ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 24 بهمن 1395

 

مراسم جشن فجر ویژه سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی در روز سه‌شنبه 19 بهمن‌ماه در جهاد دانشگاهی استان فارس برگزار شد.

 

مراسم جشن فجر ویژه سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی در روز سه‌شنبه 19 بهمن‌ماه در جهاد دانشگاهی استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس مهندس رستگار رییس جهاد دانشگاهی در این مراسم گفت : امروز در تمام بخش‌ها و نقاط كشور، شاهد تحولاتي عظيم و تاثيرگذار هستيم كه همه اين‌ها دست‌آوردهاي انقلاب و نظام اسلامي به‌شمار مي‌رود.

وي با يادآوردی دوران قبل از انقلاب و شرايط دشوار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... مردم ايران در آن دوران، گفت: نگاهي به تصاوير موجود از ايران در دوران قبل از انقلاب ممكن است كمي از مشكلات بسيار زياد آن دوران را نشان دهد.

رستگار با اشاره به اينكه تا قبل از پيروزي انقلاب، تقريبا تمام روستاهاي استان فارس فاقد امكانات زيربنايي و اصلي نظير راه، برق، آب شرب بهداشتي و ... بود، گفت: بعد از پيروزي انقلاب و علي‌رغم دشواري‌هاي دوران جنگ، جهادسازندگي كار بزرگ محروميت‌زدايي از روستاها را عهده‌دار شد و الحق به‌خوبي از عهده آن برآمد.

وي با تصريح اين كه امروز همه كساني كه دوران انقلاب و شرايط قبل از آن را به‌خاطر دارند، موظف به روشنگري پيرامون اين شرايط و انتقال دست‌آوردها به نسل جوان هستند، گفت: در هيچ يك از مباحث اقتصادي، امروز ايران با سال‌هاي پيش از انقلاب قابل قياس نيست.

رئيس جهاد دانشگاهي فارس، با اشاره به سرسپردگي رژيم طاغوت به قدرت‌هاي استكباري، يكي از مهمترين دست‌آوردهاي نظام اسلامي ايران را رهايي از اين سرسپردگي‌ها دانست و با يادآوري شعار محوري انقلاب، گفت: امروز شاهد تحقق شعار محوري و اصلي انقلاب، يعني " استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي" هستيم.

او با اشاره به مشكلات فرهنگي در دوران قبل از انقلاب، جشن هنر را اوج ابتذال آن دوران و سقوط فرهنگي جامعه ايران دانست و گفت: رهبري، وحدت و يكپارچگي امت، سه عامل موثر در پيروزي انقلاب اسلامي به‌شمار مي‌رود.

رستگار اعتقاد دارد كه انقلاب اسلامي و استقرار نظام اسلامي، در تاريخ بي‌نظير محسوب مي‌شود و بعد از دوران رسالت حضرت رسول(ص) و حكومت حضرت اميرالمومنين(ع)، در هيچ دوره‌اي شاهد حاكميت اسلام ناب با هدايت يك رهبر الهي نبوده‌ايم.

او با بيان اينكه خروجي علمي در دوران ستم‌شاهي، علي‌رغم حضور اساتيد برجسته در دانشگاه‌ها، صفر بود، گفت: آن زمان اعلام مي‌شد كه ايران 700 سال از جهان در عرصه علمي عقب است اما امروز در بسياري از عرصه‌هاي علمي در حوزه‌هاي مختلف، دست‌آوردهاي شگرفي داريم كه همه به آنها مباهات مي‌كنيم.

رستگار با تصريح اينكه پيروزي انقلاب اسلامي، سران كشورهاي استكباري جهان را به وحشت انداخت، گفت: اين وحشت در آنان ايجاد شد كه اگر روحيه انقلابي مردم ايران بين جمعيت بيش از يك ميلياردي مسلمانان در كشورهاي مختلف فراگير شود، جايي براي آنان نخواهد ماند؛ لذا از ابتداي پيروزي انقلاب با مقاومت‌ها و توطئه‌هايي مواجه بوده و هستيم.

او به توطئه‌هاي مختلفي كه در سال‌هاي اول انقلاب براي ايجاد اخلال در تداوم نهضت امام خميني(ره) شكل گرفت و خنثي شد اشاره و جنگ را يكي از اين توطئه‌ها برشمرد كه با رشادت‌هاي ماندگار فرزندان اين كشور، با پيروزي به اتمام رسيد.

رستگار گفت: همه ما به‌عنوان كسانيكه مدعي پيروي از حضرت رسول(ص) هستيم بايد با تحمل سختي‌ها و مشكلات، در مسير رشد و اعتلاي نظام اسلامي و تداوم حركت آن، تلاش كنيم. بايد با اقتدار، صبر و بردباري، در براي همه سختي‌ها ايستادگي كرده و كشور را به جايگاهي برسانيم كه هيچ كس جرائت نگاه چپ به ايران نداشته باشد.

رئيس جهاددانشگاهي، حضور در صحنه‌هاي مختلف دفاع از نظام اسلامي را نوعي حداقلي از قدرداني نسبت به دست‌آوردهاي چهاردهه گذشته برشمرد و گفت: همه ما وظيفه دفاع از اين دست‌آوردها را داريم و بايد حداكثر تلاش خود را انجام دهيم تا كشور در اوج قدرت و صلابت به دست صاحب اصلي آن سپرده شود.

رستگار تصريح كرد: حضور در راهپيمايي 22 بهمن، حداقل كاري است كه هر يك از ملت ايران مي‌‌توانند در راستاي حفظ دست‌آوردها و اعتلاي نظام اسلامي انجام دهند بنابراين نبايد هيچ بهانه‌اي براي عدم حضور در راهپيمايي داشته باشيم.

شایان ذکر است، اجرای نمایش طنز، مسابقه حضوری، تقدیر از برگزیدگان مسابقات ورزشی، فرهنگی و هنری از دیگر برنامه‌های این جشن بود.
گزارش تصویری
تجلیل از دختران در سالروز میلاد کریمه اهل بیت(ع)

در سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و روز دختر همزمان با آغاز دهه کرامت از دختران جهادگر جهاد ...
چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس پایان یافت/ تجلیل از ایكنا

به گزارش ایكنا از فارس، مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس شب گذشته، ۲۲ ...
در دیدار رییس جهاددانشگاهی فارس و نماینده فیروزآباد مطرح شد؛  بهره‌گیری از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در تقویت اقتصادی فارس

 نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین و رییس جهاددانشگاهی استان فارس طی دیداری بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های این نهاد ...
جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی فارس

جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس با حضور رئیس و معاونین این نهاد در شیراز برگزار شد.
با همکاری جهاددانشگاهی فارس؛ مركز آموزش متخصص ICT فارس آغاز به کار کرد

سرپرست معاونت آموزش جهاددانشگاهی استان فارس از آغاز به کار مرکز آموزش نیروهای متخصص در حوزه ICT در فارس با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 101
بازدید ماه:3155
بازدید کل:244496

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی