ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مرداد 1395

شهردار شیراز اعتقاد دارد که جهاددانشگاهی، یک مرکز علمی کاربردی انقلابی محسوب می‌شود که می‌توان از توان،‌ تعهد و تخصص آن در رسیدن به اهداف عالی نظام استفاده مطلوب را برد.

 

شهردار شیراز اعتقاد دارد که جهاددانشگاهی، یک مرکز علمی کاربردی انقلابی محسوب می‌شود که می‌توان از توان،‌ تعهد و تخصص آن در رسیدن به اهداف عالی نظام استفاده مطلوب را برد.

علی‌رضا پاک‌فطرت در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس، ضمن تبریک فرارسیدن 16 مرداد، روز جهاددانشگاهی، تصریح کرد که این نهاد علمی باید از سوی تمام مسئولان و دستگاه‌های اجرایی، مورد توجه قرار گرفته و از ظرفیت‌های آن استفاده مطلوب شود.

شهردار شیراز گفت: به نظر من، هر زمان که کشوری با آمارهای منفی در ابعاد مختلف مواجه می‌شود و هر کس حرفی می‌زند، بزرگان و تصمیم‌سازان باید به سیستم‌های علمی و دانشگاهی روی آورده و اتکا کنند.

وی اضافه کرد: در این زمان ما بیش از هر زمان باید با اتکاء به نظرات کارشناسی و علمی، مسائل را دنبال کنیم و جهاددانشگاهی نیز یکی از مراکز علمی قابل اتکا به‌شمار می‌رود.

پاک‌فطرت با یادآوری اینکه جهاددانشگاهی یک ارگان علمی انقلابی است و باید علمی انقلابی بماند، گفت: در بسیاری از زمان‌ها، انقلابی بودن مشکلات ما را حل می‌کند، در دوره‌هایی مانند جنگ تحمیلی که اگر روحیه انقلابی نبود، اتکاء تنها به تجربه و علم نمی‌‌توانست ما را به پیروزی برساند.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی، ترکیبی از علم و جهادی عمل کردن را دارد،‌ گفت: به نظر من جهاددانشگاهی هم راسا باید به عرصه ورودی بیشتر داشته و طرح‌هایی را برای حل رکود اقتصادی ارائه دهد. البته تمام دستگاه‌ها و در راس آنها استانداری فارس و نهاد نمایندگی ولی فقیه و دیگر دستگاه‌ها هم باید از تمام ظرفیت‌ها و توانایی‌های جهاددانشگاهی استفاده کنند.

پاک‌فطرت ادامه داد: البته اعتقاد دارم، نهاد جهاددانشگاهی هم باید فعال‌تر وارد عمل شود و بیشتر از گذشته عرض اندام کند. باید تعارف را کنار گذاشت و هرچه بیشتر در معرفی توانمندی‌های جهاددانشگاهی تلاش کرد.

وی با اشاره به توانمندی‌های جهاددانشگاهی در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی، گفت: به نظرم جهاددانشگاهی علی‌رغم داشتن تمام ظرفیت‌ها، نه تنها در فارس که در کشور مظلوم واقع شده است. چرایی آن را من نمی‌دانم و باید دست‌اندرکاران جهاد دانشگاهی آن را احصاء کنند.

شهردار شیراز گفت: من شخصا با شناختی که از جهاددانشگاهی دارم این نهاد را یک مرکز علمی کاربردی می‌دانم که سیاسی نیست و نباید هم باشد، زیرا هرجا سیاسی‌کاری انجام شد، حتی اگر کارمان را درست هم انجام بدهیم باز ایراد می‌گیرند و اتهامی وارد می‌کنند.

وی با تصریح اینکه جهاددانشگاهی نه باید و نمی‌تواند ثناگو باشد زیرا اقداماتش بر مبنای علم و تعهد و بر پایه جهادی عمل کردن دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: من جهاددانشگاهی را به‌عنوان یک مرکز دانشگاهی می‌شناسم و آن را جدا از دانشگاه نمی‌توانم ببینم و تصور کنم و اعتقاد دارم حرمت این نهاد باید ابتدا توسط دانشگاه‌ شیراز و دانشگاه‌های شیراز حفظ شود.

شهردار شیراز با بیان اینکه طی سال‌های اخیر شهرداری قراردادهایی در زمینه تهیه طرح جامع فرهنگی و طرح جامع حمل و نقل و ترافیک با اعتباراتی بسیار هنگفت با دانشگاه شیراز منعقد کرده است اما تاکنون نتیجه خاصی عاید نشده، گفت: به نظر می‌رسد دانشگاه شیراز به‌جای استفاده از امکانات و ظرفیت‌های خارج از دانشگاه و استان باید از توان جهاددانشگاهی استفاده ببرد.

پاک‌فطرت گفت: همانگونه که قبلا هم اعلام کرده‌ام، شهرداری شیراز آمادگی کامل برای استفاده از توان علمی، کاربردی و تخصص‌های جهاددانشگاهی را در حوزه‌های مختلف و مرتبط دارد. من قبلا به معاون برنامه‌ریزی تاکید کرده‌ام باز هم تاکید خواهم کرد که این موضوع را دنبال کند.

شهردار شیراز همچنین با تبریک هفده مردادماه و روز خبرنگار، به ظرفیت‌های رسانه‌ای جهاددانشگاهی اشاره و اضافه کرد: امروز خبرگزاری‌ها تامین کننده و شارژ کننده رسانه‌های مکتوب به شمار می‌روند.

پاک‌فطرت اضافه کرد: خبرگزاری‌ها در جایگاه خود بسیار اهمیت دارند حال اگر یک خبرگزاری به نهادی علمی و انقلابی مانند جهاددانشگاهی وابسته باشد، اهمیت آن به مراتب بیشتر می‌شود.

شهردار شیراز تصریح کرد: اما انتظار ما از ارگانی نظیر جهاددانشگاهی این است که در زمینه فعالیت‌های خبری و خبرگزاری‌ها هم پیشرو و هم الگوی خوبی باشد. این زمانی محقق می‌شود که فارغ از هرگونه شایبه، واقعیت‌ها را مانند آئینه منعکس کرده و البته در کنار این موضوع راهکارهایی برای حل مشکلات و مسائل هم ارائه دهد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 41
بازدید ماه:2521
بازدید کل:325645

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی