ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 17 مرداد 1394

امام جمعه شيراز با اشاره به 16 مرداد، سالروز تاسيس جهاددانشگاهي به فرمان حضرت امام(ره) در سال 59، شكل‌گيري اين نهاد انقلابي را در راستاي تحقق رشد و بالندگي علم و فناوري در سطوح مختلف، عنوان كرد.

 

امام جمعه شيراز با اشاره به 16 مرداد، سالروز تاسيس جهاددانشگاهي به فرمان حضرت امام(ره) در سال 59، شكل‌گيري اين نهاد انقلابي را در راستاي تحقق رشد و بالندگي علم و فناوري در سطوح مختلف، عنوان كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، آيت‌الله اسدالله ايماني، در خطبه‌هاي نمازجمعه 16 مرداد در شيراز، با تبريك سالروز تاسيس جهاددانشگاهي، گفت: جهاد دانشگاهي در پاسخگويي به يكي از نيازهاي اساسي كشور در آن زمان، امروز و فرداها تاسيس شد.

وي ادامه داد: آن هدف والا، رشد و بالندگي در عرصه علم و فناوري بود و نام‌گذاري اين نهاد به نام جهاددانشگاهي براي آن بود كه فضاي علمي دانشگاه‌ها با جهاد و اخلاص توام شود.

آيت‌الله ايماني با بيان اينكه حضرت امام(ره) نگاه ويژه‌اي به جهاددانشگاهي داشت، خاطرنشان كرد: رهبر معظم انقلاب هم از آغاز توجه ويژه‌اي به اين نهاد و رشد و بالندگي علمي كشور داشته و دارند به‌طوريكه يكي از مولفه‌ها و وظايف مهم دولت را توليد علم در جامعه تعيين كرده‌اند.

نماينده ولي فقيه در استان فارس همچنين با اشاره به قرار داشتن در آستانه 17 مرداد، سالروز شهادت محمود صارمي، خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران در پاكستان و روز خبرنگار، اين روز را به خبرنگاران و جامعه خبري تبريك گفت.

آيت‌الله ايماني تصريح كرد: روز خبرنگار در ايران رنگ و بوي خون و شهادت و زيبايي خاص دارد، لذا تمام خبرنگاران وظيفه دارند كه قداست خون شهدا را حفظ كرده و آن را پاس بدارند.

امام جمعه شيراز با تاكيد براينكه همه خبرنگاران بايد ادامه دهنده راه شهداي خبرنگار باشند، گفت: صداقت در خبر و توجه به مصالح جامعه و كشور در انتخاب خبر، بايد مد نظر تمام خبرنگاران قرار داشته باشد.

آيت‌الله ايماني تصريح كرد: خبرنگاران و خبرگزاري‌ها، اخباري را انتخاب و منعكس كنند كه وحدت‌افزا، تقويت‌كننده اميد و روحيه بخش باشد.

خطيب جمعه شيراز همچنين با اشاره به فرارسيدن سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، بنيان‌گذار مكتب و مذهب شيعه، گفت: دوران زندگي امام صادق(ع) دوران بسيار سختي بود، از يك‌سو اباهه‌گري و گناه در بدترين شكل و شنيع‌ترين شيوه در جامعه رواج پيدا كرده بود و از طرفي فرقه‌ها و نهله‌ها و گروه‌هاي مختلف، افكار و انديشه‌هاي مردم را هدف قرار داده و جامعه را به انحراف مي‌كشيدند.

وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در سفر به استان فارس، گفت: در زمان ستم‌شاهي، رژيم با يك قيچي كه تيغه‌اي از آن لاابالي‌گري و گناه و ترويج معصيت و تيغه ديگرش بي‌اعتمادي ترويج اباهي‌گري فكري بود، به جان مردم استان فارس و شيراز افتاده بود.

آيت‌الله ايماني تصريح كرد: امام صادق(ع) در گردابي از مشكلات مديريت جامعه را به‌دست گرفته و توانستند با همراهي مردم، با ستمگران مبارزه كرده و شيفتگان اسلام را نگهداشته و با كمك آنان ارزش‌اه را حفظ كنند و اجازه تحريف ندهند و قرآن را از تفسير به راي حفظ كردند.

خطيب‌جمعه شيراز، تاكيد كرد: خدمات حضرت امام صادق(ع) در دوره امامتشان را در هيچ دوره‌اي شاهد نيستيم، زيرا در هر دوره‌اي فضايي بود و فضاي عصر امام صادق(ع) اقتضائاتي داشت كه امام بر اساس آنها برنامه‌ريزي كرده و مديريت جامعه را عهده‌دار شدند.

امام جمعه شيراز بر لزوم توجه به ظاهر شهر و بازار، در ايام شهادت حضرت امام جعفرصادق(ع)، و برگزاري مراسم‌هاي عزاداري در اين روز، تاكيد كرد.

نماينده ولي فقيه در استان فارس همچنين با اشاره به جنايات اسرائيل در جمعه گذشته، رفتار آل‌سعود با مردم يمن را عامل اين حركت اسرائيل و سوءاستفاده آنان دانست و گفت: اين رفتار تنها از طريق شبكه‌هاي اجتماعي و مجازي اطلاع‌رساني شد و به گوش جهانيان رسيد.

امام جمعه شيراز گفت: امروز هركس قدرتي دارد، مي‌خواهد از اين قدرت استفاده كرده، بكوبد، بزند و نابود كند، تركيه مي‌خواهد به سوريه حمله كند، به نام مبارزه با داعش، زيرساخت‌هاي سوريه هدف قرار مي‌گيرد، آل‌سعود به يمن حمله مي‌كند و اسرائيل در فلسطين و داعش در عراق به‌دنبال نابود كردن و جنگ است.

آيت‌الله ايماني تصريح كرد: در اين شرايط، جمهوري اسلامي ايران بايد به تمام قدرت‌هاي علمي، فناوري و وحدت، مسلح باشد تا دشمن نتواند نسبت به اين كشور نگاه خباثت‌ آلود و خيانت‌آلود داشته باشد.

وي همچنين با اشاره به تمايل كشورهاي مختلف اروپايي براي حضور و سرمايه‌گذاري در ايران، گفت: رويكرد دولت در اين شرايط بايد فعال، پيش‌رو و پيش‌برنده باشد و نبايد هدف انفعالي داشته باشيم.

آيت‌الله ايماني تاكيد كرد: رئيس‌جمهور بارها به اين شعار تكيه دارد كه چرخ توليد و كارخانجات مثل چرخ سانتريفيوژها بچرخد، اما امروز پيكره توليد ملي، نحيف و بي‌تدبيري گذشتگان و متوازن نبودن رفتار برخي بانك‌ها، رشد فزاينده دلالي و پيله‌وري و .. توليد را دچار آفت كرده است.

امام جمعه شيراز گفت: اگر اين پيكر نحيف با واردات بي‌رويه كالاهاي لوكس، ماشين‌هاي گرانقيمت و كالاهاي مصرفي مواجه شود، باقيمانده جان خود را ازدست داده و توليد ملي ما نابود مي‌شود.

خطيب جمعه شيراز خاطرنشان كرد: رشد و شكوفائي اقتصاد ملي، اقتصاد مقاومتي و اقتصاد مبتني بر توليد ملي، سرمايه و كار ايراني بايد ضمن بهره‌برداري از سرمايه خارجي، در دستور كار قرار گيرد و واردات با حساب و كتاب انجام شود تا بيكاري‌ها و معضلات ناشي از آن به حداقل برسد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 134
بازدید ماه:856
بازدید کل:315464

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی