ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 24 بهمن 1394

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس رئیس جهاد دانشگاهی فارس حربه اسلام‌هراسی جهان استکبار را مؤید رویش‌های انقلاب در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی و تلاش برای استحاله فرهنگی و تغییر باورهای هموطنان را بیانگر گرایش مردم وفادار ما به ارزش‌های الهی انقلاب اسلامی دانست.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس رئیس جهاد دانشگاهی فارس حربه اسلام‌هراسی جهان استکبار را مؤید رویش‌های انقلاب در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی و تلاش برای استحاله فرهنگی و تغییر باورهای هموطنان را بیانگر گرایش مردم وفادار ما به ارزش‌های الهی انقلاب اسلامی دانست.

مسعود رستگار، رئیس جهاد دانشگاهی فارس در جمع خبرنگاران در شیراز، در تشریح ریزش‌ها و رویش‌های انقلاب اسلامی طی 37 سال پایداری عنوان کرد: انسان فطرتاً آرمانگر  و کمال‌گر است و لذا به دنبال آن است که با رسیدن به آرمان‌های ایده‌آل خود، گمشده ذاتی خود را پیدا کند. 

وی افزود: انقلاب اسلامی و آرمان‌های بلند آن از جمله استقلال از قدرت‌های استکباری و استعمارگر، آزادی از قیود استبداد ستمشاهی و حامیان آن، ایجاد حکومتی بر پایه آرای مردم و مبتنی بر ارزش‌های والای الهی، در واقع حرکتی همسو با فطرت انسان و آمال و آرزوهایش بوده و خواهد بود.

رستگار ادامه داد: از طرفی به فرموده حضرت امام رضوان‌اله  علیه، انقلاب ما انفجار نور بود و نور لازمه هر رویش مطلوب است، نور انقلاب ما در داخل و خارج کشور و از ابتدای طرح آرمان‌های بلند انقلاب، موجبات رویش‌های متعدد را فراهم آورده است. 

رئیس خبرگزاری ایسنا شعبه فارس با تأکید بر اینکه گرایش به انقلاب اسلامی و حمایت از جمهوری اسلامی در سراسر جهان واقعیتی انکارناپذیر است که روز به روز گستردگی بیشتری را پیدا می‌کند، گفت: 37 سال پایداری ملت ایران، انگیزه‌ای به جز رسیدن به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و بسط آن به سراسر گیتی نداشته است. 

وی عنوان کرد: حربه اسلام‌هراسی جهان استکبار مؤید رویش‌های انقلاب در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی و تلاش برای استحاله فرهنگی و تغییر باورهای هموطنان، بیانگر گرایش مردم وفادار ما به ارزش‌های الهی انقلاب اسلامی، امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب است.

رستگار با تصریح اینکه قطعاً انگیزه‌ها و ظرفیت‌های افراد در همسویی با یک جریان متفاوت است، گفت: چه بسا عده‌ای آرمان‌های انقلاب را همسو با آمال و آرزوهای مادی و دنهیوی خود تصور کرده و با آن همراه شدند، اما در طول مسیر از همراهی با آن منصرف شده، به دنبال خواسته‌های خود رفتند و از دیده عده‌ای، ریزش قلمداد شدند. اینگونه ریزش‌ها ضرر آنچنانی به حرکت متعالی و پیش‌رونده انقلاب اسلامی نخواهد زد و شاید در پاره‌ای موارد موجبات تطهیر و تصحیح مسیر را فراهم آورد.

وی اضافه کرد: اما از طرفی متأسفانه ما آموزه‌ها و دستورات مؤکد دینی و سفارشات بزرگانمان را به احسن وجه به کار نبسته‌ایم، در زمینه جذب حداکثری و دفع حداقلی بسیار ناتوان عمل کرده‌ایم، «... أَشِدَّاء عَلَى الْكُفَّارِ...؛ ... بر كافران سختگير...» (آیه 29 سوره فتح) را خوب و «... رُحَمَاء بَيْنَهُمْ...؛ با همديگر مهربانند...» (همان آیه) را بد فهمیده‌ و نامطلوب به کار بسته‌ایم. 

رستگار با بیان اینکه ضعف مدیریت‌ها، ضعف ارتباطات، خود بزرگ‌بینی‌ها و حسن ظن‌های بی‌مورد، ریزش‌های قابل پیشگیری را در پی داشته است، گفت: در زمینه رویش‌ها در حوزه داخل کشور کوتاهی داشته‌ایم، نسل جوان ما، به ویژه با توجه به هجمه تبلیغاتی دشمنان بشریت، باید بسیار بیش از این مورد توجه قرار گیرد، آرمان‌های انقلاب به صورت اصولی و نه با شعارهای کوته‌بینانه و سطحی، تبیین شود.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس تأکید کرد: باید جوان ما بداند که اگر رشادت‌ها نبود، اگر شهادت‌ها نبود، وضعیت فعلی کشور ما چه بود، آن مدینه فاضله‌ای که برای جوان ما ترسیم می‌کنند و وضع موجود را نابسامان و نامطلوب جلوه می‌دهند، علاوه بر توان تبلیغاتی دشمن، ناشی از ضعف عملکرد ماست.

وی تصریح کرد: تجربه 37 ساله جمهوری اسلامی که شاید از تجربه قرن‌ها بیشتر باشد، بیانگر آن است که مردم و نسل جوان ایران اسلامی، همواره آرمان‌گر است و حتی سوء عملکرد مسئولین را به پای خودشان می‌نویسد و اسلام و جمهوری اسلامی را از آن خطاها مبرا می‌داند. این است رمز حضور و پایداری مردم در تمامی صحنه‌ها، چه سال‌های آخر قبل از انقلاب و چه 37 سال اخیر.

رستگار با تأکید بر اینکه اگر قدری همت کنیم، اگر از شعارهای ظاهری خودداری کنیم، اگر به مسئولیت‌های خطیر خود عمل کنیم، رویش‌ها حداکثری و ریزش‌ها حداقلی خواهد بود، گفت: خطر انحراف از مسیر در هر لحظه و تا پایان عمر همه ما را تهدید می‌کند. 

رئیس جهاد دانشگاهی فارس عنوان کرد: احادیث، روایات و ادعیه بسیاری داریم برای عاقبت به خیری، برای ماندن در مسیر این خطر نظام مقدس ما را هم تهدید می‌کند، باید همه تلاش کنیم بدون رودربایستی و بدون چاپلوسی و تملق، انقلابمان را، نظاممان را، ارزش‌های اصیل دینمان را خون شهدایمان را، خانواده‌های ایثارگرمان را و همه و همه را پاسداری کنیم.
وی گفت:‌ در عمل نشان دهیم که حاضریم از خودمان بگذریم. قرار است انقلاب و دینمان را جهانی کنیم، لحظه‌ای نباید غفلت کرد، دل امام زمان(عج) و رهبر انقلابمان را باید شاد و مطمئن کنیم.

رستگار ابراز کرد: اگر در وهله اول مسئولین و سپس کسانی که انقلابی هستند، حامیان انقلاب طرفداران نظام مقدس جمهوری اسلامی، مؤمنانه فکر کنند و مخلصانه عمل کنند، عوام مردم همواره در صحنه خواهند ماند، همانگونه که تاکنون مانده‌اند.
رئیس خبرگزاری ایکنا شعبه فارس با یادآوری اینکه مردم ما فرقی با مردم سال 57 ندارند و همان اعتقادات، همان آرزوها و آرمان‌ها همان دلدادگی‌ها به اسلام، پیامبر اسلام، ائمه و بزرگان دین، لذا آماده‌اند در تمامی صحنه‌ها حضور حداکثری داشته باشند، گفت: باید بتوانیم تبلیغات دشمن را خنثی کنیم و باید با عملکرد قوی و قابل دفاع، باورهای مردم به اسلام و انقلاب اسلامی را محکم و پابرجا نگه داریم و باید با مظاهر دورویی و ریا و مفسده برخورد جدی داشته باشیم. آن‌گاه حضورهای حداکثری را شاهد خواهیم بود.

وی با تصریح اینکه دشمنان ما، آمریکا و متحدانش می‌دانند که مردم ما به این راحتی از اسلام و انقلاب خود دست نخواهند کشید، به برگزاری 2 انتخابات در اسفندماه سال جاری اشاره کرد و گفت: حضور حداکثری مردم و اقتدار نظام در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و نظامی خار چشم دشمنان ماست.

رستگار تأکید کرد: امروز به لطف خدا و پایداری مردم شاهد افول قدرت‌های شیطانی هستیم ایشان در حوزه‌های مختلف مجبور شده‌اند در مقابل مردم سلحشور ایران سر تعظیم فرود آورند.
گزارش تصویری
تجلیل از دختران در سالروز میلاد کریمه اهل بیت(ع)

در سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و روز دختر همزمان با آغاز دهه کرامت از دختران جهادگر جهاد ...
چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس پایان یافت/ تجلیل از ایكنا

به گزارش ایكنا از فارس، مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس شب گذشته، ۲۲ ...
در دیدار رییس جهاددانشگاهی فارس و نماینده فیروزآباد مطرح شد؛  بهره‌گیری از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در تقویت اقتصادی فارس

 نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین و رییس جهاددانشگاهی استان فارس طی دیداری بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های این نهاد ...
جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی فارس

جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس با حضور رئیس و معاونین این نهاد در شیراز برگزار شد.
با همکاری جهاددانشگاهی فارس؛ مركز آموزش متخصص ICT فارس آغاز به کار کرد

سرپرست معاونت آموزش جهاددانشگاهی استان فارس از آغاز به کار مرکز آموزش نیروهای متخصص در حوزه ICT در فارس با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 100
بازدید ماه:3154
بازدید کل:244495

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی