ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : سه شنبه 4 آبان 1395

در جلسه هیات امنای جهاددانشگاهی که بعد از ظهر دوشنبه سوم آبان‌ماه برگزار گردید، دکتر حمید رضا طیبی با کسب 9 رای از مجموع 9رای ماخوذه به اتفاق آرا، برای سومین بار به عنوان رییس جهاددانشگاهی انتخاب شد.

 

در جلسه هیات امنای جهاددانشگاهی که بعد از ظهر دوشنبه سوم آبان‌ماه برگزار گردید، دکتر حمید رضا طیبی با کسب 9 رای از مجموع 9رای ماخوذه به اتفاق آرا، برای سومین بار به عنوان رییس جهاددانشگاهی انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، هیات امنای این نهاد در جلسه سوم آبان ماه خود، دکتر طیبی را به عنوان گزینه نهایی از بین نامزدها ی تصدی ریاست جهاددانشگاهی برگزیدند.

سید حمید رضا طیبی که بین سال های 1385تا1389و 1392تا1395 مسوولیت این نهاد را برعهده داشته دارای مدرک دکتری برق می باشد. وی که از بدو تاسیس این نهاد (1359) در آن مشغول به فعالیت بوده طی سالیان زیادی ریاست جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت که یکی از واحدهای فنی و تولیدی این نهاد محسوب می شود را نیز برعهده داشته است.
ترکیب 9 نفره هیات امنای جهاددانشگاهی هم اکنون متشکل از: رییس نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه ها، معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، وزیر علوم تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی، رییس جهاددانشگاهی (رییس هیات امنا) و سه نفر از اعضای هیات علمی معرفی شده توسط رییس جهاد (دکتر محسن قرنفلی، دکتر عبدالحسن شاهوردی و دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو) می باشد.
طبق اساسنامه جهاددانشگاهی، حکم ریاست این نهاد پس از انتخاب اعضای هیات امنا توسط رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی یا همان رییس جمهور امضا می شود. رییس جهاددانشگاهی یکی از اعضای حقوقی شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
جهاددانشگاهی به عنوان یکی از نهادهای مولود انقلاب اسلامی است که در حوزه های فرهنگ، پژوهش و فناوری، آموزش، تجاری سازی فناوری و توانمند سازی دانش آموختگان تاکنون به ارایه خدمت پرداخته است. در حال حاضر علاوه بر دفتر مرکزی، 35واحد جهاددانشگاهی در سراسر کشور، 11سازمان، 7مرکز، 8موسسه، 3 پژوهشگاه، 26پژوهشکده، 2دانشگاه، 6موسسه آموزش عالی، 43واحد آموزشی علمی کاربردی، 2پارک علم و فناوری و 11شرکت دانش بنیان وابسته به این نهاد در حال فعالیت هستند.

بیوگرافی مختصر رییس جهاددانشگاهی

دکتر سیدحمیدرضا طیبی متولد 1337 و دارای مدرک کارشناسی برق (قدرت) در سال 1364 از دانشگاه علم و صنعت ایران، کارشناسی ارشد کنترل و ابزار دقیق از دانشگاه دهلی (هندوستان) و مدرک دکتری برق در سال 1376 از دانشگاه برادفورد انگلستان است. وی پیش از این در سال‌های 1385 تا 1389 و همچنین از سال 1393 تاکنون ریاست جهاددانشگاهی را بر عهده داشته است و این برای سومین بار است که عهده دار این مسولیت خواهد بود.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 90
بازدید ماه:4214
بازدید کل:285547

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی