ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 19 دی 1394

شهردار شيراز با بيان اينكه جهاددانشگاهي داراي ظرفيت‌هاي مناسبي در بخش‌هاي مختلف و مورد نياز مديريت شهري است، استفاده از اين ظرفيت‌ها در مسير دست‌يابي به اهداف تبيين شده را يك ضرورت و نياز توصيف كرد.

 

شهردار شيراز با بيان اينكه جهاددانشگاهي داراي ظرفيت‌هاي مناسبي در بخش‌هاي مختلف و مورد نياز مديريت شهري است، استفاده از اين ظرفيت‌ها در مسير دست‌يابي به اهداف تبيين شده را يك ضرورت و نياز توصيف كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، علیرضا پاک‌فطرت در ديدار با رئيس جهاددانشگاهي استان فارس و بازديد از خبرگزاري ايسنا، بیان کرد: با توجه به توان و پتانسیل مجموعه جهاد دانشگاهی فارس، خصوصا در حوزه قرآن و فعاليت‌هاي قرآني، انتظار می‌رود اين نهاد در طراحی المان‌های شهری که مضامین قرآنی را به عنوان الگویی از سبک زندگی شهری معرفی می‌کند، ما را یاری دهد.

وي با تاكيد براينكه شهرداري شيراز همواره از فعاليت‌هاي قرآن محور، استقبال كرده و مي‌كند، گفت: بي‌ترديد اگر قرآن و مضامين قرآني را در سبك زندگي امروز جاري كنيم، بسياري از مشكلات جامعه رفع خواهد شد.

شهردار شيراز در ادامه با اشاره به مشكلات شهرهاي بزرگ، يكي از ضرورت‌هاي مديريت شهري را توجه به بحث حمل و نقل عمومي عنوان و اضافه كرد: امروز مجموعه‌هاي مانند جهاددانشگاهي با ظرفيتي كه در اختيار دارند مي‌توانند شهرداري‌ها را در مباحث تحقيقاتي و فني ترافيك، ياري دهند.

وي با اشاره به واگذاري كار مطالعاتي طرح جامع حمل و نقل شيراز به دانشگاه، تاكيد كرد: جهاددانشگاهي نيز مي‌تواند در اين طرح مشاركت داشته باشد.

پاك‌فطرت با بيان اينكه آمار كشته‌هاي ترافيكي در شيراز، بسيار نگران كننده و هشدار دهنده است، گفت: در 6 ماه اول امسال حدود 100 نفر در شيراز براثر حوادث ترافيكي جان خود را از دست داده‌اند كه حدود 50 درصد آنان را عابران پياده تشكيل مي‌دهند، علت‌يابي در خصوص علت بروز اين حوادث و ارائه راهكار براي كاهش يا پيشگيري از وقوع آن را مجموعه‌هاي توانمندي نظير جهاددانشگاهي مي‌توانند انجام دهند.

وی با بيان اينكه نظم و انضباط عامل اصلي در پائين بودن آمار جرم در برخي جوامع است، گفت: ما براي ايجاد و ارتقا نظم و انضباط نيازمند انجام طرح‌هاي تحقيقاتي كاربردي هستيم، طرح‌هايي كه راهكارهاي اجرايي ارائه دهند نه اينكه تنها يك تحقيق براي قرار گرفتن در آرشيو باشند، ما بايد در شهرها به سئوالاتي پاسخ دهيم كه بتواند مشكلات شهرها را مرتفع كند و يكي از مشكلات امروز حمل و نقل است.

شهردار شیراز با ابراز تاسف از اینکه سبک زندگی در شهرها در حال تغییر است، گفت: خبرگزاری ایسنا اين ظرفيت و توانمندي را دارد كه با انعکاس دقيق مسائل و مطالب شكل‌دهنده سبك زندگي، در اصلاح آن تاثيرگذار باشد.

پاک فطرت با بیان اینکه معتقدم ارتقای شهرها پیوندی ناگسستنی با زیرساخت‌های فرهنگی دارد، گفت: شهرها تنها با مسائل عمرانی ساخته نمی‌شوند، فرهنگ و مسائل فرهنگي ريشه ساخته شدن و توسعه متوازن و مطلوب شهرها به‌شمار مي‌رود، فرهنگ موضوعي است كه تمام دستگاه‌ها بايد متناسب با توان خود، در مسير ارتقا آن تلاش كنند.

وي با تصريح اينكه خبرگزاري‌ها و مجموعه‌هاي فرهنگي نظير جهاددانشگاهي در اين زمينه توان و ظرفيت بيشتري دارند، گفت: اگر فرهنگ شهروندي در شهرها اصلاح شده و در مسير درستي قرار گيرد، بسياري از مشكلات مرتفع خواهد شد. اين موضوع حتي بر دعوي‌هاي حقوقي نيز تاثيرگذار خواهد بود.

پاک فطرت با بیان اینکه از نقد مجموعه‌های مختلف شهرداری ناراحت نمی‌شوم، افزود: شهرداری متعلق به همه شهروندان است و همه در خصوص فعاليت‌ها و اقدامات شهرداري حق اظهارنظر دارند.

شهردار شيراز با بيان اينكه در زمينه ساماندهي صنوف و مشاغل، اقدامات خوبي انجام و حتي زيرساخت‌هايي احداث و ايجاد شده است، گفت: مهمترين مشكل ما در اين مبحث، چگونگي انتقال مشاغل مزاحم است. ما اعتقاد داريم در بعضي مسائل استفاده از قوه قهريه هم بايد مد نظر قرار گيرد. لذا به دنبال راهكارهاي مناسب براي راضي كردن فعالان مشاغل مختلف و انتقال آنها هستيم.

پاك‌فطرت با تاكيد براينكه ارتقا سطح رضايت‌مندي مردم يكي از دغدغه‌هاي مديريت شهري بوده است، گفت: طي سال‌هاي اخير مبحث برونسپاري خدمات را با ايجاد زيرساخت‌هاي شهرداري الكترونيك دنبال كرده‌ايم. اكنون خوشبختانه اين زيرساخت‌ها در حال تكميل است و تا فروردين ماه سال 95 حداقل در 6 منطقه از مناطق 10‌گانه شهرداري، برونسپاري بخشي از خدمات آغاز مي‌شود.

شهردار شيراز ابراز اميدواري كرد كه 4 منطقه باقيمانده نيز تا تيرماه سال آينده، برونسپاري انجام شود، گفت: احساس مي‌كنم كه مي‌توانيم از ظرفيت‌هاي جهاددانشگاهي در حوزه‌هاي مختلف بهره مناسبي را ببريم.

پاك‌فطرت توجه به ظرفيت‌هاي علمي و پژوهشي جهاددانشگاهي فارس و برخورداري از توان خبرگزاري‌ها در ارتقا سطح فرهنگ شهروندي را از نيازها برشمرد و گفت: اميدوار هستيم كه در مباحث مختلف بتوانيم بستري را براي برخورداري از توانايي‌هاي جهاددانشگاهي فراهم كنيم.
گزارش تصویری
تجلیل از دختران در سالروز میلاد کریمه اهل بیت(ع)

در سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و روز دختر همزمان با آغاز دهه کرامت از دختران جهادگر جهاد ...
چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس پایان یافت/ تجلیل از ایكنا

به گزارش ایكنا از فارس، مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس شب گذشته، ۲۲ ...
در دیدار رییس جهاددانشگاهی فارس و نماینده فیروزآباد مطرح شد؛  بهره‌گیری از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در تقویت اقتصادی فارس

 نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین و رییس جهاددانشگاهی استان فارس طی دیداری بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های این نهاد ...
جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی فارس

جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس با حضور رئیس و معاونین این نهاد در شیراز برگزار شد.
با همکاری جهاددانشگاهی فارس؛ مركز آموزش متخصص ICT فارس آغاز به کار کرد

سرپرست معاونت آموزش جهاددانشگاهی استان فارس از آغاز به کار مرکز آموزش نیروهای متخصص در حوزه ICT در فارس با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 100
بازدید ماه:3154
بازدید کل:244495

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی