ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 27 آبان 1396

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس اعتقاد دارد که هنر، خصوصا هنر برآمده از معارف دینی و قرآنی و اسلامی بی‌تردید تعمیق بخش معرفت جامعه‌ی انسانی نسبت به قرآن، معارف قرآنی و دینی است.

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس اعتقاد دارد که هنر، خصوصا هنر برآمده از معارف دینی و قرآنی و اسلامی بی‌تردید تعمیق بخش معرفت جامعه‌ی انسانی نسبت به قرآن، معارف قرآنی و دینی است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مسعود رستگارعصر چهارشنبه 24 آبان در مراسم اختتامیه دومین جشنواره دانشجویی سراسری قرآن و هنر که با موضوع شهود قدسی 2 در شیراز برگزار شد، گفت: سبک زندگی اسلامی و قرآنی موضوعی مهم و مطلوب نظر همه اندیشمندان، صاحب‌نظران و مسئولان بوده است.

وی با بیان اینکه آمیخته شدن زندگی انسان با قرآن زمینه‌ساز دستیابی به مدارج بالای انسانی و الهی و برخورداری از زندگی سالم و تاثیرگذار خواهد بود، گفت: قرآن جلوه‌ای بی‌بدیل از هنر است؛ لذا این جشنواره با هدف بهره‌گرفتن از هنرهای تجسمی در تسری بخشیدن به معارف قرآنی راه‌اندازی شده است.

رستگار هنر قرآنی را یکی از راه‌های مهم و تاثیرگذار در قرآنی شدن جامعه و تسهیل معرفی آموزه‌های قرآنی و تعمیق بخشیدن به معارف قرآنی دانست و گفت: با استفاده از هنر می‌توان امیدوار بود که شاهد گسترش معرفت دینی و قرآنی در جامعه خصوصا نزد دانشجویان به‌عنوان یکی از گروه‌های تاثیرگذار، باشیم.

وی همچنین با اشاره به فرآیند برگزاری دومین جشنواره‌ی شهود قدسی، گفت: سال گذشته فراخوان این جشنواره منتشر و با ایجاد دبیرخانه، دریافت آثار از دانشجویان سراسر کشور در چهار رشته‌ی گرافیک، عکاسی، نقاشی و خوشنویسی، آغاز شد.

رستگار با اشاره به استقبال بسیار خوب دانشجویان هنرمند سراسر کشور از این جشنواره،‌ خاطرنشان کرد: بالغ بر 4 هزار اثر در بخش‌های چهارگانه به دبیرخانه رسید و بعد از داوری، در خردادماه امسال آثار برگزیده مرحله اول داوری در 6 نمایشگاه، به تماشای عموم گذاشته شد.

رئیس جهاددانشگاهی فارس با یادآوری اینکه نمایشگاه شهود قدسی با حضور دکتر حشمتی معاون وزیر ارشاد افتتاح شد، گفت: در بازدیدی که دکتر حشمتی از نمایشگاه داشت، اعلام کرد که به استناد آنچه دیده‌ام شیراز و فارس می‌تواند به‌عنوان قطب قرآن خصوصا قطب قرآن و هنر کشور مطرح شود.

وی با اشاره به قول مساعد معاون وزیر ارشاد برای کمک به تحقق این موضوع، گفت: در کنار این موضوع، موضوعات دیگری نیز با دکتر حشمتی مطرح شد که مورد استقبال قرار گرفت و پروپوزال‌ها تهیه و به وزارت ارشاد ارسال و مصوبه‌هایی نیز اخذ شده است.

رستگار گفت: برای اینکه دانشگاهیان را آماده دریافت جلوه‌های قرآنی کرده باشیم، 40 کارگاه طی ماه‌های گذشته برگزار و دانشجویان و جوانان با جلوه‌های هنری قرآن آشنا شدند.

به گزارش ایسنا، دومین جشنواره شهود قدسی با تجلیل از برترین‌ها، عصر چهارشنبه 24 آبان به کار خود پایان داد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 40
بازدید ماه:2520
بازدید کل:325644

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی