ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 19 مهر 1394

دفتر نمايندگي بانك خون بند ناف رويان جهاد دانشگاهي در روز چهارشنبه 15 مهرماه 94 در شهرستان كازرون راه‌اندازي شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، رئيس جهاددانشگاهي استان فارس در مراسم افتتاح و آغاز به‌كار نمايندگي بانك خون بند ناف در شهرستان كازرون، گفت: بانک خون بند ناف تنها مرکز جدا سازی و ذخیره سازی سلولهای بنیادی در ایران به‌شمار مي‌رود كه سال 83 به همت محققان پژوهشکده رویان جهاد دانشگاهي كشور تاسيس شد.

مسعود رستگار خاطرنشان كرد: دفتر بانك خون بند ناف راه‌اندازي شده در شهرستان كازرون، اولين مركز شهرستاني بعد از شیراز در استان فارس به‌شمار مي‌رود.

وي توضيح داد:  حفظ و نگهداری سلولهای بنیادی خون بند ناف امری ضروری است که امروزه تعداد زیادی از پدران و مادران  به آن توجه دارند.

رستگار اضافه كرد: به لحاظ تئوري سلولهای بنیادی را میتوان به مدت نامحدود نگهداری کرد، اما از لحاظ تجربی فعلا حداکثر زمان نگهداری نمونه حدود 30 سال برآورد مي‌شود.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس گفت: بانك خون بند ناف به عنوان سرمايه گذاري مطمئن در حوزه سلامت خانواده محسوب مي‌شود كه پیش بینی می شود در آینده نزدیک بيش‌از 70 نوع بيماري لاعلاج از جمله  سرطان‌هاي بدخيم، الزايمر، ديابت نوع اول، بيماري‌هاي قلبي، سكته‌ها، پاركينسون رامي‌توان با استفاده از اين ذخيره درمان كرد.

رستگار در بخشي از سخنان خود با اشاره به فعاليت‌هاي جهاددانشگاهي در عرصه‌هاي علمي، پژوهشي، تحقيقاتي و فرهنگي، گفت: جهاددانشگاهي در زمينه فرهنگي مراكزي مانند خبرگزاري‌هاي ايسنا و ايكنا و مركز افكارسنجي ايسپا را ايجاد كرده كه هر كدام بستري مناسب براي انجام فعاليت‌هاي مختلف خبري، تحقيقاتي و خصوصا قرآني است.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس با اشاره به ضرورت انعكاس فعاليت‌ها و اقدامات انجام شده در سطح كشور و آگاهي مردم از اين فعاليت‌ها، گفت: خبرگزاري‌هاي ايسنا و ايكنا، آماده انتشار اخبار و اطلاعات خبري و گزارش‌هاي مختلف از تمام دستگاه‌ها و نهادهاي فعال در سطح شهرستان‌ها است.

رستگار گفت: از مسئولان دستگاه‌هاي مختلف درخواست مي‌كنيم كه اخبار خود را از طريق روابط‌عمومي‌ها، در اختيار اين خبرگزاري‌ها قرار دهند.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس با اشاره به فعاليت‌هاي گسترده اين نهاد انقلابي در بخش آموزشي، گفت: امروز در گروه‌هاي آموزشي علوم انساني، پزشكي، فني و مهندسي، هنر، زبان و كامپيوتر و در بيش از 100 رشته آموزشي و دهها حوزه توانمندسازی دانش آموختگان  در حال ارائه آموزش‌هاي بلند مدت و كوتاه مدت و كاربردي به علاقه‌مندان هستيم.

در ادامه فرماندار شهرستان كازرون نيز با تاكيد بر اينكه دانشگاهيان بايد همواره سرآمدترين افراد باشند، گفت: شهرستان كازرون پتانسيل‌هاي فراواني در زمينه‌هاي مختلف دارد.

حميدرضا گرامي با بيان اينكه راه‌اندازي دفتر بانک خون بندناف جهاددانشگاهي، قدمي بزرگ محسوب مي‌شود كه زمينه‌ساز برداشته شدن گام‌هاي بلند بعدي از سوي اين نهاد انقلابي خواهد بود، گفت: كازرون اين پتانسيل را دارد كه با در اختيار قرار دادن فضاهاي فيزيكي و با همراهي دانشگاه علوم پزشكي و شبكه بهداشت، هلال احمر و خيريني كه در اين عرصه فعاليت دارند، در توسعه فعاليت‌هاي علمي و پزشكي تلاش كند.

گرامي ايجاد اين مراكز را از يك‌سو زمينه‌ساز توسعه علمي شهرستان كازرون برشمرد و گفت: فعالیتهای جهاد دانشگاهی مشوق و عامل انگيزشي براي جوانان تحصيل‌كرده و همچنين بسترساز ايجاد اشتغال و توسعه رفاه اجتماعي است.

فرماندار كازرون با بيان اينكه هنوز تا رسيدن به نقطه مطلوب فاصله داريم، گفت: اگر نگاه جهادي همراه با عزم ملي در شهرستان همگاني شود و اراده قوي باشد، كه بارقه هاي اميد آن را شاهد هستيم، مي‌توان به نتيجه رسيد تا مردم هم از تاثيرات فعاليت‌ها، بهره‌مند شوند.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 134
بازدید ماه:856
بازدید کل:315464

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی