ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 16 خرداد 1394

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس تصريح كرد كه فرهنگ يكي از مهمترين حوزه‌هاي فعاليتي اين نهاد انقلابي به‌شمار مي‌رود و قرآن محور فعاليت‌هاي فرهنگي برنامه‌ريزي شده است.

 

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس تصريح كرد كه فرهنگ يكي از مهمترين حوزه‌هاي فعاليتي اين نهاد انقلابي به‌شمار مي‌رود و قرآن محور فعاليت‌هاي فرهنگي برنامه‌ريزي شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مسعود رستگاه در مراسم اختتاميه نخستين جشنواره قرآن و هنر جهاددانشگاهي فارس كه با عنوان شهود قدسي در شيراز برگزار شد، گفت: بعد از معرفي شيراز به‌عنوان حرم سوم اهل بيت(ع)، تلاش‌هاي جهاددانشگاهي نيز بيش از پيش قرآن محور شد.

وي اضافه كرد: تمام اقدامات فرهنگي كه بخش مهمي از فعاليت‌هاي جهاددانشگاهي را شامل مي‌شود، با محوريت قرآن برنامه‌ريزي شده و اجرا مي‌شود و يكي از مصاديق آن فعاليت خبرگزاري بين‌المللي قرآني ايكنا است كه با تلاش‌هاي بسيار اكنون در سطح كشور، جایگاه برتر به استان فارس تعلق گرفته است.

رستگار با اشاره به اقدامات انجام شده براي برگزاري جشنواره قرآن و هنر، گفت: از يك سال قبل تلاش‌هايي براي جهت‌دهي توانايي‌‌هاي تخصصي هنرمندان قرآني در سطح دانشگاه‌ها برنامه‌ريزي و هفت موضوع قرآني در كشور مطرح و استان فارس عهده‌دار اجراي دو موضوع آن شد.

وي برنامه‌ريزي و انجام جشنواره قرآن و هنر با عنوان شهود قدسي را در همين راستا ارزيابي و خاطرنشان كرد: اين جشنواره، گامي در راستاي توجه به هنرهاي قرآني و ارزش‌گذاري بر اين گونه فعاليت‌ها به شمار مي‌رود كه با توجه به اينكه شيراز و فارس همواره به‌عنوان مهد فرهنگ و هنر و ادبيات شناخته مي‌شود، در دستور كار قرار گرفت.

رستگار با قدرداني از عوامل و برگزار كنندگان اين جشنواره، خاطرنشان كرد: فعاليت دبيرخانه جشنواره از آبان‌ماه سال 93 رسما با طراحي سايت و انجام اقدامات اطلاع‌رساني آغاز و خوشبختانه با استقبال مطلوب مخاطبان كه دانشجويان سراسر كشور بودند هم مواجه شد.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس با بيان اينكه در آينده نزديك جشنواره ديگري در زمينه ادبيات توسط اين نهاد برگزار خواهد شد،‌گفت: بالغ بر 2 هزار و 630 اثر به دبيرخانه جشنواره رسيد كه از ميان اين آثار كه علي‌رغم دانشجويي بودن از كيفيت بالايي برخوردار بود، هيئت داوران 300 اثر را براي عرضه نمايشگاهي برگزيد.

رستگار خاطرنشان كرد: از هفتم خرداد ماه آثار برگزيده داوران در 6 نمايشگاه شيراز در معرض ديد عموم قرار گرفت و پس از آن هيئت داوران در بخش‌هاي خوشنويسي، گرافيك، عكس و نقاشي، آثار برتر را انتخاب كرد كه امروز معرفي شده و از خالقان اين آثار تجليل مي‌شود.

رئيس جهاددانشگاهي فارس با اشاره به ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي اين نهاد و با اشاره به توصيه‌هاي نماينده ولي فقيه در استان فارس در خصوص برگزاري 2 سالانه اين جشنواره، گفت: ما آمادگي داريم در حوزه‌هاي مختلف مسئوليت اجراي برنامه‌ها را عهده‌دار شويم.

رستگار گفت: جهاددانشگاهي اين توان و ظرفيت را دارد كه در زمينه برنامه‌هاي قرآن محور، زمينه حضور و مشاركت همه اقشار و خصوصا هنرمندان قرآني را فراهم كند.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 12
بازدید ماه:3292
بازدید کل:310728

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی