ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 خرداد 1396

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس گفت: دومين جشنواره سراسري دانشحويي تجسمي قرآن و هنر، با عنوان "شهود قدسي 2" از روز شنبه 20 خرداد در شيراز آغاز به‌كار خواهد كرد.

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس گفت: دومين جشنواره سراسري دانشحويي تجسمي قرآن و هنر، با عنوان "شهود قدسي 2" از روز شنبه 20 خرداد در شيراز آغاز به‌كار خواهد كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مسعود رستگار سه‌شنبه 16 خرداد در جمع خبرنگاران افزود: جشنواره "شهود قدسي 2" به همت معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي استان فارس و با همكاري سازمان فعاليت‌هاي قرآني دانشگاهيان، در شيراز برگزار مي‌شود.

او محوريت دومين جشنواره سراسري شهود قدسي را قرآن و زندگي اعلام و خاطرنشان كرد: ايجاد نشاط در جامعه دانشجويي همراه با استحكام و رواج فرهنگ قرآني، ايجاد زمينه مناسب براي ارتباط فرهنگي و تبادل تجربه‌هاي هنري دانشجويي و رشد و شكوفايي آفرينش‌ها و خلق آثار فرهنگي و هنري همراه با تعميق انديشه و آگاهي‌هاي فرهنگي قرآني، از اهداف مد نظر اين جشنواره است. 

رستگار يادآور شد: فراخوان اين جشنواره با موضوع "زندگي" با محوريت قرآن كريم، در بخش‌هاي نقاشي، عكاسي، گرافيك و خوشنويسي، پائيز سال گذشته انجام شد و دبيرخانه آثار علاقه‌مندان را تا 22 ارديبهشت امسال دريافت كرد.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس گفت: در مجموع بالغ بر 3 هزار و 593 اثر در مهلت تعيين شده در فراخوان، توسط دبيرخانه دريافت شد كه 554 اثر در بخش نقاشي، 475 اثر در بخش خوشنويسي، يك هزار و 236 اثر در بخش عكس و يك هزار و 328 اثر در بخش گرافيك را شامل مي‌شد.

او با تصريح اينكه تعداد آثار دريافتي نسبت به دوره گذشته، افزايش چشمگيري دارد، گفت: اين نشان‌دهنده علاقه‌مندي بيشتر دانشجويان سراسر كشور به جشنواره شهود قدسي و انجام فعاليت‌هاي هنري با محوريت قرآني است.

رستگار با يادآوري اينكه كار داوري آثار ارسالي انجام و منتخبان هر بخش مشخص شده است، گفت: امسال و در جشنواره شهود قدسي 2، آثار منتخب در 5 نگارخانه شهر شيراز به مدت هفت روز در معرض ديد علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس گفت: آثار منتخب دومين جشنواره سراسري دانشحويي تجسمي قرآن و هنر، در نگارخانه‌هاي وصال، مركز اسناد و كتابخانه ملي، سروناز، حوزه هنري و فرهنگ‌سراي هنر، در معرض ديد علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

به گفته رستگار، فرهنگ و ارشاد اسلامي، حوزه هنري انقلاب اسلامي و ستاد جامع علمي كاربردي استان فارس، شهرداري شيراز، دانشگاه صنعتي شيراز، نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌هاي شيراز و علوم پزشكي، دانشگاه‌ هنر شيراز، موسسه‌هاي آموزش عالي آپادانا و هنر شيراز، در برگزاري اين جشنواره با معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي فارس همكاري كرده‌اند.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس همچنين گفت: با هدف آمادگي بيشتر و مطلوب‌تر دانشجويان و آشنايي آنان با مفاهيم هنر قرآني، از زمستان سال گذشته تا كنون تعداد 32 كارگاه آموزشي( ورك‌شاپ) در بخش‌هاي مختلف در سطح دانشگاه‌هاي سراسر كشور برگزار شده است.
گزارش تصویری
انتصاب مدیر جدید روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مراسم تودیع و معارفه مدیر روابط عمومی این نهاد برگزار شد.
تبریک رئيس جهاد دانشگاهی فارس به نماینده ولی فقیه

رئيس جهاد دانشگاهی فارس طی پیامی انتصاب آیت‌الله لطف‌الله‌ دژكام را به سمت نمایندگی ولی فقیه در استان فارس و ...
پیام رییس جهاددانشگاهی به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

دکتر سید حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن بیست و هفتم اردیبهشت، روز ارتباطات و روابط عمومی پیامی صادر ...
به‌دنبال درگذشت امام جمعه‌ی فقید شیراز انجام شد؛  حضور رییس جهاد دانشگاهی فارس در منزل آیت‌الله ایمانی

رییس جهاد دانشگاهی فارس و جمعی از مدیران این نهاد انقلابی با حضور در منزل آیت‌الله ایمانی، درگذشته آن عالم ...
پیام تسلیت جهاد دانشگاهی استان فارس به مناسبت درگذشت حضرت آیت‌اله ایمانی

در پی اعلام خبر درگذشت عالم مجاهد، فقیه ارزشمند، انقلابی نستوه و یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت‌اله ایمانی ...


آمار سایت
بازدید امروز: 53
بازدید ماه:3139
بازدید کل:235079

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی