ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 27 آبان 1396

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس اعتقاد دارد که هنر، خصوصا هنر برآمده از معارف دینی و قرآنی و اسلامی بی‌تردید تعمیق بخش معرفت جامعه‌ی انسانی نسبت به قرآن، معارف قرآنی و دینی است.

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس اعتقاد دارد که هنر، خصوصا هنر برآمده از معارف دینی و قرآنی و اسلامی بی‌تردید تعمیق بخش معرفت جامعه‌ی انسانی نسبت به قرآن، معارف قرآنی و دینی است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مسعود رستگارعصر چهارشنبه 24 آبان در مراسم اختتامیه دومین جشنواره دانشجویی سراسری قرآن و هنر که با موضوع شهود قدسی 2 در شیراز برگزار شد، گفت: سبک زندگی اسلامی و قرآنی موضوعی مهم و مطلوب نظر همه اندیشمندان، صاحب‌نظران و مسئولان بوده است.

وی با بیان اینکه آمیخته شدن زندگی انسان با قرآن زمینه‌ساز دستیابی به مدارج بالای انسانی و الهی و برخورداری از زندگی سالم و تاثیرگذار خواهد بود، گفت: قرآن جلوه‌ای بی‌بدیل از هنر است؛ لذا این جشنواره با هدف بهره‌گرفتن از هنرهای تجسمی در تسری بخشیدن به معارف قرآنی راه‌اندازی شده است.

رستگار هنر قرآنی را یکی از راه‌های مهم و تاثیرگذار در قرآنی شدن جامعه و تسهیل معرفی آموزه‌های قرآنی و تعمیق بخشیدن به معارف قرآنی دانست و گفت: با استفاده از هنر می‌توان امیدوار بود که شاهد گسترش معرفت دینی و قرآنی در جامعه خصوصا نزد دانشجویان به‌عنوان یکی از گروه‌های تاثیرگذار، باشیم.

وی همچنین با اشاره به فرآیند برگزاری دومین جشنواره‌ی شهود قدسی، گفت: سال گذشته فراخوان این جشنواره منتشر و با ایجاد دبیرخانه، دریافت آثار از دانشجویان سراسر کشور در چهار رشته‌ی گرافیک، عکاسی، نقاشی و خوشنویسی، آغاز شد.

رستگار با اشاره به استقبال بسیار خوب دانشجویان هنرمند سراسر کشور از این جشنواره،‌ خاطرنشان کرد: بالغ بر 4 هزار اثر در بخش‌های چهارگانه به دبیرخانه رسید و بعد از داوری، در خردادماه امسال آثار برگزیده مرحله اول داوری در 6 نمایشگاه، به تماشای عموم گذاشته شد.

رئیس جهاددانشگاهی فارس با یادآوری اینکه نمایشگاه شهود قدسی با حضور دکتر حشمتی معاون وزیر ارشاد افتتاح شد، گفت: در بازدیدی که دکتر حشمتی از نمایشگاه داشت، اعلام کرد که به استناد آنچه دیده‌ام شیراز و فارس می‌تواند به‌عنوان قطب قرآن خصوصا قطب قرآن و هنر کشور مطرح شود.

وی با اشاره به قول مساعد معاون وزیر ارشاد برای کمک به تحقق این موضوع، گفت: در کنار این موضوع، موضوعات دیگری نیز با دکتر حشمتی مطرح شد که مورد استقبال قرار گرفت و پروپوزال‌ها تهیه و به وزارت ارشاد ارسال و مصوبه‌هایی نیز اخذ شده است.

رستگار گفت: برای اینکه دانشگاهیان را آماده دریافت جلوه‌های قرآنی کرده باشیم، 40 کارگاه طی ماه‌های گذشته برگزار و دانشجویان و جوانان با جلوه‌های هنری قرآن آشنا شدند.

به گزارش ایسنا، دومین جشنواره شهود قدسی با تجلیل از برترین‌ها، عصر چهارشنبه 24 آبان به کار خود پایان داد.
گزارش تصویری
انتصاب مدیر جدید روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مراسم تودیع و معارفه مدیر روابط عمومی این نهاد برگزار شد.
تبریک رئيس جهاد دانشگاهی فارس به نماینده ولی فقیه

رئيس جهاد دانشگاهی فارس طی پیامی انتصاب آیت‌الله لطف‌الله‌ دژكام را به سمت نمایندگی ولی فقیه در استان فارس و ...
پیام رییس جهاددانشگاهی به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

دکتر سید حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن بیست و هفتم اردیبهشت، روز ارتباطات و روابط عمومی پیامی صادر ...
به‌دنبال درگذشت امام جمعه‌ی فقید شیراز انجام شد؛  حضور رییس جهاد دانشگاهی فارس در منزل آیت‌الله ایمانی

رییس جهاد دانشگاهی فارس و جمعی از مدیران این نهاد انقلابی با حضور در منزل آیت‌الله ایمانی، درگذشته آن عالم ...
پیام تسلیت جهاد دانشگاهی استان فارس به مناسبت درگذشت حضرت آیت‌اله ایمانی

در پی اعلام خبر درگذشت عالم مجاهد، فقیه ارزشمند، انقلابی نستوه و یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت‌اله ایمانی ...


آمار سایت
بازدید امروز: 53
بازدید ماه:3139
بازدید کل:235079

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی