ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 16 خرداد 1394

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس تصريح كرد كه فرهنگ يكي از مهمترين حوزه‌هاي فعاليتي اين نهاد انقلابي به‌شمار مي‌رود و قرآن محور فعاليت‌هاي فرهنگي برنامه‌ريزي شده است.

 

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس تصريح كرد كه فرهنگ يكي از مهمترين حوزه‌هاي فعاليتي اين نهاد انقلابي به‌شمار مي‌رود و قرآن محور فعاليت‌هاي فرهنگي برنامه‌ريزي شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مسعود رستگاه در مراسم اختتاميه نخستين جشنواره قرآن و هنر جهاددانشگاهي فارس كه با عنوان شهود قدسي در شيراز برگزار شد، گفت: بعد از معرفي شيراز به‌عنوان حرم سوم اهل بيت(ع)، تلاش‌هاي جهاددانشگاهي نيز بيش از پيش قرآن محور شد.

وي اضافه كرد: تمام اقدامات فرهنگي كه بخش مهمي از فعاليت‌هاي جهاددانشگاهي را شامل مي‌شود، با محوريت قرآن برنامه‌ريزي شده و اجرا مي‌شود و يكي از مصاديق آن فعاليت خبرگزاري بين‌المللي قرآني ايكنا است كه با تلاش‌هاي بسيار اكنون در سطح كشور، جایگاه برتر به استان فارس تعلق گرفته است.

رستگار با اشاره به اقدامات انجام شده براي برگزاري جشنواره قرآن و هنر، گفت: از يك سال قبل تلاش‌هايي براي جهت‌دهي توانايي‌‌هاي تخصصي هنرمندان قرآني در سطح دانشگاه‌ها برنامه‌ريزي و هفت موضوع قرآني در كشور مطرح و استان فارس عهده‌دار اجراي دو موضوع آن شد.

وي برنامه‌ريزي و انجام جشنواره قرآن و هنر با عنوان شهود قدسي را در همين راستا ارزيابي و خاطرنشان كرد: اين جشنواره، گامي در راستاي توجه به هنرهاي قرآني و ارزش‌گذاري بر اين گونه فعاليت‌ها به شمار مي‌رود كه با توجه به اينكه شيراز و فارس همواره به‌عنوان مهد فرهنگ و هنر و ادبيات شناخته مي‌شود، در دستور كار قرار گرفت.

رستگار با قدرداني از عوامل و برگزار كنندگان اين جشنواره، خاطرنشان كرد: فعاليت دبيرخانه جشنواره از آبان‌ماه سال 93 رسما با طراحي سايت و انجام اقدامات اطلاع‌رساني آغاز و خوشبختانه با استقبال مطلوب مخاطبان كه دانشجويان سراسر كشور بودند هم مواجه شد.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس با بيان اينكه در آينده نزديك جشنواره ديگري در زمينه ادبيات توسط اين نهاد برگزار خواهد شد،‌گفت: بالغ بر 2 هزار و 630 اثر به دبيرخانه جشنواره رسيد كه از ميان اين آثار كه علي‌رغم دانشجويي بودن از كيفيت بالايي برخوردار بود، هيئت داوران 300 اثر را براي عرضه نمايشگاهي برگزيد.

رستگار خاطرنشان كرد: از هفتم خرداد ماه آثار برگزيده داوران در 6 نمايشگاه شيراز در معرض ديد عموم قرار گرفت و پس از آن هيئت داوران در بخش‌هاي خوشنويسي، گرافيك، عكس و نقاشي، آثار برتر را انتخاب كرد كه امروز معرفي شده و از خالقان اين آثار تجليل مي‌شود.

رئيس جهاددانشگاهي فارس با اشاره به ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي اين نهاد و با اشاره به توصيه‌هاي نماينده ولي فقيه در استان فارس در خصوص برگزاري 2 سالانه اين جشنواره، گفت: ما آمادگي داريم در حوزه‌هاي مختلف مسئوليت اجراي برنامه‌ها را عهده‌دار شويم.

رستگار گفت: جهاددانشگاهي اين توان و ظرفيت را دارد كه در زمينه برنامه‌هاي قرآن محور، زمينه حضور و مشاركت همه اقشار و خصوصا هنرمندان قرآني را فراهم كند.
گزارش تصویری
تجلیل از دختران در سالروز میلاد کریمه اهل بیت(ع)

در سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و روز دختر همزمان با آغاز دهه کرامت از دختران جهادگر جهاد ...
چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس پایان یافت/ تجلیل از ایكنا

به گزارش ایكنا از فارس، مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس شب گذشته، ۲۲ ...
در دیدار رییس جهاددانشگاهی فارس و نماینده فیروزآباد مطرح شد؛  بهره‌گیری از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در تقویت اقتصادی فارس

 نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین و رییس جهاددانشگاهی استان فارس طی دیداری بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های این نهاد ...
جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی فارس

جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس با حضور رئیس و معاونین این نهاد در شیراز برگزار شد.
با همکاری جهاددانشگاهی فارس؛ مركز آموزش متخصص ICT فارس آغاز به کار کرد

سرپرست معاونت آموزش جهاددانشگاهی استان فارس از آغاز به کار مرکز آموزش نیروهای متخصص در حوزه ICT در فارس با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 100
بازدید ماه:3154
بازدید کل:244495

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی