ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : سه شنبه 1 تیر 1395

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، به‌منظور بررسی و تبیین راهکارهای توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه میزگرد تخصصی «نقش فضای مجازی در توسعه فرهنگ قرآنی» به میزبانی خبرگزاری ایکنا، دوشنبه ۳۱ خردادماه در شیراز برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، به‌منظور بررسی و تبیین راهکارهای توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه میزگرد تخصصی «نقش فضای مجازی در توسعه فرهنگ قرآنی» به میزبانی خبرگزاری ایکنا، دوشنبه ۳۱ خردادماه در شیراز برگزار شد.
این نشست که با همکاری جهاد دانشگاهی و مرکز فضای مجازی سپاه فجر فارس برگزار شده بود، با حضور نمایندگان سازمان‌های مختلف نظیر نهاد نماینده ولی فقیه در استان، سپاه فجر، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، اتحادیه تشکل‌های قرآنی، اداره کل ارشاد، صدا و سیما و جهاد دانشگاهی فارس برپا شد.
مسعود رستگار، رئیس جهاد دانشگاهی و رئیس خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنای فارس در ابتدای این نشست به تبیین اهداف برپایی میزگرد تخصصی پرداخت و لزوم توجه به فضاهای مجازی در توسعه فعالیت‌های قرآنی را یادآور شد.
وی همچنین پیشنهاد داد تا برای حصول به نتیجه و خروجی مناسب برای این میزگرد، سلسله نشست‌های این میزگرد در هفته‌های آینده به میزبانی سازمان‌های متقاضی و با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف برگزار شود.
ابراهیم عباسی، رئیس مرکز فضای مجازی سپاه فجر فارس نیز پس از تشریح اهمیت توجه به فضای مجازی در شرایط کنونی، به تبیین هشدارهایی درباره ترفند دشمنان در استفاده از این فضاها جهت تغییر سبک زندگی و رخنه در فرهنگ ایرانی ـ اسلامی پرداخت.
وی ضمن اعلام آمادگی برای میزبانی نشست بعدی این میزگرد در هفته آینده عنوان کرد که مرکز فضای مجازی سپاه فجر فارس این آمادگی را دارد تا برای تمام فعالان قرآنی و به خصوص مدیران مؤسسات قرآنی کارگاه‌های آموزشی تولید محتوای فضای مجازی را برگزار کند.
این پیشنهاد از سوی اعضای هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی مردمی فارس مورد استقبال قرار گرفت تا در جلسات بعدی راهکارهای عملیاتی شدن این کارگاه‌ها را در دستور کار قرار دهند ضمن اینکه جهاد دانشگاهی فارس نیز جهت همکاری در برگزاری این کارگاه‌ها اعلام آمادگی کرد.
حجت‌الاسلام محمد جعفری، معاون فرهنگی نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس از جمله میهمانان این نشست بود که خواستار مدیریت صحیح و انسجام‌بخشی به فعالیت‌های قرآنی در فضاهای مجازی شد.
وی همچنین از توجه قرارگاه فرهنگی فارس به مبحث فضاهای مجازی خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت فضاهای مجازی، ما در قرارگاه فرهنگی استان به این مقوله توجه داشته‌ایم و مسلماً در بعد قرآنی نیز فعالیت‌هایی مدنظر قرار گرفته است.
حسین اسلامی، عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی فارس و زهرا کرباسی، مدیر عامل این اتحادیه هم از دیگر میهمانان  این نشست بودند که ضمن تأکید بر لزوم استفاده بهینه مناسب از امکانات مختلف جهت ترویج توسعه فعالیت‌های قرآنی، خواستار استفاده از ظرفیت مؤسسات مردمی و بومی استان در فعالیت‌های قرآنی شدند.
از دیگر میهمانان این میزگرد، حسین‌علی معزی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس بود که پس از تشریح فعالیت‌های این اداره‌کل در بحث استفاده از فضای مجازی در فعالیت‌های قرآنی، بر لزوم راه‌اندازی اداره‌ای جهت تأمین محتوای فضای مجازی در آموزش و پرورش تأکید کرد.
خداپرست، دبیر کانون قرآن و عترت صدا و سیمای فارس هم در این نشست ضمن اشاره به فعالیت‌های این کانون در عرصه‌های مختلف فضای مجازی، گفت: در بحث تولید محتوای فضای مجازی باید به سمت ساخت کلیپ‌های کوتاه و تأثیرگذار قرآنی و به خصوص ترویج سبک زندگی اسلامی از قبل این کلیپ‌ها حرکت کنیم.
سیدحمید موسوی، مسئول اداره امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی فارس هم در این نشست بر لزوم تولید محتوای مناسب قرآنی در فضای مجازی تأکید کرد و گفت: باید بتوانیم با هماهنگی و وحدت رویه سازمان‌های قرآنی در بحث استفاده از فضای مجازی گام مناسب را برداریم.
یادآور می‌شود، مشروح سخنان میهمانان این نشست تخصصی طی روزهای آینده در خبرگزاری ایکنا منتشر خواهد شد.

 
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 63
بازدید ماه:2867
بازدید کل:322030

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی