ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : سه شنبه 29 فروردین 1396

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري فارس معتقد است كه با استفاده از ظرفيت‌هاي جهاد دانشگاهي مي‌توان به وضعيت اشتغال در روستاها رونق بخشيد و مهاجرت‌ روستائيان به شهرها را كاهش داد.

 

 

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري فارس معتقد است كه با استفاده از ظرفيت‌هاي جهاد دانشگاهي مي‌توان به وضعيت اشتغال در روستاها رونق بخشيد و مهاجرت‌ روستائيان به شهرها را كاهش داد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، خليل رضائيان در حاشيه بازديد از دپارتمان آموزش گوهرسنگ‌هاي جهاد دانشگاهي استان فارس در شيراز، گفت: هميشه هر  کار مثبتی که مدنظر قرار می گیرد اول براي تهران و كلان‌شهرها برنامه‌ريزي مي‌شود، حال آنكه امروز نيازمند توسعه و رونق فعاليت‌هاي اقتصادي در روستاها هستيم.

رضائيان با بيان اينكه يكي از معضلات امروز جامعه، افزايش حجم مهاجرت روستائيان به شهرها است، گفت: مشكلات ناشي از كم‌آبي و خشكسالي و اتكاء اقتصاد روستائيان به كشاورزي و دامداري سنتي، عامل اصلي در افزايش تمايل به مهاجرت در روستائيان است.

او با بيان اينكه علي‌رغم بارندگي‌هاي خوب سال گذشته و ابتداي امسال، فارس همچنان با مشكلات و عوارض خشكسالي خصوصا در بخش‌ كشاورزي مواجه است، گفت: ايجاد بسترهايي مناسب و تاثيرگذار براي اشتغال پايدار روستائيان، ضامن پايداري روستاها و جلوگيري از مهاجرت و پيشگيري از معضلات ناشي از مهاجرت روستائيان به شهرها خواهد بود.

رضائيان با اشاره به توانمندي جهاددانشگاهي فارس در حوزه آموزش، خصوصا در بخش گوهرسنگ‌ها، گفت: جهاد دانشگاهي يك مجموعه انقلابي ساختارمند است كه به واسطه عملكرد تشكيلاتي و جهادي، مي‌‌تواند تاثيرگذاري مطلوبتري در حوزه آموزش‌هاي منتهي به اشتغال داشته باشد.

به اعتقاد معاون استانداري فارس، در بحث آموزش بايد آموزش‌هاي منتهي به اشتغال ارزان‌قيمت را مد نظر قرار داد و آموزش‌هاي گوهرسنگ‌ها كه توسط جهاد دانشگاهي فارس ارائه مي‌شود، از همين دست محسوب مي‌شود.

رضائيان به مديركل روستايي استانداري فارس تاكيد كرد كه موضوع برگزاري دوره‌هاي آموزشي در شهرستان‌ها و به‌ويژه براي روستائيان را با همكاري جهاددانشگاهي فارس در اولويت كاري قرار دهد.

معاون امور عمراني استانداري فارس با بيان اينكه مي‌توان با اتكاء به ظرفيت‌هاي آموزشي جهاد به نتايج خوبي در بحث اشتغالزايي جوانان دست يافت، گفت: جهاد دانشگاهي يك نهاد سيستماتيك و خوشنام و موفق است كه با همكاري اين نهاد مي‌توان برنامه‌هاي تاثيرگذار را عملياتي كرد.    

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس نیز در ابتدای دیدار گزارش مبسوطی از وظایف و ماموریتهای محوله به جهاد دانشگاهی در سطوح ملی و استانی را ارائه و بر آمادگی جهاد دانشگاهی برای تلاش حداکثری به منظور تحقق شعار سال تاکید کرد و گفت: در جهاد دانشگاهی ساختارهای لازم برای همیاری در امر اشتغال دانش آموختگان فراهم است و اگر فرهنگ کار و تولید در بخش غیر دولتی در بین دانش آموختگان نهادینه شود، آثار و برکات آن علاوه بر ایشان به سایر اقشار جامعه نیز تسری خواهد یافت.

به گزارش ايسنا، معاون امور عمراني استانداري فارس را در بازديد از مركز آموزش گوهرسنگ‌هاي جهاد دانشگاهي فارس، مديركل امور روستائي، مديركل فنی و عمرانی و مديركل مديريت بحران استانداري فارس همراهي مي‌كردند
گزارش تصویری
تجلیل از خبرگزاری ایكنا

 چهارمین محفل انس با قرآن سپاه فجر فارس همراه با مراسم وداع با ماه مبارك رمضان در شیراز برگزار شد.
انتصاب سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، طی حکمی از سوی مظاهر بابایی رییس جهاد دانشگاهی فارس، مهندس محمدرضا ...
رییس جهاد دانشگاهی فارس عنوان کرد :  بهره‌وری بیشتر از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی

رییس جهاد دانشگاهی استان فارس با اشاره به اقدامات گسترده‌ی این نهاد در ابعاد، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال فارغ‌التحصیلان ...
راهپیمایی جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در روز قدس

جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند
بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس

جهاد دانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد.


آمار سایت
بازدید امروز: 34
بازدید ماه:2910
بازدید کل:238841

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی