ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 18 آذر 1391

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس ، احمد همتی بوشهری در روز چهارشنبه 15 آذرماه 91 با حضور در جهاد دانشگاهی فارس و در جریان بازدید از خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا،‌ با اشاره به قرار گرفتن در سالروز 16 آذر و روز دانشجو، اين روز و همزماني آن را سالروز آغاز به‌كار خبرگزاري دانشجويان ايران را گرامي داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس ، احمد همتی بوشهری در روز چهارشنبه 15 آذرماه 91 با حضور در جهاد دانشگاهی فارس و در جریان بازدید از خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا،‌ با اشاره به قرار گرفتن در سالروز 16 آذر و روز دانشجو، اين روز و همزماني آن را سالروز آغاز به‌كار خبرگزاري دانشجويان ايران را گرامي داشت.

همتي‌بوشهري با اشاره به عملکرد خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: قطعا خبرگزاری دانشجویان-ایسنا- می تواند در مبارزه با تجمل گرایی ، حمایت از محرومین و عدالت محوری موثر عمل کند چرا که روحیه عدالتخواهی، آرمان گرایی و ظلم ستیزی در قشر دانشجو بیشتر است.

وی دانشجويان را همواره انسان‌هايي عدالت‌خواه و آرمان‌گرا توصيف و تصریح کرد: خبرگزاری ایسنا به‌عنوان يك خبرگزاري دانشجويي، همواره اين عدالت‌خواهي و آرمان‌گرايي را مد نظر داشته و اميدواريم پس از اين نيز داشته باشد.

همتي‌بوشهري تاكيد كرد: ايسنا مي‌تواند با فعالیت‌های خود مدیران را متوجه این موضوع کند که در نظامی خدمت می‌کنند که ریشه در آرمان‌ها و ارزش‌های متعالی دارد و با خون 240 هزار شهید آبیاری شده است.

مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس همچنين با اشاره به حساسيت‌هاي مباحث قرآني و طرح آن در جامعه اسلامي ايران، به روند فعالیت‌های خبرگزاری قرآنی - ایکنا- اشاره و خاطرنشان کرد: خبرگزاری قرآنی می تواند با پرداختن به موضوعات و تذکرات قرآنی ، فرهنگ سازی موثری در عرصه عمومی و اجتماعی داشته باشد.

همتی بوشهری با تاکید بر ایجاد جامعه ایده آل قرآنی گفت: ایجاد معاونت قرآن و عترت در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند در حوزه کاربردی کردن رهنمودهای قرآنی در عرصه عمومی منشا اثر باشد.

اين مقام فرهنگي در فارس، گفت:  قرآن محور وحدت جهان اسلام است و روحیه جهادی که قرآن آن را ترویج می کند می تواند مبنای بسیاری از اقدامات قرار گیرد.

وی با تاکید بر تاثیرگذاری قرآن و استفاده از آن در زندگی فردی و اجتماعی بیان کرد: هر برنامه قرآنی که در سطح کشور اجرا می شود ما را به متوجه این امر می کند که هر درمانی که بشر به دنبال آن بوده نسخه آن در کتاب آسمانی موجود است.

همتی بوشهری با بیان اینکه تاکید قرآن در هر مقوله ای مسئولیت ما را سنگین تر می کند ، افزود:  قرآن با قصص و روایات نابی که در آن وجود دارد می تواند در شیوه زندگی انسانها اثرات ویژه ای بر جای بگذارد و با توجه به تاکید رهبر انقلاب بر شیوه و سبک زندگی اسلامی، کاربردی کردن رهنمودهای قرآنی بسیاری از دغدغه های معظم له را در این زمینه مرتفع می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: اسلام در حوزه درمان، رفاه اجتماعی و مباحث عمومی به نژاد، رنگ و مذهب افراد نظر ندارد و با نگاهی فراملی به انسانها می نگرد که این موضوع از احادیث ، روایات و آموزه های دینی قابل استناد است.

همتی بوشهری با اشاره به رتبه بالای ایران در حوزه تولید علم در سطح بین الملل گفت: زمانی که خروجی علم تجاری سازی شود موفقیت حاصل شده است چرا که تولید علم باید به تولید ثروت ختم شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خاطرنشان کرد: مهم این است که خروجی علم و دانش در سطح جامعه نیز خود را نمایان کند و هدف غایی علم باید کاربردی شدن و بهره مندی عمومی از آن باشد.

وی گفت: مردم فارس با وجود روحیه بانشاط و ارتباط خوب با طبیعت در عرصه کار و تلاش نیز پیشتاز بوده اند اما اکنون از برخی مناطق دیگر عقب تر مانده که ناشی از فرهنگ سازی نادرست است.

همتی بوشهری تاکید کرد: استان فارس با وجود پتانسیلهای موجود باید به سطحی برسد که علمش تبدیل به ثروت و اشتغال شود.

به گزارش ايسنا وي ضمن بازديد از خبرگزاري‌هاي ايكنا و ايسنا، با روند تهيه و ارسال خبر در اين خبرگزاري‌ها آشنا شد.

همچنين مسعود رستگار در حاشيه بازديد مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان فارس از جهاددانشگاهي و خبرگزاري‌هاي ايكنا و ايسنا در شيراز، اين نهادانقلابي را يك پارك علمي- فناوري به‌معناي واقعي دانست و افزود: شاخص كار در جهاد دانشگاهي ولايت‌پذيري، تعهد و جهادي عمل كردن است.

وي با اشاره به روند شكل‌گيري و تكوين اين نهاد انقلابي، به بيان بخش‌هايي از عملكرد جهاددانشگاهي در سطح فارس پرداخت و گفت: عملكرد اين نهاد خصوصا در سال‌هاي اول انقلاب و دوران جنگ‌تحميلي در سطح فارس آنقدر عميق و تاثيرگذار بوده كه نام جهاد دانشگاهي همچنان در ذهن مردم نقش بسته و ماندگار شده است.

رستگار در بيان فعاليت‌هاي علمي جهاددانشگاهي فارس، ايجاد موسسه رويان و انجام تحقيقاتي در خصوص توليد سلول‌هاي بنيادين دريچه قلب را در شيراز يادآور و متذكر شد: امروز هم كارهاي بزرگي انجام شده و مي‌شود، شايد مي‌توان ادعا كرد بيشترين و تاثيرگذارترين فعاليت‌ها در حوزه نانو توسط محققان اين نهاد عملياتي شده است.

رستگار با بيان اينكه دولت‌هاي نهم و دهم به‌دليل اشراف رييس دولت به مسايل فني و تخصصي بيشترين استقبال و حمايت را از فعاليت‌‌هاي علمي داشته و دارد، از اختصاص 2 ميليارد تومان در سفر دوم هيات دولت به فارس براي توسعه مركز رويان گفت و اضافه كرد: علي‌رغم تمام كاستي‌ها امروز بهترين فعاليت‌هاي علمي و تحقيقاتي در اين نهاد انجام مي‌شود.

وي در بخش علمي به فعاليت سي ساله آزمايشگاه و همچنين مركز مشاوره ژنتيك جهاددانشگاهي به‌عنوان اولين مركز در سطح جنوب كشور در زمان راه‌اندازي، اشاره و خاطرنشان كرد: در حوزه آموزش جهاددانشگاهي در كشور اولين دوره دكتراي پژوهش محور را راه‌اندازي كرده و ما نيز در فارس تلاش خود را روي آموزش مطلوب دانشجويان متمركز كرده‌ايم و بحمدالله اكنون شاهد هستيم كه قريب به نيمي از فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي كارشناسي مركز علمي و كاربردي جهاددانشگاهي فارس در دوره‌هاي ارشد پذيرفته شده‌ و مي‌شوند.

وی در بخشي از سخنان خود اقدامات انجام شده در حوزه گوهر‌شناسي و فعاليت‌هاي مطلوب در آموزش زبان‌هاي خارجي و گام‌هاي بلند برداشته شده در ارتباط با آموزش‌هاي تخصصي رايانه و علوم مرتبط، گفت: جهاددانشگاهي فارس در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري و همواره در اجرايي كردن شعارهاي هر سال پيشقدم بوده است.

رستگار يكي از اقدامات مطلوب جهاددانشگاهي را توليد نانو‌كاتاليست‌ها دانست و با تشريح اين دستاورد، گفت: امروز توان توليد بنزين از متانول با استفاده  از اين نانوكاتاليست‌ها نزد متخصصان اين نهاد وجود دارد و مي‌توانيم در صورت اعمال حمايت‌ها، اين طرح را تجاري كنيم.

رييس جهاددانشگاهي فارس تصريح كرد: يكي از ويژگي‌هاي نانوكاتاليست‌ها، استفاده از آنها در توليد بنزين از متانول است.

وي  با اشاره به فعالیتهای فرهنگی جهاد‌دانشگاهی در سطح كشور، گفت: در استان فارس هم به تبع كشور، اقدام به راه‌اندازي خبرگزاري‌هاي دانشجويان ايران(ايسنا) و قرآني ايران(ايكنا) و همچنين مركزافكار سنجي(ايسپا) كرد و ارزيابي كارنامه اين دو خبرگزاري در سال‌هاي گذشته، نشان از موفق بودن آنها دارد.

رييس خبرگزاري دانشجويان ايران در استان فارس، خاطرنشان كرد: طي سال‌هايي كه از راه‌اندازي خبرگزاري‌هاي ايسنا و ايكنا مي‌گذرد، همواره فارس جزو استان‌هاي برتر قرار داشته و دارد.

رستگار با يادآوري اينكه اين خبرگزاري‌ها داراي بودجه‌هاي مستقلي نبوده و نيستند، گفت: ذات فعاليت‌هاي فرهنگي، درآمد‌زا نيست اما به‌لحاظ حساسيت‌هاي موجود و الزاماتي كه در زمان‌هاي مختلف ايجاب مي‌كرد، راه‌اندازي خبرگزاري‌ها اجتناب‌ناپذير بود و جهاددانشگاهي در اين زمينه هم پيش‌قدم شد.

وي با اشاره به تلاش‌هاي ايسنا در خصوص انتقال صحيح اخبار و اطلاعات و تلاش‌هاي دولت در راستاي عمران و آبادسازي نقاط مختلف، گفت: در عين حال كه همواره منعكس كننده نقاط قوت بوده‌ايم، هيچ‌گاه رسالت خود در شفاف‌سازي مسايل را به‌دور از هرگونه سياه‌نمايي، انجام داده‌ايم و خواهيم داد.

رييس خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس همچنين به تشريح چگونگي تشكيل خبرگزاري ايكنا، به‌عنوان اولين و تنها خبرگزاري جهاني قرآني، در ايران و فارس پرداخت و گفت: اين خبرگزاري در سال 83 در كشور و سال 85 در فارس راه‌اندازي شد.

رستگار با اشاره به نگاه بسيار مثبت مقام معظم رهبري به خبرگزاري قرآني و يادآوري اينكه ايكنا افتخار مي‌كند كه رهبر معظم انقلاب خبرنگار افتخاري اين رسانه است، گفت: ميزان ولايت‌پذيري مسئولان را مي‌توان از ميزان تبعيت آنان از مقام عظماي ولايت درك كرد.

رييس خبرگزاري قرآني ايكنا در فارس با يادآوري اينكه اين خبرگزاري هم‌اينك اخبار را به‌42 زبان زنده در سطح جهان منتشر مي‌كند، گفت: احساس اين است كه در توجه به ايكنا از سوي مسئولان آنگونه كه بايد مهرباني نشده است.

اين مقام مسئول جايگاه خبرگزاري‌هاي ايسنا و ايكنا در سطح كشور را مناسب توصيف و برلزوم افزايش تلاش‌ها براي ارتقا اين سطح تاكيد و اضافه كرد: علي‌رغم برخورداري از كمترين امكانات، بيشترين تاثيرگذاري و مطلوب‌ترين عملكرد را در حوزه اطلاع‌رساني داشته‌ايم

وي با يادآوري اينكه ايكنا به‌عنوان تنها خبرگزاري قرآني يكي از مراجع معتبر خبري در سطح جهان اسلام به‌شمار مي‌رود، با قدرداني از صادق‌عابدين، استاندار فارس، گفت: پيش از اين آقاي رضازاده و هم‌اينك هم آقاي مهندس صادق‌عابدين مبالغي را به ايكنا و ايسنا اختصاص داده‌اند كه جاي قدر داني دارد.

رستگار با اشاره به دستور صريح استاندار فارس در خصوص در نظر گرفتن اعتباري توسط شوراي برنامه‌ريزي براي تقويت ايكنا، ابراز اميدواري كرد كه با حمايت و همراهي مديركل فرهنگ وارشاد اسلامي اين امر محقق و عملياتي شود.

رييس جهاددانشگاهي استان فارس در بخشي از سخنان خود با اشاره به قرار گرفتن در سالروز 16 آذر و روز دانشجو، گفت: دانشجويان همواره به‌عنوان فعال‌ترين بخش هر جامعه‌اي، زمينه‌ساز پوياي و تحول محسوب مي‌شوند.

وي گفت: جهاددانشگاهي نيز به‌عنوان يك نهاد متعهد انقلابي، همواره برنامه‌ريزي‌هاي خود را متناسب با نيازهاي قشر دانشجو تعريف كرده و تمام تلاش خود را براي استفاده از ظرفيت‌هاي بالقوه و ارتقا توان بالفعل اين جوانان،‌به‌كار بسته است.

رييس جهاددانشگاهي فارس خاطرنشان كرد: خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) همزمان با روز 16 آذرماه، روز دانشجو، در سطح كشور راه‌اندازي شد كه اين روز و سالروز تشكيل ايسنا را نيز گرامي مي‌داريم.

به گزارش ايسنا، مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين بازديد با اهدا لوحي از رييس جهاددانشگاهي و خبرگزاري‌هاي ايسنا و ايكنا در استان فارس، قدرداني كرد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 8
بازدید ماه:2088
بازدید کل:313863

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی