ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مرداد 1394

 

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: از مجموعه جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود که خلاءهای موجود در عرصه علمی کشور را شناسایی كرده و در جهت رفع آنها پیشگام باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: از مجموعه جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود که خلاءهای موجود در عرصه علمی کشور را شناسایی كرده و در جهت رفع آنها پیشگام باشد.

آیت‌الله اسدالله ایمانی در گفت و گو با خبرنگار ايسنا منطقه فارس، با تبريك 16 مرداد، سالروز تشكيل نهاد جهاددانشگاهي در كشور، افزود: جهاد دانشگاهی نهادی نشآت گرفته از انقلاب اسلامی است که با سابقه کار جهادی در محیط دانشگاهی، فعالیت علمی خود را دنبال می‌کند.

وی رشد فزاینده علمی را بهترین نوع پیشرفت یک کشور دانست و افزود: قدرت علمی از مولفه‌های اثرگذار در پیشرفت و توسعه یک کشور محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: اگر روزگاری تمدن اسلامی اوج گرفت و توانست جهان را تحت تاثیر خود قرار دهد، به دلیل نوآوری‌های ابن سیناها، زکریای رازی‌ها، ابن رشدها و ديگر بزرگان علمي كشور بود.

امام جمعه شيراز تصريح كرد: اگر تمدن صنعتی غرب نیز امروز در دنیا سیطره پیدا کرده است، ریشه آن به مسائل علمی و رشد و بالندگی علمی آنها بر می‌گردد.

آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه اگر کشور ایران بنا دارد پیشگام رشد و توسعه باشد باید در مسائل علمی حرف نخست را در منطقه بزند، گفت: رهبرانقلاب از سال‌های قبل تلاش‌های مداوم و پیگیری در نهضت تولید علم و نرم افزار دنبال کردند که نتیجه آن، امروز در تولیدات علمی کشور در منطقه و جهان قابل احصاء است.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری امسال در ماه مبارک رمضان در دیدار با اساتید دانشگاه گلایه خود را از کندی تولیدات علمی ابراز کردند که بر این اساس جهاد دانشگاهی می تواند این رسالت علمی و جهادی را دنبال کند.

امام جمعه شیراز ابراز امیداری کرد كه مجموعه جهاد دانشگاهی که از انقلاب برآمده است، در فضای دانشگاهی بتواند تکلیف خود در قبال مسائل علمی را تعقیب و دنبال کند
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 42
بازدید ماه:2522
بازدید کل:325646

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی