ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مرداد 1395

نماینده مردم شهرستان‌های مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی عمده‌ترين انتظار از مجموعه جهاددانشگاهي را عينيت بخشيدن به آرمان‌هاي انقلاب در سطح دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌عالي عنوان كرد.

 

نماینده مردم شهرستان‌های مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی عمده‌ترين انتظار از مجموعه جهاددانشگاهي را عينيت بخشيدن به آرمان‌هاي انقلاب در سطح دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌عالي عنوان كرد.

سید محسن علوی در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس، ضمن تبریک فرا رسیدن 16 مردادماه، سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی بیان کرد: براساس آرمان متصوره، جهاد دانشگاهی ایجاد شد تا نهاد و پلی میان دانشگاه و جامعه باشد.

وی عمده‌ترین انتظار از این مجموعه را، عینیت بخشیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌عالی، تحقق اهداف انقلاب فرهنگی، توسعه فنّاوری با بهره‌گیری از نیروهای متخصص داخلی برای حذف وابستگی‌های علمی ـ فرهنگی دانست و افزود: اعتقاد دارم تکریم و تعظیم جهاد دانشگاهی، تکریم و تعظیم حیات طیبه است و اگر در میان نخبگان و حاکمیت هر جا کامی شیرین و سایه کارآمدی گسترده شده، حضور جهاد‌دانشگاهی را پیدا یا پنهان، می‌توان یافت.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: در حیات طیبه هر چه ميزان علم و عقل و تاثيرگذاري عقلا در جامعه کمتر باشد، سطح دین داری نيز كاهش پيدا مي كند؛ به همین خاطر نخبگان علمی و عقلاي جامعه، پيشگامان و سرآمدان حركت دينمدارانه جامعه محسوب مي شوند؛چرا كه در بعد اجتماعی حیات طیبه، مهم ترین مؤلفه زندگی مسؤولیت پذیری در قبال دیگران است و انتظار از نهاد جهاددانشگاهی در این امر مهم بیش از دیگر نهادهای علمی است.

علوی ادامه داد: نظام جمهورى اسلامى شالوده ‌اش عبارت است از «اعتقاد و ايمان» و «عقل و عاطفه» که در شالوده‌ى اين نظام مستحكم، هم اعتقادات و ايمان مردم و مسئولين سهيم است، هم عقلانيت‌ها و هم عواطف، و بدون تردید مهمترین هدف در شکل گیری جامعه و حکومت، تلاش در راه تکامل بخشیدن به افراد جامعه است و در این راستا باید به شکلی پویا نهاد جهاددانشگاهی خود را ارزیابی، آسیب شناسی و بازیابی کند.

به گفته وی در حقیقت جهاد دانشگاهی، چراغی فروزان است که باید به برگزیدگان جامعه، راه‌های پیوند «حکمت» با «حکومت» را بنمایاند، تا کارآمدی یا هر هدف و آرمان متصوره محقق شود.

نماینده مردم شهرستانهای مهر و لامرد در مجلس تصریح کرد: حيات جامعه کنونی به علم است و در جامعه‏‌اي كه علم و عالم از جايگاه برجسته‏اي برخوردار نباشد، آن جامعه به سمت سقوط و ذلت خواهد رفت.

علوی اضافه کرد: حیات جامعه اسلامی ما نيز هم اکنون به تحول در حوزه علم و نشر علم مخصوصا در حوزه کتاب‌های دانشگاهی بستگی دارد. نه تنها انقلاب ما بلكه بقاء و استمرار هر انقلابی به توان علمی آن انقلاب وابسته است؛چرا که همه بخش‏های دیگر از قبیل بخش‌های اقتصادی، امنیتی و دفاعی، اجتماعی، و حتی سیاسی به نوعی به همین رکن علمی متکی هستند و در این راستا انتظار از مجموعه جهاد دانشگاهی یک حرکت عالمانه، عازمانه و عاقلانه است.

اين نماينده مجلس گفت: امروز خرسندیم از اين كه مى‌‌بينیم جريان فكرى در دانشگاه‌هاى كشور به سمت دغدغه‌هاى اصولى رفته و اعتقادمان این است که بخشی از نظام ارزشی ما باید توسط دانشگاه تولید و یا بازتولید شود؛ اما باید گفت که علی‌رغم تمام توسعه علمی انجام شده،جهاددانشگاهی باید خود را با نیازمندیهای انقلاب وفق بدهد.
گزارش تصویری
تجلیل از خبرگزاری ایكنا

 چهارمین محفل انس با قرآن سپاه فجر فارس همراه با مراسم وداع با ماه مبارك رمضان در شیراز برگزار شد.
انتصاب سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، طی حکمی از سوی مظاهر بابایی رییس جهاد دانشگاهی فارس، مهندس محمدرضا ...
رییس جهاد دانشگاهی فارس عنوان کرد :  بهره‌وری بیشتر از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی

رییس جهاد دانشگاهی استان فارس با اشاره به اقدامات گسترده‌ی این نهاد در ابعاد، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال فارغ‌التحصیلان ...
راهپیمایی جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در روز قدس

جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند
بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس

جهاد دانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد.


آمار سایت
بازدید امروز: 37
بازدید ماه:2913
بازدید کل:238844

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی