ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 19 مهر 1394

دفتر نمايندگي بانك خون بند ناف رويان جهاد دانشگاهي در روز چهارشنبه 15 مهرماه 94 در شهرستان كازرون راه‌اندازي شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، رئيس جهاددانشگاهي استان فارس در مراسم افتتاح و آغاز به‌كار نمايندگي بانك خون بند ناف در شهرستان كازرون، گفت: بانک خون بند ناف تنها مرکز جدا سازی و ذخیره سازی سلولهای بنیادی در ایران به‌شمار مي‌رود كه سال 83 به همت محققان پژوهشکده رویان جهاد دانشگاهي كشور تاسيس شد.

مسعود رستگار خاطرنشان كرد: دفتر بانك خون بند ناف راه‌اندازي شده در شهرستان كازرون، اولين مركز شهرستاني بعد از شیراز در استان فارس به‌شمار مي‌رود.

وي توضيح داد:  حفظ و نگهداری سلولهای بنیادی خون بند ناف امری ضروری است که امروزه تعداد زیادی از پدران و مادران  به آن توجه دارند.

رستگار اضافه كرد: به لحاظ تئوري سلولهای بنیادی را میتوان به مدت نامحدود نگهداری کرد، اما از لحاظ تجربی فعلا حداکثر زمان نگهداری نمونه حدود 30 سال برآورد مي‌شود.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس گفت: بانك خون بند ناف به عنوان سرمايه گذاري مطمئن در حوزه سلامت خانواده محسوب مي‌شود كه پیش بینی می شود در آینده نزدیک بيش‌از 70 نوع بيماري لاعلاج از جمله  سرطان‌هاي بدخيم، الزايمر، ديابت نوع اول، بيماري‌هاي قلبي، سكته‌ها، پاركينسون رامي‌توان با استفاده از اين ذخيره درمان كرد.

رستگار در بخشي از سخنان خود با اشاره به فعاليت‌هاي جهاددانشگاهي در عرصه‌هاي علمي، پژوهشي، تحقيقاتي و فرهنگي، گفت: جهاددانشگاهي در زمينه فرهنگي مراكزي مانند خبرگزاري‌هاي ايسنا و ايكنا و مركز افكارسنجي ايسپا را ايجاد كرده كه هر كدام بستري مناسب براي انجام فعاليت‌هاي مختلف خبري، تحقيقاتي و خصوصا قرآني است.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس با اشاره به ضرورت انعكاس فعاليت‌ها و اقدامات انجام شده در سطح كشور و آگاهي مردم از اين فعاليت‌ها، گفت: خبرگزاري‌هاي ايسنا و ايكنا، آماده انتشار اخبار و اطلاعات خبري و گزارش‌هاي مختلف از تمام دستگاه‌ها و نهادهاي فعال در سطح شهرستان‌ها است.

رستگار گفت: از مسئولان دستگاه‌هاي مختلف درخواست مي‌كنيم كه اخبار خود را از طريق روابط‌عمومي‌ها، در اختيار اين خبرگزاري‌ها قرار دهند.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس با اشاره به فعاليت‌هاي گسترده اين نهاد انقلابي در بخش آموزشي، گفت: امروز در گروه‌هاي آموزشي علوم انساني، پزشكي، فني و مهندسي، هنر، زبان و كامپيوتر و در بيش از 100 رشته آموزشي و دهها حوزه توانمندسازی دانش آموختگان  در حال ارائه آموزش‌هاي بلند مدت و كوتاه مدت و كاربردي به علاقه‌مندان هستيم.

در ادامه فرماندار شهرستان كازرون نيز با تاكيد بر اينكه دانشگاهيان بايد همواره سرآمدترين افراد باشند، گفت: شهرستان كازرون پتانسيل‌هاي فراواني در زمينه‌هاي مختلف دارد.

حميدرضا گرامي با بيان اينكه راه‌اندازي دفتر بانک خون بندناف جهاددانشگاهي، قدمي بزرگ محسوب مي‌شود كه زمينه‌ساز برداشته شدن گام‌هاي بلند بعدي از سوي اين نهاد انقلابي خواهد بود، گفت: كازرون اين پتانسيل را دارد كه با در اختيار قرار دادن فضاهاي فيزيكي و با همراهي دانشگاه علوم پزشكي و شبكه بهداشت، هلال احمر و خيريني كه در اين عرصه فعاليت دارند، در توسعه فعاليت‌هاي علمي و پزشكي تلاش كند.

گرامي ايجاد اين مراكز را از يك‌سو زمينه‌ساز توسعه علمي شهرستان كازرون برشمرد و گفت: فعالیتهای جهاد دانشگاهی مشوق و عامل انگيزشي براي جوانان تحصيل‌كرده و همچنين بسترساز ايجاد اشتغال و توسعه رفاه اجتماعي است.

فرماندار كازرون با بيان اينكه هنوز تا رسيدن به نقطه مطلوب فاصله داريم، گفت: اگر نگاه جهادي همراه با عزم ملي در شهرستان همگاني شود و اراده قوي باشد، كه بارقه هاي اميد آن را شاهد هستيم، مي‌توان به نتيجه رسيد تا مردم هم از تاثيرات فعاليت‌ها، بهره‌مند شوند.
گزارش تصویری
تجلیل از خبرگزاری ایكنا

 چهارمین محفل انس با قرآن سپاه فجر فارس همراه با مراسم وداع با ماه مبارك رمضان در شیراز برگزار شد.
انتصاب سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، طی حکمی از سوی مظاهر بابایی رییس جهاد دانشگاهی فارس، مهندس محمدرضا ...
رییس جهاد دانشگاهی فارس عنوان کرد :  بهره‌وری بیشتر از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی

رییس جهاد دانشگاهی استان فارس با اشاره به اقدامات گسترده‌ی این نهاد در ابعاد، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال فارغ‌التحصیلان ...
راهپیمایی جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در روز قدس

جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند
بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس

جهاد دانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد.


آمار سایت
بازدید امروز: 37
بازدید ماه:2913
بازدید کل:238844

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی