ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 31 مرداد 1395

 مسعود رستگار، رئیس جهاد دانشگاهی فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، با بیان اینكه یكی از مهم‌ترین رسالت‌های جهاد دانشگاهی، فعالیت در عرصه توسعه فرهنگ قرآن در جامعه است، گفت: در این راستا اقدامات و برنامه‌های مختلفی در طول ایام سال به‌همت جهاد دانشگاهی در نقاط مختلف كشور و به تبع آن در استان فارس اجرا می‌شود.

مسعود رستگار، رئیس جهاد دانشگاهی فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، با بیان اینكه یكی از مهم‌ترین رسالت‌های جهاد دانشگاهی، فعالیت در عرصه توسعه فرهنگ قرآن در جامعه است، گفت: در این راستا اقدامات و برنامه‌های مختلفی در طول ایام سال به‌همت جهاد دانشگاهی در نقاط مختلف كشور و به تبع آن در استان فارس اجرا می‌شود.

اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی فارس جهت همكاری با مؤسسات مردمی
وی با تصریح اینكه جهاد دانشگاهی هم در حوزه تبلیغ و ترویج و هم آموزش عمومی و تخصصی قرآن كریم و همچنین پژوهش‌های قرآنی فعالیت‌های متنوعی را انجام می‌دهد، افزود: جهاد دانشگاهی فارس در حوزه آموزش‌های عمومی و تخصصی قرآن آمادگی همكاری با مؤسسات مردمی را دارد تا از طریق در اختیار قرار دادن امكانات اعم از مكان، تخفیف ویژه و همچنین اعطای مدرك آنان را در این عرصه یاری رساند.
رستگار اظهار كرد: در این راستا ما نخستین دوره مشترك تربیت معلم مربی مهد و پیش‌دبستانی قرآن را با ویژه مربیان و حافظان مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در شهرستان استهبان برگزار كردیم.
وی با یادآوری اینكه این دوره طی ۱۴ روز در محل مؤسسه مركزی بیت‌الاحزان در حال برگزاری است، گفت: در این دوره که از ۲۳ مردادماه آغاز به کار کرده است تعداد ۱۰۰ نفر از مربیان مهد و پیش دبستانی و حافظان قرآن کریم مؤسسه بیت‌الاحزان از شعب مؤسسه در ۵ استان کشور حضور دارند و در کارگاه‌های عملی با جدیدترین روش‌های تدریس مهد و پیش دبستانی مؤسسه آشنا می‌شوند.
رئیس خبرگزاری ایكنا شعبه فارس ادامه داد: همچنین در این دوره ۱۴ روزه، علاوه بر آموزش روش تدریس کتاب‌های آموزشی مهد و پیش دبستانی توسط اساتید مؤسسه در قالب کارگاه‌های عملی، مباحثی همچون روانشناسی رشد، اختلالات رفتاری، بیماری‌های شایع کودکان، بازی و اسباب بازی، روش‌های قصه‌گویی، تعالیم اجتماعی، کمک‌های اولیه و سفالگری توسط اساتید جهاد دانشگاهی ارائه می‌شود.
وی با بیان اینكه در این دوره آموزشی،  روش‌های نوین ایجاد جذابیت در آموزش توسط استاد حجت‌الاسلام مهدی‌زاده ارائه می‌شود، گفت:‌ این دوره در ۲ گروه مربیان و حافظان در حال برگزاری است و در تاریخ ۵ شهریورماه با ارائه مدرک معتبر به فراگیران پایان می‌یابد.

برگزاری دوره‌های مورد نياز خانواده‌های ايثارگران و شهدا
رستگار در ادامه سخنان خود با تصریح اینكه همكاری جهاد دانشگاهی در برگزاری دوره‌های آموزشی تنها مختص به مؤسسات مردمی نیست بلكه این نهاد با نهادها و دستگاه‌های دولتی نیز همكاری دارد، گفت: در این راستا هماهنگی‌ها و همكاری‌هایی نیز با كمیته امداد امام خمینی(ره) و بنیاد شهید و امور ایثارگران داریم تا بتوانیم دوره‌های مورد نیاز كاركنان این سازمان‌ها و همچنین خانواده‌های ایثارگران، شهدا، جانبازان و آزادگان را برگزار كنیم.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس در پایان گفت: طبق تفاهم‌نامه جهاد دانشگاهی و سازمان بهزیستی، برگزاری دوره‌های آموزشی تربیت مربی كودك به عهده جهاد دانشگاهی گذاشته شده است.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 88
بازدید ماه:4212
بازدید کل:285545

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی