ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 آبان 1396

مدیرکل حراست جهاد دانشگاهی با یادآوری این نکته که فرهنگ جهادی جزو فرهنگ‌هایی هست که مقام معظم رهبری بر روی آن در جاهای مختلف تأکید داشته‌اند، گفت: جهاددانشگاهي متولی نهاد انقلابی است و جهادگران حاضر در اين عرصه وظيفه دارند كه در ترويج فرهنگ جهادي تلاش كنند.

مدیرکل حراست جهاد دانشگاهی با یادآوری این نکته که فرهنگ جهادی جزو فرهنگ‌هایی هست که مقام معظم رهبری بر روی آن در جاهای مختلف تأکید داشته‌اند، گفت: جهاددانشگاهي متولی نهاد انقلابی است و جهادگران حاضر در اين عرصه وظيفه دارند كه در ترويج فرهنگ جهادي تلاش كنند.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، بهنام چهارلنگ، سوم آبان در آئين افتتاحيه گردهمایی مدیران حراست جهاد دانشگاهی سراسر کشور هدف از برگزاری این گردهمایی در شهر شیراز را بهره‌برداری از همجواری حرم‌های اهل بیت(ع) برشمرد و افزود: امسال برای اولین بار است که گردهمایی مدیران حراست جهاد دانشگاهی دارای یک شعار است که با توجه به رویکرد اداره‌کل حراست جهاد دانشگاهی انتخاب شده است و تلاش کردیم تا برنامه‌های این گردهمایی را بر اساس همین رویکرد تدوین و برنامه‌ریزی کنیم .

چهارلنگ با بیان اینکه شعار امسال «فرهنگ جهادی، صیانت سازمانی و اخلاق حرفه‌ای» انتخاب شده است، گفت: فرهنگ جهادی جزو فرهنگ‌هایی هست که مقام معظم رهبری بر روی آن در جاهای مختلف تأکید داشتند و ما که متولی نهاد انقلابی هستیم وظیفه داریم که بیشتر به این فرهنگ بپردازیم لذا یکی از بخش‌های این همایش را به توضیح و جایگاه این فرهنگ اختصاص دادیم .

مدیرکل حراست جهاد دانشگاهی با تصریح اینکه برای برگزاری این گردهمایی سه هدف دنبال شده است، نخستین هدف آن را هماهنگی و هم‌افزایی سازمانی میان مسئولان حراست واحدهای مختلف جهاد دانشگاهی برشمرد و گفت: هدف دوم تشکیل این گردهمایی بیان دیدگاه‌ها و نظرات مسئولان بالادستی ما اعم از جهاد دانشگاهی، سازمان حراست کل کشور و وزارت اطلاعات است است که قطعاً نظراتی درباره عملکرد حراست در دستگاه‌های اجرایی دارند .

وی گفت: یکی دیگر از اهداف ما از برگزاری این گردهمایی این است که حاضران حتماً ما را نقد کرده و به چالش بکشانند چرا که اگر بخواهیم کار خود را درست انجام دهیم باید بدانیم که نقاط ضعف ما کجاست و بر اساس رویه کاری که جلو می‌رویم باید به این نقاط ضعف پی ببریم تا بتوانیم آن‌ها را برطرف کنیم .

چهارلنگ در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در سال ۹۴ حراست کل کشور به دستگاه ها و نهادهای اجرایی تکلیف کرده بود تا برنامه میان مدت داشته باشند که بازه زمانی نیز برای آن تعریف شده بود، گفت: بر این اساس ما برنامه سال ۹۴ تا ۹۸ را در حراست جهاد دانشگاهی تدوین کردیم و به تصویب رساندیم که از جمله آن می‌توان به تجهیز اماکن عمومی جهاد دانشگاهی به سیستم‌های الکترونیکی، ارتقای مدیریت سرمایه نیروی انسانی در بحث حراست و غیره بود .

وی ادامه داد: جای خالی چند کار دیگر تا افق سال ۹۸ برای ما خالی است که باید به آن‌ها بپردازیم از جمله پیگیری در خصوص سقف‌بندی اماکن مهم جهاد دانشگاهی که برای آن کمیته‌ای تشکیل شده است .

مدیرکل حراست جهاد دانشگاهی همچنین نصب و راه‌اندازی سامانه پژاک و ارتباط با سازمان حراست کل کشور را یادآور شد و گفت: دو بستر ارتباطی باید با سازمان‌های دیگر برقرار می‌کردیم که از ابتدای سال به‌طور جدی دنبال این قضیه بودیم و توانستیم در بهار امسال این بستر ارتباطی با دستگاه‌های اجرایی استان برقرار کنیم .

وی، مسئله دیگری که بسیار جالی خالی آن احساس می‌شد، بحث آموزش دانست و گفت: قطعاً وقتی شناخت کارکنان با قوانین و مسائل آن بیشتر باشد هماهنگی‌های بیشتری نیز صورت خواهد گرفت لذا با موافقت ریاست جهاد دانشگاهی بنا گذاشتیم تا در گردهمایی‌های سراسری حتماً بحث آموزش را دنبال کنیم و تاکنون دو برنامه آموزشی در این راستا اجرا شده است و بنا داریم در تمام گردهمایی‌های سراسری این بحث را دنبال کنیم .

چهارلنگ با یادآوری اهمیت بحث گزارش ‎ گیری از فعالیت‌های انجام شده گفت: اگر بدانیم که همکاران ما در بخش حراست چه کارهایی انجام داده‌اند قطعاً بهتر می‌توانیم خودمان را نقد کرده و فعالیت‌های خود را ارزیابی کنیم و بدانیم در کجا قرار داریم لذا فرم‌هایی تهیه و ارسال شده و در ستاد مرکزی در حال جمع‌آوری آن‌ها هستیم که در اینجا گزارش عملکرد ۶ ماهه اول سال ارائه خواهد شد و مرحله دوم که گزارش سالانه ماست راحت‌تر می‌توانیم ببینیم چقدر بر اساس برنامه جلو رفته‌ایم .
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 40
بازدید ماه:2520
بازدید کل:325644

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی