ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 آذر 1396

همزمان با هفته‌ي پژوهش و فناوري، جهاددانشگاهي شهرستان كازرون ميزبان نشست كميسيون امور بانوان شهرستان با محوريت جايگاه و سهم زنان در توسعه‌ي كشور بود.

همزمان با هفته‌ي پژوهش و فناوري، جهاددانشگاهي شهرستان كازرون ميزبان نشست كميسيون امور بانوان شهرستان با محوريت جايگاه و سهم زنان در توسعه‌ي كشور بود.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، مدير مركز جهاددانشگاهي شهرستان كازرون در نشست كميسيون امور بانوان اين شهرستان كه به مناسبت هفته‌ي پژوهش برگزار شد، جهاددانشگاهي را از نهادهاي پيش‌رو در پژوهش و فناوري معرفي كرد.

والي گفت: جهاددانشگاهي در كشور با فعاليت‌هايي در زمينه‌هاي سلول‌هاي بنيادي، بانك خون بندناف و مركز رويان و پژوهشكده گياهان دارويي، گام‌هاي بلندي در عرصه‌ي پژوهش‌هاي علمي برداشته است.

او گفت: شهرستان كازرون پس از شيراز اولين شهرستاني در فارس بود كه دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف نوزادان رويان را راه‌اندازي كرد و تاكنون خدمات ارزنده‌اي در اين زمينه ارائه داده است.

والي گفت: در صورت حمايت مسئولين شهرستان و موافقت جهاددانشگاهي واحد فارس در زمينه ايجاد و راه‌اندازي دهكده گياهان دارويي، آمادگي لازم در شهرستان كازرون وجود دارد.

در اين جلسه 2 تن از كارشناسان امور بانوان مباحثي در رابطه با فعاليت‌هاي انجام شده توسط بانوان در شهرستان كازرون مطرح و تشريح شد.

فرماندار شهرستان كازرون نيز در اين نشست گفت: برنامه‌ريزي و سرمايه‌گذاري در زمينه پژوهش و تحقيق، به‌عنوان تقويت كننده منابع استراتژيك، مي‌‌تواند هر كشوري را در عرصه‌ي رقابت جهاني، رفاه اقتصادي، رفاه ملي و ارتقاء توان بين‌المللي در توسعه‌‌اي دانش‌بنيان و دانايي محور ياري كند.

سيدكمال علوي تصريح كرد: براي دستيابي هر جامعه‌اي به توسعه‌ي پايدار و درون‌زا مشاركت زنان امري اجتنباب ناپذير است .

او گفت: زنان در جامعه‌ي ما، هم در نظام صنعتي شركت داشته هم با تربيت نيروي كار و فراهم كردن محيط آرام منزل شرايط مناسب كاري را براي مردان فراهم مي‌كنند.

علوي با بيان اينكه در ايران، زنان مهمترين عامل توسعه انساني محسوب مي‌شوند گفت: يكي از شاخص‌هاي مهم در سنجش توسعه يافتگي جوامع، ميزان مشاركت زنان در عرصه‌هاي اقتصادي، اجتماعي و سياسي است.

فرماندار شهرستان كازرون گفت: زنان به عنوان نيمي از نيروي انساني موجود در جوامع بشري، يكي از مهمترين منابع توسعه محسوب مي‌شوند كه بايد از اين توان استفاده‌ي مطلوب انجام شود.

به گزارش ايسنا، در اين جلسه از بانوان برتر در زمينه‌‌ي پژوهش، قدرداني شد.

بازديد از نمايشگاه صنايع‌دستي و دست‌آوردهاي پژوهشي جهاددانشگاهي شهرستان كازرون نيز يكي از برنامه‌هاي جنبي اين نشست بود.
گزارش تصویری
تجلیل از خبرگزاری ایكنا

 چهارمین محفل انس با قرآن سپاه فجر فارس همراه با مراسم وداع با ماه مبارك رمضان در شیراز برگزار شد.
انتصاب سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، طی حکمی از سوی مظاهر بابایی رییس جهاد دانشگاهی فارس، مهندس محمدرضا ...
رییس جهاد دانشگاهی فارس عنوان کرد :  بهره‌وری بیشتر از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی

رییس جهاد دانشگاهی استان فارس با اشاره به اقدامات گسترده‌ی این نهاد در ابعاد، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال فارغ‌التحصیلان ...
راهپیمایی جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در روز قدس

جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند
بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس

جهاد دانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد.


آمار سایت
بازدید امروز: 37
بازدید ماه:2913
بازدید کل:238844

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی