ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 17 تیر 1397

 نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین و رییس جهاددانشگاهی استان فارس طی دیداری بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های این نهاد در راستای تقویت اقتصادی استان و بهبود وضعیت اشتغال تاکید کردند.

 

 نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین و رییس جهاددانشگاهی استان فارس طی دیداری بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های این نهاد در راستای تقویت اقتصادی استان و بهبود وضعیت اشتغال تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان فارس، نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیرو کارزین در دیدار رییس جهاددانشگاهی فارس گفت: جهاددانشگاهی طی سال‌های گذشته اقدامات شاخصی را در حوزه‌های آموزش، پژوهش، فرهنگی و اشتغال انجام داده است.

کوروش کرمپور گفت: امروز کشاورزی و مصرف بهینه‌ی آب از مسائل اولویت‌دار در کشور و استان فارس محسوب می‌شود و جهاددانشگاهی در این ابعاد می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

کرمپور ضمن اعلام آمادگی برای استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی در راه‌اندازی صنایع تبدیلی، گفت: تلاش می‌کنیم از ظرفیت جهاددانشگاهی خصوصا در حوزه‌ی گیاهان دارویی بهره‌ی مناسب را ببریم.

براساس این گزارش، رییس جهاددانشگاهی فارس نیز در این دیدار ضمن اشاره به ظرفیت‌های این نهاد دانشگاهی، گفت: امروز خشکسالی و تغییرات اقلیمی به موضوعی محوری در استان فارس تبدیل شده است.

مظاهر بابایی با یادآوری اینکه آسیب‌های خشکسالی و کم‌آبی دامنه‌ای وسیع را در بر گرفته و پیامدهای بسیاری داشته و خواهد داشت، گفت: کشاورزان به نوعی بیشترین آسیب را متحمل شده‌اند.

وی با اشاره به لزوم یافتن راهکارهای اجرایی برای کاستن از آسیب‌ها و تهدیدات خشکسالی و کم‌آبی، گفت: جهاددانشگاهی با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و دانش موجود و تکنولوژی روز امکان اجرای طرح‌های مختلفی را دارد.

بابایی به ظرفیت‌های موجود در نقاط مختلف فارس اشاره و خاطرنشان کرد: براساس آمارهای موجود در استان فارس، شهر میمند بیشترین میزان تولید گل محمدی را در سطح کشور دارد و می‌توان با فراهم کردن بستر فرآوری این گیاه، ضمن بهره‌وری مناسب‌تر زمینه‌ای برای اشتغال و جلوگیری از خام فروشی را فراهم کرد.

رییس جهاددانشگاهی فارس، استان فارس را دارای ویژگی‌های مناسبی برای ایجاد و توسعه‌ی صنایع تبدیلی در حوزه‌ی محصولات باغی و زراعی دانست و گفت: می‌توان با استفاده مناسب از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی، در صورت حمایت مسئولان و دستگاه‌های اجرایی، بسترهایی را برای بهبود وضعیت اشتغال خصوصا در حوزه‌ی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فراهم کرد.

بابایی گفت: جهاددانشگاهی استان فارس قصد دارد که خط تولید عصاره‌ی گل‌های محمدی و فرآوری گیاهان دارویی را با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین و توان علمی موجود، راه‌اندازی کند.

رییس جهاددانشگاهی فارس خاطرنشان کرد: هدف نهایی از طرح این ایده استفاده از ظرفیت مغفول مانده‌ی فارس و ایجاد بسترهای اشتغال و ارتقاء ارزش افزوده و کاهش مهاجرت از روستا به شهرها است.

وی با بیان اینکه نیازسنجی‌ها و بررسی‌ها نشان از لزوم توجه به صنایع‌تبدیلی و تکمیلی در حوزه‌ی محصولات زراعی و باغی در فارس دارد، گفت: در شرایط کنونی که بحران آب منجر به بیکاری و در نهایت بیشتر شدن سرعت مهاجرت از روستا به شهر شده است، می‌توان با استفاده از طرح‌های نو و فناورانه راهکاری مناسب برای حل مشکلات اندیشید و عملیاتی کرد.

بابایی همراهی نمایندگان مردم در مجلس و مدیران و مسئولان استان در سطوح مختلف را عاملی بسیار موثر در تحقق برنامه‌های مورد نظر جهاددانشگاهی در استان فارس برشمرد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 42
بازدید ماه:2522
بازدید کل:325646

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی