ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مرداد 1394

 

نماينده مردم شهرستان‌هاي آباده، بوانات و خرم‌بيد در مجلس شوراي اسلامي گفت: در برنامه ششم توسعه پيش‌بيني ايجاد 6 ميليون فرصت شغلي شده است، بايد از ظرفيت جهاددانشگاهي در تحقق اين مهم استفاده كرد.

 

نماينده مردم شهرستان‌هاي آباده، بوانات و خرم‌بيد در مجلس شوراي اسلامي گفت: در برنامه ششم توسعه پيش‌بيني ايجاد 6 ميليون فرصت شغلي شده است، بايد از ظرفيت جهاددانشگاهي در تحقق اين مهم استفاده كرد.

رحيم زارع در گفت و گو با خبرنگار ايسنا منطقه فارس با تبريك سالروز تشكيل جهاددانشگاهي در كشور، گفت: جهاددانشگاهي در ابعاد مختلف، نقشي تاثيرگذار در عرصه پيشبرد اهداف انقلاب و نظام اسلامي ايفا كرده است.

وي گفت: جهاددانشگاهي در ابعاد علمي، آموزشي، فرهنگي و پژوهشي فعاليت‌هايي را داشته و دارد، البته نقش علمي اين نهاد بسيار بارزتر بوده و نشان‌داده است كه مي‌تواند هم‌افزايي خوبي در مباحث پژوهشي ايجاد كند.

زارع با اشاره به توانمندي‌هاي جهاددانشگاهي در حوزه‌هاي نانو و هسته‌اي، گفت: در حوزه پزشكي هم جهاددانشگاهي تحقيقات، پژوهش‌ها و فعاليت‌هاي شاخصي را داشته و دارد.

او گفت: براين باور هستم بسياري از مسئولان و برنامه‌ريزان كشور خصوصا نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، از ظرفيت‌هاي جهاددانشگاهي اطلاع كامل ندارند.

زارع بر لزوم برنامه‌ريزي براي معرفي دقيق‌تر جهاددانشگاهي و پتانسيل‌هاي اين مجموعه، خصوصا در مجلس شوراي اسلامي تاكيد و اضافه كرد: بايد براي حضور مسئولان جهاددانشگاهي در يكي از جلسات مجلس و حتي كميسيون‌هاي مختلف برنامه‌ريزي كرد تا همه نمايندگان با ظرفيت‌هاي اين نهاد آشنا شوند.

نماينده مردم شهرستان آباده،‌ بوانات و خرم‌بيد خاطرنشان كرد: جهاددانشگاهي در مباحث آموزشي نيز توانمندي‌هاي خوبي دارد، امروز هم يكي از نيازهاي كشور، مباحث آموزشي است، آموزش‌هايي كه منجر به مهارت‌افزايي شده و نياز جامعه را پاسخگو باشد.

زارع همچنين از فعاليت‌هاي رسانه‌اي جهاددانشگاهي به‌عنوان يكي ديگر از ظرفيت‌هاي اين نهاد ياد و اضافه كرد: با خبرگزاري قرآني(ايكنا) آشنا هستم و به شكل مداوم آن را مطالعه مي‌كنم، اين خبرگزاري بين‌المللي، يك پتانسيل بسيار موثر است كه اخبار و اطلاعات مفيد قرآني را در سطحي وسيع منتشر مي‌كند.

نماينده مردم آباده در مجلس شوراي اسلامي با تصريح اينكه جهاددانشگاهي در حوزه قرآني بسيار فعال است، فعاليت‌هاي اين نهاد در عرصه قرآني را تاثيرگذار ارزيابي و اضافه كرد: مباحث قرآني مهمترين مبحث در فعاليت‌هاي فرهنگي است، بي‌ترديد اگر فرهنگ قرآني را در جامعه نشر دهيم، جامعه از هر آسيبي مصون خواهد بود.

زارع نشر فرهنگ قرآني را يكي از نيازهاي جامعه امروز دانست و تاكيد كرد: قرآن براي تمام انسان‌ها در هر جامعه و هر كشوري، نقشه راه سعادت را ترسيم كرده است.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: جهاددانشگاهي در اين عرصه داراي توانمندي‌هاي زيادي است كه بايد از اين پتانسيل استفاده مطلوبي كرد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 8
بازدید ماه:3249
بازدید کل:322412

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی