ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 اسفند 1396

سرپرست جهاددانشگاهی استان فارس با اشاره به اینکه این مجموعه نهادی انقلابی با هویت اسلامی است، پیشرفت این نهاد در ابعاد آموزشی، فرهنگی و پژوهشی با تکیه بر سرمایه‌ی نیروی انسانی را به عنوان یکی از محورهای فعالیت خود مورد تاکید قرار داد.

سرپرست جهاددانشگاهی استان فارس با اشاره به اینکه این مجموعه نهادی انقلابی با هویت اسلامی است، پیشرفت این نهاد در ابعاد آموزشی، فرهنگی و پژوهشی با تکیه بر سرمایه‌ی نیروی انسانی را به عنوان یکی از محورهای فعالیت خود مورد تاکید قرار داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مظاهر بابایی چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه روسای جهاددانشگاهی فارس، با اشاره به آیه‌ی 69 سوره‌ی عنکبوت، این آیه کلام‌الله را محور و بنیان اندیشه‌های خود در قبول مسئولیت ریاست جهاددانشگاهی برشمرد. 

وی افزود: جهاد دانشگاهی با رویکرد توسعه فعالیت‌های پژوهشی، فرهنگ و ارزش‌های والای اسلامی و انقلابی، آموزش و پرورش نیروهای متخصص و متعهد بالاخص دانشجویان، دانشگاهیان و فارغ‌التحصیلان مراکز آموزش عالی با بهره‌گیری از روش‌های نوین آموزشی و پژوهشی و با هدف ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی، پیشرو، سرآمد و شناخته شده در مجامع علمی داخلی و خارجی است .

بابایی ادامه داد: این نهاد که مولود انقلاب است با برخورداری از کادر علمی توانمند، امکانات و شبکه گسترده مراکز آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و نظام اداری پویا می‌كند پاسخگوی انتظارات در حال تحول جامعه باشد .

پیشرفت علمی باید با تكیه بر مواریث دینی و ملی باشد 

سرپرست جهاد دانشگاهی فارس اضافه كرد: همچنین این نهاد با رویكردی جهادی با پشتوانه ۳۹ سال تجربه ارزشمند توانسته یكی از موفق‌ترین نهادها در حوزه‌های پژوهشی، فرهنگی و آموزشی باشد و این پیشرفت حاصل نمی‌شد مگر به خودباوری، امید به موفقیت و روحیه جهادی، همانا بر این اعتقادیم پیشرفت علمی باید با نگاه بومی، با تكیه بر داشته‌های خودمان یعنی مواریث دینی و ملی و در راستای اهداف نظام باشد .

وی با بیان اینكه ما به حق دریافتیم جهاد در معنای وسیع، كلان و دینی خود تنها راه پیشرفت است، گفت: به فرموده مقام معظم رهبری «جهاد، فقط در میدان جنگ نیست در میدان علم همچون دیگر عرصه‌های زندگی جهاد لازم است»، جهاد یعنی تلاش بی‌وقفه همراه با خطرپذیری در حد معقول، پیشرفت و امید به آینده و ما برای نیل بدین امر وظایفی را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده‌ایم .

بابایی ادامه داد: ما به فرهنگ اسلامی، معنویت و رعایت اصول اخلاقی در همه ابعاد باور و تأكید داریم زیرا معتقدیم جهاد دانشگاهی نهادی است انقلابی با هویت اسلامی .

رئیس جهاد دانشگاهی فارس اظهار كرد: سعی خواهیم كرد نیروی انسانی را در عمل، ارزشمندترین سرمایه خود بدانیم و زمینه لازم برای مشاركت، نوآوری و كارگروهی را فراهم كنیم و در جهت ایجاد ارتباطات متقابل و ایجاد نظام ارزشیابی مبتنی بر شایسته‌سالاری تلاش كنیم .

وی با تصریح اینكه پویایی علمی و فرهنگی در جهت نیل به خودباوری و خوداتكایی و تقویت هویت ایرانی ـ اسلامی سرلوحه فعالیت‌های ما قرار دارد، گفت: به كارگیری روش‌های علمی مناسب در تشخیص چالش‌های پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی در سطح ملی و استانی، حركت بر اساس برنامه، رعایت نظم و استفاده از تجربه‌های مفید مورد توجه ما است. 

بابایی همچنین این نكته را یادآور شد كه ما مشكلات و نارسایی‌ها را عمدتاً معلول نقص برنامه‌ریزی و ساختار نامناسب می‌دانیم و راه حل این مسائل را در اقدامات اصولی، علمی و نظام‌مند جست‌وجو می‌كنیم .

تلاش برای جذب توان علمی نخبگان و پژوهش‌های كاربردی 

سرپرست جهاد دانشگاهی فارس، تحقیق، توسعه و تولید فناوری‌های نوین، جذب توان علمی نخبگان استان، پژوهش‌های كاربردی و برنامه‌ریزی شده را از اولویت‌های این نهاد انقلابی برشمرد و گفت: تربیت نیروی انسانی متعهد و كارآمد و ارتقای مداوم سطح علمی كاركنان، دانشگاهیان، دانش آموختگان و اقشار مختلف جامعه و صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی و انقلاب فرهنگی را می‌توان از مهم‌ترین محورهای برنامه‌ای جهاد فارس برشمرد .

وی با تأكید بر اینكه دستیابی به بهترین نتایج و افزایش بهره‌وری با كمترین هزینه كه جزو اهداف جهاد دانشگاهی محسوب می‌شود، همواره مدنظر ماست، گفت: تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی ـ ایرانی با رهیافتی زیباشناختانه، بدیع و منطبق با زمان از دیگر اهداف جهاد دانشگاهی فارس محسوب می‌شود .

بابایی بیان كرد: ایجاد تنوع در محتوای آموزشی متناسب با ویژگی‌های بومی ـ منطقه‌ای و تقاضای جامعه و ارائه آن بر اساس توانمندی‌های موجود، تنوع در اهداف آموزشی به‌منظور پوشش نیازمندی‌ها و تقاضاهای متنوع جامعه و تعدد مراكز آموزشی و همچنین تنوع در آموزش‌های مهارتی و كاربردی با رویكرد ایجاد اشتغال از اهداف ماست .

سرپرست جهاد دانشگاهی فارس همچنین تأكید كرد كه تلاش هر چه بیشتر در پاسخگویی به نیازهای علمی جامعه و ایجاد چارچوبی به‌منظور تعریف پروژه‌های بزرگ پژوهشی در استان در راستای تحقق برنامه‌های توسعه است .

بابایی، ایجاد بستر مناسب جهت فعالیت‌های پژوهشی، فرهنگی، آموزشی و اشتغال با همكاری و مشاركت نهادها و دستگاه‌های مختلف پژوهشی و دانشگاهی استان در كنار بنگاه‌های صنعتی و سازمان‌های دولتی به‌منظور پاسخ به چالش‌های پیش‌رو را از اولویت‌‌های جهاد دانشگاهی برشمرد .
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 88
بازدید ماه:4212
بازدید کل:285545

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی