ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 19 آذر 1391

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار عصر جمعه در جمع مسئولان شهرستان گراش كه با حضور رييس جهاددانشگاهي كشور انجام شد، افزود: : اگر قرار باشد فعاليت‌هاي مسئولين اجرايي يك شهرستان به‌طور جامع بازتاب داده شود‌، بهترين راه آن درج اخبار در خبرگزاري ايسنا است.

 

رئيس جهاد دانشگاهي فارس گفت: خبرگزاري ايسنا به‌عنوان يكي از مهم‌ترين خبرگزاري‌هاي مرجع در ايران و جهان، يك رسانه معتمد و مطلوب براي انعكاس اخبار و رويدادهاي خبري به‌شمار مي‌رود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار عصر جمعه در جمع مسئولان شهرستان گراش كه با حضور رييس جهاددانشگاهي كشور انجام شد، افزود: : اگر قرار باشد فعاليت‌هاي مسئولين اجرايي يك شهرستان به‌طور جامع بازتاب داده شود‌، بهترين راه آن درج اخبار در خبرگزاري ايسنا است.

وي با يادآوري اينكه ايسنا از ديدگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اولين خبرگزاري كشور به لحاظ مرجع بودن و استفاده رسانه‌هاي مكتوب از اخبار آن به‌شمار مي‌رود، تصريح كرد: از آن‌جا كه مقام معظم رهبري تأكيد فرموده‌اند كه اخبار خوب مخابره كنيد ، ما نيز در اين راستا فعاليت‌ها را به‌خوبي منعكس مي‌كنيم.

رستگار به اشاره به ديدگاه‌هاي مقام معظم رهبري در خصوص جهاددانشگاهي، خاطرنشان كرد: فعاليت‌هاي جهاد دانشگاهي در 4 بخش فرهنگي، پژوهشي، آموزشي و اشتغال تقسيم‌بندي مي‌شود، گفت: بحمدالله در استان فارس در اين 4 حوزه فعاليت‌هاي خوبي در حال انجام است.

وي فعاليت‌هاي آموزشي جهاد دانشگاهي فارس را در دو بخش كوتاه‌مدت و بلندمدت تقسيم‌بندي و با بيان اينكه، در دوره‌هاي كوتاه‌مدت رويكرد شغل محور و هدف تربيت افراد جهت اشتغال به كار است، خاطرنشان كرد: جهت برگزاري آموزش‌هاي هر دو حوزه آموزشي و اشتغال در شهرستان‌ها يك روال داخل جهاد دانشگاهي است كه براي راه‌اندازي هركدام يك حداقل‌هايي لازم است و به محض اينكه مقدمات فراهم شود و پس از اخذ مجوز از دفتر مركزي، اين مراكز شروع به كار مي‌كنند.

رئيس جهاد دانشگاهي فارس گفت: در حوزه اشتغال برگزاري دوره راحت‌تر است و هرجايي  كه احساس نياز كرديم مي‌توانيم دوره‌اي جهت فارغ‌التحصيلان آن منطقه برگزار كنيم.

وي با اشاره به ديگر فعاليت‌هاي آموزشي جهاد دانشگاهي فارس گفت: اين واحد در بحث برگزاري دوره‌هاي آموزش گوهرسنگ‌ها كه سومين تجارت بين‌المللي پس از نفت و اسلحه در جهان است و كار بسيار پرمنفعت و اشتغال‌زايي است، اقدامات خوبي انجام داده است.

رستگار افزود: جهت راه‌اندازي مركز دانشگاه علمي ـ كاربردي در شهرستان‌ها ضوابط سخت‌تري وجود دارد و لازمه آن اخذ مجوز از سوي دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي است، همچنين جهاد دانشگاهي فارس با همكاري مؤسسه بين‌المللي NIIT هندوستان اقدام به برگزاري دوره‌هاي آموزش بين‌المللي كرده كه دوره‌هاي مفيدي جهت تربيت مهندسي شبكه و مهندسي نر‌م‌افزار بوده و از امكانات مناطق ويژه اقتصادي هم مي‌توان استفاده كرد.

وي با بيان اينكه راه‌اندازي مركز علمي ـ كاربردي امكان‌سنجي دقيقي مي‌طلبد،‌ در صورتي كه در NIIT كار راحت‌تر است،‌ خاطرنشان كرد: در زمينه پژوهشي اين نهاد در ايجاد مشاوره‌ و آزمايش ژنتيك در شيراز، پيشتاز محسوب مي‌شود.

رستگار با اشاره به سفر اخير رئيس جمهور به اصفهان و بازديد از پژوهشكده رويان و اختصاص بودجه‌اي براي راه‌اندازي سلول درماني در اين استان، اظهار كرد:‌ در بحث سلول‌هاي بنيادي اين نهاد آمادگي اين را دارد تا در بخش سلول درماني ورود پيدا كند.

رئيس جهاد دانشگاهي فارس گفت: در حوزه علوم رفتاري و مطالعات فرهنگي كه بسيار ضروري است،‌ اقدامات خوبي انجام شده است و در اين شهرستان نيز مي‌توانيم فعاليت‌هاي خوبي را انجام دهيم.

وي خاطرنشان كرد: فعاليت‌هاي خوبي در بحث نانوكاتاليست‌ها در واحد فارس انجام شده است كه براي اولين بار در دنيا پژوهشگران اين نهاد موفق شدند متانول را با استفاده از نانوكاتاليست‌ به بنزين تبديل كنند.

رستگار با اشاره به فعاليت‌هاي فرهنگي ـ مذهبي جهاد دانشگاهي فارس گفت: در حوزه فرهنگي اين واحد قطب هنرهاي تجسمي قرآني در رشته‌هاي مختلفي از قبيل خطاطي، تذهيب، نقاشي و... در سراسر كشور است و مي‌توانيم در اين زمينه‌ نيز مخصوصاً در بخش انيميشن قرآني فعاليت‌هاي خوبي را به‌منصه ظهور برسانيم

رئيس جهاد دانشگاهي فارس با اشاره به فعاليت‌هاي خبرگزاري قرآني اين استان گفت: خبرگزاري قرآني كه اخبار آن به 43 زبان زنده دنيا ترجمه مي‌شود، افتخار اين را دارد كه تنها خبرگزاري است كه مقام معظم رهبري خبرنگار افتخاري آن است و كوچكترين فعاليت‌هاي قرآني در كشور حداقل به 7 الي 8 زبان اصلي ترجمه مي‌شود.

رستگار همچنين مركز افكارسنجي دانشجويان جهاد دانشگاهي را يكي از مورد وثوق‌ترين منابع افكارسنجي نظام برشمرد كه مي‌توان از قابليت‌هاي آن براي بهينه‌سازي فعاليت‌هاي مسئولين شهرستان گراش استفاده مطلوب كرد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 104
بازدید ماه:4430
بازدید کل:298724

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی