ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مهر 1396

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینكه دیوانه خطاب كردن ترامپ از سوی غربی‌ها صرفاً‌ مسكنی برای آلام کم تدبیری‌های ماست تأكید كرد كه در اینکه اروپا و اروپاییان آمریکا را بر ایران مقدم بدارند شک نکنیم .

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینكه دیوانه خطاب كردن ترامپ از سوی غربی‌ها صرفاً‌ مسكنی برای آلام کم تدبیری‌های ماست تأكید كرد كه در اینکه اروپا و اروپاییان آمریکا را بر ایران مقدم بدارند شک نکنیم .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس مسعود رستگار، اظهارات رئیس جمهور آمریكا علیه ایران اسلامی را مصداق شکرگزاری امام سجاد(ع) با اين مضمون كه؛ "الحمدلله الذی جعل اعدائنا من الحمقاء؛ حمد مخصوص خداست همان که دشمنان ما را از احمق‌ها و جاهل‌ها قرار داد" دانست و گفت: البته از دیدگاه معنوی و جهان‌بینی الهی و نه دنیای فانی مادی .

استراتژی ترامپ برد خود و باخت طرف مقابل است 

وی با بیان اینكه ترامپ تاجری تمامیت‌خواه است كه استراتژی او برد خودش و باخت طرف مقابل است، افزود: چرا فکر می‌کنیم وی باید استراتژی برد برد را پیش بگیرد؟ 

رستگار گفت: کدام عاقلی در دنیای امروز و روابط بین‌الملل جنگل‌گونه برای برد برد به میدان می‌رود؟ هر کس برای برد برد به میدان برود، باخت را برای خودش به ارمغان می‌آورد لذا در تعاملات دنیای امروز استراتژی برد برد متعلق به کسانی است که با ترس از باخت به میدان می‌روند و به گونه‌ای تساوی را التماس می‌کنند .

رئيس جهاددانشگاهي فارس با یادآوری این نكته كه ترامپ در حوزه تجارت موفق بوده و جایگاهش را به قدری ارتقا داده است که در حال حاضر رئیس جمهور یکی از کشورها و قدرت‌های بلامنازع جهان است،‌ گفت: او منافع خود، کشور و مردمش را با چیز دیگری و به ویژه با مباحث اخلاق‌مدارانه عوض نمی‌کند .

دیوانه خطاب کردن ترامپ توسط غربی‌ها مسكنی برای كم‌تدبیری‌های ما است 

رئیس خبرگزاری ايسنا منطقه‌ي فارس همچنین با یادآوری خبایث و توطئه‌های آمریكا و اروپا در طول تاریخ گفت: دیوانه خطاب کردن ترامپ توسط برخی از آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها صرفاً مسكنی برای آلام ناشی از کم‌تدبیری‌های ماست و مخدری است برای جلوگیری از تفکر و تدبر بیش از پیش .

شك نكنیم اروپاییان آمریكا را بر ایران مقدم می‌دانند 

وی با تصریح اینكه ترامپ با انعقاد بزرگترین قراردادهای نظامی و اقتصادی در جذب منافع و منابع برای کشور و مردمش رکوردشکنی کرده است، گفت: در اینکه اروپا و اروپاییان آمریکا را بر ایران مقدم بدارند شک نکنیم كه این مسئله در مورد بسیاری از همسایگان خودکامه و بزدل نیز صدق می‌كند .

رستگار در ادامه تعالیم الهی و انقلاب اسلامی را یادآور شد و گفت: تعالیم الهی، تبعیت از رهبری و انسجام ملی همانگونه که انقلاب‌آفرین شدند، دشمن‌شکن، غرورآفرین و آینده‌ساز خواهند بود .

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با یادآوری مواضع مسئولان نظام جمهوری اسلامی در مقابل اقدامات آمریكا گفت: مواضع عزت‌مندانه و قدرت‌مندانه اخیر ریاست محترم جمهوری و مسئولان ارشد نظام، غرور ملی و اسلامی ایرانیان را در سراسر جهان به دنبال داشته است .

دلخوری‌ها را كنار بگذاریم 

وی همچنین تأكید كرد: در ایامی که سوگواری‌های شهادت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران وفادارش قلوب تک‌تک ایرانیان را لبریز از معنویت و روحانیت كرده است، مسلم است که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و ایادی منطقه‌ای او هم خود را خوارتر و ذلیل‌تر از گذشته خواهند کرد اما در عین حال باید بیش از پیش متحد شویم، وحدت داشته باشیم، دلخوری‌ها را کنار بگذاریم، به یکدیگر برچسب نزنیم و اشتباهات گذشته را یادآوری نکنیم، از گذشته نه چندان دور درس بگیریم، به دشمنان قسم‌خورده لبخند نزنیم، عزت و اقتدار را از بزرگان دین و به ویژه در عصر حاضر از رهبر فرزانه و معظم انقلاب اسلامی فرا بگیریم و در عمل به کار ببندیم .

در تحریم كالاهای آمریكایی و حامیان آن پیش‌دستی كنیم 

وی با تأكید بر اینكه ما باید در تحریم خرید کالاهای آمریکایی و حامیان آمریکا پیش‌دستی کنیم و روابط تجاری و به ویژه واردات از کشور امارات متحده عربی را ممنوع کنیم، گفت: حامیان آمریكا باید بدانند كه حمایت از آمریکا و تقابل با ایران برایشان هزینه دارد و چه بسا هزینه‌های جبران‌ناپذیر .

تمام ايرانيان در هر لباس و جایگاهی سپاهی هستند 

رئیس جهاد دانشگاهی بر اهمیت قدردانی از تك تك نعمت‌های انقلاب اسلامی تأكید و خاطرنشان كرد: اگر قدر خودمان را می‌دانیم باید قدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بدانیم البته تک‌تک ايرانيان در هر لباس و جایگاهی،  يك سپاهي هستند .
گزارش تصویری
تجلیل از دختران در سالروز میلاد کریمه اهل بیت(ع)

در سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و روز دختر همزمان با آغاز دهه کرامت از دختران جهادگر جهاد ...
چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس پایان یافت/ تجلیل از ایكنا

به گزارش ایكنا از فارس، مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس شب گذشته، ۲۲ ...
در دیدار رییس جهاددانشگاهی فارس و نماینده فیروزآباد مطرح شد؛  بهره‌گیری از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در تقویت اقتصادی فارس

 نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین و رییس جهاددانشگاهی استان فارس طی دیداری بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های این نهاد ...
جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی فارس

جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس با حضور رئیس و معاونین این نهاد در شیراز برگزار شد.
با همکاری جهاددانشگاهی فارس؛ مركز آموزش متخصص ICT فارس آغاز به کار کرد

سرپرست معاونت آموزش جهاددانشگاهی استان فارس از آغاز به کار مرکز آموزش نیروهای متخصص در حوزه ICT در فارس با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 102
بازدید ماه:3156
بازدید کل:244497

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی