ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 24 بهمن 1395

 

مراسم جشن فجر ویژه سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی در روز سه‌شنبه 19 بهمن‌ماه در جهاد دانشگاهی استان فارس برگزار شد.

 

مراسم جشن فجر ویژه سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی در روز سه‌شنبه 19 بهمن‌ماه در جهاد دانشگاهی استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس مهندس رستگار رییس جهاد دانشگاهی در این مراسم گفت : امروز در تمام بخش‌ها و نقاط كشور، شاهد تحولاتي عظيم و تاثيرگذار هستيم كه همه اين‌ها دست‌آوردهاي انقلاب و نظام اسلامي به‌شمار مي‌رود.

وي با يادآوردی دوران قبل از انقلاب و شرايط دشوار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... مردم ايران در آن دوران، گفت: نگاهي به تصاوير موجود از ايران در دوران قبل از انقلاب ممكن است كمي از مشكلات بسيار زياد آن دوران را نشان دهد.

رستگار با اشاره به اينكه تا قبل از پيروزي انقلاب، تقريبا تمام روستاهاي استان فارس فاقد امكانات زيربنايي و اصلي نظير راه، برق، آب شرب بهداشتي و ... بود، گفت: بعد از پيروزي انقلاب و علي‌رغم دشواري‌هاي دوران جنگ، جهادسازندگي كار بزرگ محروميت‌زدايي از روستاها را عهده‌دار شد و الحق به‌خوبي از عهده آن برآمد.

وي با تصريح اين كه امروز همه كساني كه دوران انقلاب و شرايط قبل از آن را به‌خاطر دارند، موظف به روشنگري پيرامون اين شرايط و انتقال دست‌آوردها به نسل جوان هستند، گفت: در هيچ يك از مباحث اقتصادي، امروز ايران با سال‌هاي پيش از انقلاب قابل قياس نيست.

رئيس جهاد دانشگاهي فارس، با اشاره به سرسپردگي رژيم طاغوت به قدرت‌هاي استكباري، يكي از مهمترين دست‌آوردهاي نظام اسلامي ايران را رهايي از اين سرسپردگي‌ها دانست و با يادآوري شعار محوري انقلاب، گفت: امروز شاهد تحقق شعار محوري و اصلي انقلاب، يعني " استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي" هستيم.

او با اشاره به مشكلات فرهنگي در دوران قبل از انقلاب، جشن هنر را اوج ابتذال آن دوران و سقوط فرهنگي جامعه ايران دانست و گفت: رهبري، وحدت و يكپارچگي امت، سه عامل موثر در پيروزي انقلاب اسلامي به‌شمار مي‌رود.

رستگار اعتقاد دارد كه انقلاب اسلامي و استقرار نظام اسلامي، در تاريخ بي‌نظير محسوب مي‌شود و بعد از دوران رسالت حضرت رسول(ص) و حكومت حضرت اميرالمومنين(ع)، در هيچ دوره‌اي شاهد حاكميت اسلام ناب با هدايت يك رهبر الهي نبوده‌ايم.

او با بيان اينكه خروجي علمي در دوران ستم‌شاهي، علي‌رغم حضور اساتيد برجسته در دانشگاه‌ها، صفر بود، گفت: آن زمان اعلام مي‌شد كه ايران 700 سال از جهان در عرصه علمي عقب است اما امروز در بسياري از عرصه‌هاي علمي در حوزه‌هاي مختلف، دست‌آوردهاي شگرفي داريم كه همه به آنها مباهات مي‌كنيم.

رستگار با تصريح اينكه پيروزي انقلاب اسلامي، سران كشورهاي استكباري جهان را به وحشت انداخت، گفت: اين وحشت در آنان ايجاد شد كه اگر روحيه انقلابي مردم ايران بين جمعيت بيش از يك ميلياردي مسلمانان در كشورهاي مختلف فراگير شود، جايي براي آنان نخواهد ماند؛ لذا از ابتداي پيروزي انقلاب با مقاومت‌ها و توطئه‌هايي مواجه بوده و هستيم.

او به توطئه‌هاي مختلفي كه در سال‌هاي اول انقلاب براي ايجاد اخلال در تداوم نهضت امام خميني(ره) شكل گرفت و خنثي شد اشاره و جنگ را يكي از اين توطئه‌ها برشمرد كه با رشادت‌هاي ماندگار فرزندان اين كشور، با پيروزي به اتمام رسيد.

رستگار گفت: همه ما به‌عنوان كسانيكه مدعي پيروي از حضرت رسول(ص) هستيم بايد با تحمل سختي‌ها و مشكلات، در مسير رشد و اعتلاي نظام اسلامي و تداوم حركت آن، تلاش كنيم. بايد با اقتدار، صبر و بردباري، در براي همه سختي‌ها ايستادگي كرده و كشور را به جايگاهي برسانيم كه هيچ كس جرائت نگاه چپ به ايران نداشته باشد.

رئيس جهاددانشگاهي، حضور در صحنه‌هاي مختلف دفاع از نظام اسلامي را نوعي حداقلي از قدرداني نسبت به دست‌آوردهاي چهاردهه گذشته برشمرد و گفت: همه ما وظيفه دفاع از اين دست‌آوردها را داريم و بايد حداكثر تلاش خود را انجام دهيم تا كشور در اوج قدرت و صلابت به دست صاحب اصلي آن سپرده شود.

رستگار تصريح كرد: حضور در راهپيمايي 22 بهمن، حداقل كاري است كه هر يك از ملت ايران مي‌‌توانند در راستاي حفظ دست‌آوردها و اعتلاي نظام اسلامي انجام دهند بنابراين نبايد هيچ بهانه‌اي براي عدم حضور در راهپيمايي داشته باشيم.

شایان ذکر است، اجرای نمایش طنز، مسابقه حضوری، تقدیر از برگزیدگان مسابقات ورزشی، فرهنگی و هنری از دیگر برنامه‌های این جشن بود.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 40
بازدید ماه:2520
بازدید کل:325644

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی