قطع وابستگي به خارج از كشور به‌شمار مي‌رود، در معرض ديد نخبگان و فرهيختگان جامعه قرار گرفته است.

رستگار با بيان اينكه نمايشگاه تخصصي جهاددانشگاهي كشور هر روز تحت‌عنوان  خاصي نام‌گذاري شده است، افزود: يك‌شنبه 26 آذر جهاد دانشگاهي، فرهنگ و آموزش، دوشنبه 27 آذر جهاد دانشگاهي و انرژي، سه‌شنبه 28 آذر جهاد دانشگاهي و صنعت، معدن و كشاورزي، چهارشنبه 29 آذر جهاد دانشگاهي و حوزه سلامت و ‌پنجشنبه 30 آذر جهاد دانشگاهي و دفاع ملي و سايبري نام‌گذاري شده است.

رييس جهاددانشگاهي استان فارس گفت: در نمايشگاه ياد شده هر روز دو طرح از طرح‌هاي كاربردي نوين جهاد دانشگاهي در حوزه‌هاي مختلف، رونمايي مي‌شود.

رستگار از همه علاقه‌مندان،‌ دانشگاهيان،‌ پژوهشگران و مديران براي بازديد از نمايشگاه دست‌آوردهاي پژوهشي جهاددانشگاهي كشور كه در تهران برگزار مي‌شود، دعوت كرد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 98
بازدید ماه:4424
بازدید کل:298718

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی