ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 5 آذر 1396

نخستين نشست تخصصي آينده‌پژوهي شغلي به همت اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي و جهاددانشگاهي استان فارس و با حضور مسئولان و جمعي از كارآفرينان در شيراز برگزار شد.

نخستين نشست تخصصي آينده‌پژوهي شغلي به همت اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي و جهاددانشگاهي استان فارس و با حضور مسئولان و جمعي از كارآفرينان در شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس ، در نخستين نشست تخصصی آینده پژوهی شغلی، مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون و مدیر سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال فارغ ‌التحصیلان جهاد دانشگاهی فارس پيرامون موضوعات و محورهاي اين نشست تخصصي سخناني ايراد كردند.

سعید بیاری مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در اين نشست تخصصي گفت: برای ساماندهی فرصت‌های شغلی باید فرهنگ آموزش و کارآفرینی ترویج داده شود .

وی آموزش صحیح و اصولی را از اساسی‌ترین پارامترها در راستای گسترش و توسعه کارآفرینان دانست و افزود: آموزش داراي سه فرایند اساسی است که در روند توسعه و پیشرفت کارآفرینان نقش بسزایی به همراه دارد .

بیاری با اشاره به فرایند آموزش، افزود: باید مهارت آموزی را به فراگیران یاد داد همچنین آموزش متناسب با نیاز های بازار کار داخلی و خارجی باشد و همزمان با ارائه مهارت آموزی بايد فروش مهارت فنی به فراگیران آموزش داده شود .

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس لازمه دست‌يابي به نتايج مطلوب را هم‌افزايي سازمان‌ها و کارآفرینان دانست و گفت: اگر آینده پژوهی شغلی مناسب و معقولانه وجود نداشته باشد طبیعی است که آموزش در دانشگاه‌ها هیچ گونه سنخیتی با نیازهای بازار کسب و کار داخلی و خارجی جامعه فعلی و واقعیت‌های دنیا نخواهد داشت .

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با تاكيد براينكه باید بر اساس واقعیت ها و دور از احساسات به مبحث اشتغال پرداخت و از جزیره‌ای فکر و عمل کردن پرهیز داشت، اضافه كرد: هیچ کشوری به بالندگی و بهره وری نخواهد رسید مگر اینکه فرصت‌های برابری را ایجاد و در کنار آن، یک آینده پژوهی کاملا علمی و منطقی برای کل جامعه برقرار کند .

براساس اين گزارش، مدير سازمان تجاري‌سازي فناوري و اشتغال فارغ‌التحصيلان جهاددانشگاهي فارس نيز هدف از برگزاری این نشست را آشنایی کارآفرینان، نخبگان دانشگاهی و دفاتر مشاوره کارفرینی با مباحث آینده پژوهی و زمینه شغلی در آینده دانست و گفت: اين كه بدانيم نقش شرکت‌ها، صنایع و سازمان‌ها در آینده به چه شکلی است و چيستي نقش آنها در ايجاد اشتغال را بررسي كنيم.

اكبر زاهديان‌نژاد با اشاره به تعریف آینده پژوهی شغلی گفت: آینده پژوهی شغلی یعنی اینکه چگونه بتوان آینده را از لحاظ شغلی مورد توجه قرار داد؟ از این جهت در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد و چه اقداماتی باید انجام شده و چگونه خود را براي آينده آماده كنيم.

مدیر سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال فارغ‌التحصیلان جهاد دانشگاهی فارس خاطر نشان کرد: باید به مبحث آینده پژوهی شغلی نگاه ویژه داشت تا بتوان وضعیت شغلی و کارآفرینی را در کشور بهبود بخشيد. 

زاهدیان‌نژاد گفت: با توجه به استراتژی دولت مبنی بر چابک سازی بدنه خود، به‌واسطه متغییرهای متفاوت نظير کوچک سازی و توانمندسازی افراد جویای کار باید دیدگاه خود را در خصوص جذب در بدنه دولت تغییر داده و با استخراج اطلاعات حاصله از پژوهش‌های روز دنیا در خصوص آینده پژوهی شغلی، هدف مورد نظر خود را انتخاب و به سمت آن حرکت كند. 

سید محمد رحیم نجیبی،‌ نماینده موسسه کار و تامین اجتماعی در استان فارس نیز گفت: برگزاری چنین نشست‌ها به منظور هماهنگی در سیاست گذاری حوزه کارآفرینی و اشتغال است.

در اين نشست كارآفرينان و نخبگان دانشگاهي و دفاتر مشاوره كارآفريني در خصوص آينده‌پژوهش شغلي به تبادل نظر پرداختند. 

 
گزارش تصویری
تجلیل از دختران در سالروز میلاد کریمه اهل بیت(ع)

در سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و روز دختر همزمان با آغاز دهه کرامت از دختران جهادگر جهاد ...
چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس پایان یافت/ تجلیل از ایكنا

به گزارش ایكنا از فارس، مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس شب گذشته، ۲۲ ...
در دیدار رییس جهاددانشگاهی فارس و نماینده فیروزآباد مطرح شد؛  بهره‌گیری از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در تقویت اقتصادی فارس

 نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین و رییس جهاددانشگاهی استان فارس طی دیداری بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های این نهاد ...
جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی فارس

جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس با حضور رئیس و معاونین این نهاد در شیراز برگزار شد.
با همکاری جهاددانشگاهی فارس؛ مركز آموزش متخصص ICT فارس آغاز به کار کرد

سرپرست معاونت آموزش جهاددانشگاهی استان فارس از آغاز به کار مرکز آموزش نیروهای متخصص در حوزه ICT در فارس با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 100
بازدید ماه:3154
بازدید کل:244495

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی