ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 آبان 1396

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه شيراز معتقد است كه كار در حراست بايد با وسواس و دقت همراه باشد.

 

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه شيراز معتقد است كه كار در حراست بايد با وسواس و دقت همراه باشد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، حجت‌الاسلام نيري چهارشنبه 3 آبان در گردهمايي مديران حراست جهاددانشگاهي سراسر كشور كه در شيراز آغاز به‌كار كرد، گفت: کار حراست بسیار کار حساسی است چرا که با آبروی مردم در ارتباط است لذا باید برای آن وسواس و دقت زیادی به خرج داد .

وی خطاب به اعضای حراست ادارات تأکید کرد که اگر می‌خواهید گزارشی تهیه کنید، حتماً خود و خدایتان حجت تمام شده باشد و شرایط شرعی آن گزارش باید حفظ شود .

اين مقام روحاني گفت: کسی که با هزاران زنجیرهای مرئی و نامرئی به زمین گره خورده است توفیق رسیدن به مقامات تعالی به دست نمی‌آورد و کسی می‌تواند به این مقامات برسد که از ۲ زنجیر خواستن و داشتن رها شده باشد .

نيري با تبیین مفاهیم رهایی و آزادگی خاطرنشان كرد: شرط نخست برای رهپویی در مسیر حق از خویش رستن و از تعلقات گسستن است؛ کسی که با هزاران زنجیرهای مرئی و نامرئی به زمین گره خورده است توفیق رسیدن به مقامات تعالی به دست نمی‌آورد و کسی می‌تواند به این مقامات برسد که از ۲ زنجیر خواستن و داشتن رها شده باشد .

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز ادامه داد: کسی که می‌خواهد می‌شود تطمیعش کرد مثل عمر سعد که تطمیع ملک ری شد .

وی با یادآوری سخنان آیت‌الله جوادی آملی که فرمودند تعبیر قرآن این است که دنیا شکوفه ناپایدار است و تاکنون برای کسی میوه نداده است، گفت: زنجیر دیگر زنجیر داشتن است؛ کسی که دارد می توان او را تهدید کرد .

نیری گفت: کسی که داشت و می‌خواست با دو زنجیر خواستن و داشتن بند به زمین شده است و این توفیق زیارت مقامات متعالی را پیدا نمی‌کند اما کسانی که با سیدالشهدا(ع) همراهی کردند کسانی بودند که نمی‌خواستند و اگر داشتند توان دل گسستن از تعلقات را بلد بودند .

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه شيراز با بیان اینکه شکوه روح‌های بزرگ در این است که نمی‌خواهند و ندارند و یا اگر دارند توان دل گسستن دارند، شهید چمران را در این زمینه مثال زد و گفت: شهید چمران چنین بوده و دارای عظمت روحی فراوانی است؛ او دکترای فیزیک پلاسما و در ناسا مشغول به کار است زن و فرزند دارد اما برای جهاد در راه خدا به جنوب لبنان می‌آید و بعد از آن هم راهی جبهه‌های دفاع مقدس می‌شود . 

به گزارش ايسنا، گردهمايي مديران حراست واحدهاي جهاددانشگاهي سراسر كشور كه در حرم مطهر احمدابن موسي(ع) و از صبح چهارشنبه 3 آبان آغاز به‌كار كرده است تا پنجشنبه 4 آبان ماه ادامه دارد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 40
بازدید ماه:2520
بازدید کل:325644

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی