ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : سه شنبه 12 خرداد 1394

مدير كانون تخصصي قرآن و هنر جهاددانشگاهي استان فارس گفت: آثار برگزيده جشنواره سراسري "قرآن و هنر" كه تحت عنوان شهود قدسي، برگزار مي‌شود، در قالب كتاب چاپ و منتشر مي‌شود.

 

مدير كانون تخصصي قرآن و هنر جهاددانشگاهي استان فارس گفت: آثار برگزيده جشنواره سراسري "قرآن و هنر" كه تحت عنوان شهود قدسي، برگزار مي‌شود، در قالب كتاب چاپ و منتشر مي‌شود.

مسعود عباسي در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، با اشاره به برگزاري جشنواره قرآن و هنر از سوي معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي استان فارس و با حمايت سازمان فعاليت‌هاي قرآني دانشگاهيان كشور، گفت: اختتاميه اين جشنواره كه در 4 بخش نقاشي، خوشنويسي، عكاسي و گرافيك فراخوان شده بود، روز سه‌شنبه 12 خرداد، برگزار مي‌شود.

دبیر بخش گرافیک جشنواره سراسری "قرآن و هنر" گفت: بخش گرافيك در سه رشته لوگوتایپ، پوستر و تصویرسازی برگزار شد و بعد از فراخوان انجام شده، يک هزار و 184 اثر توسط دانشجويان هنرمند از دانشگاه‌های سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

عباسي با اشاره به برگزاري مرحله اول داوري اين جشنواره، گفت: در اين مرحله، 93 اثر برگزیده شد که اين آثار به نمايشگاه جشنواره راه يافت و اكنون در دو نگارخانه حوزه هنري، در محل اداره كل حوزه هنري استان فارس، و نگارخانه ماني واقع در بلوار بعثت، در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفته است.

وي توضيح داد: از این 93 اثر، 20 اثر مربوط به بخش تصویرسازی، 38 اثر بخش پوستر و 35 اثر مربوط به بخش لوگوتایپ است.

عباسی با یادآوری اینکه داوران این بخش از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها انتخاب شدند، گفت: سطح آثار دانشجویی شرکت کننده در این جشنواره بسیار خوب بوده است ضمن اینکه آثار دریافت شده از پراکندگی جغرافیای خوبی برخوردار است.

دبیر بخش گرافیک جشنواره سراسری قرآن و هنر گفت: موضوع‌هاي آثار الهام‌گرفته از جزء 30 قرآن کریم بوده است زيرا این جزء بیشترین سوگندهای قرآنی را در بر مي‌گيرد و هنرمندان نيز بيشترين الهام را در خلق آثار هنري، از اين آيات گرفته‌اند.

عباسي ابراز اميدواري كرد كه در دوره‌هاي آتي اين جشنواره،‌ زمينه اضافه شدن ساير گرايش‌هاي گرافيك نيز فراهم شود و گفت: اضافه شدن سوره‌هاي مدني قرآن كريم كه بيشترين قصه‌هاي قرآني را در بر دارد، زمينه‌اي جذاب براي حضور بيشتر دانشجويان رشته گرافيك خواهد بود.

مدیر فعالیت‌های فوق برنامه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس خاطرنشان کرد: عناوین 37 گانه سوره‌های مبارکه جزء سی‌ام قرآن کریم، الهام‌بخش آثار زیادی از لوگوتایپ‌های بخش گرافیک جشنواره بوده است همچنین در گرایش پوستر علاوه بر عناوین 37 گانه سوره‌های جزء 30، مفاهیم قرآنی سوره‌ها و همچنین بعضی از آیه‌ها نیز الهام‌بخش آثار زیادی از پوسترها بخش گرافیک جشنواره بوده  است.

دبیر بخش گرافیک جشنواره سراسری «قرآن و هنر» در پایان بر لزوم برپایی جشنواره قصص قرآنی در رشته تصویرسازی به‌صورت جداگانه در سال‌های آینده تأکید کرد.

دبیر بخش نقاشی جشنواره سراسری «قرآن و هنر» نيز گفت: آثار ارسالي به دبيرخانه اين جشنواره در بخش نقاشي از دانشجويان دانشگاه‌هاي سراسر كشور و شامل ۳۳۲ اثر بوده است.

ماریا کازرونی، استقبال دانشجویان هنرمند قرآنی از اين جشنواره را مطلوب خواند و گفت: در مرحله اول داوري 30 اثر انتخاب شد كه اين آثار در قالب يك نمايشگاه در معرض ديد و نقد و ارزيابي عموم علاقه‌مندان قرار گرفته است.

وي استقبال علاقه‌مندان از نمايشگاه برپا شده را نيز خوب توصيف و تاكيد كرد: آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره در سبک‌های اکسپرسیونیسم، سورئالیسم، رئالیسم و انتزاعی است و هنرمندان در خلق اين آثار از تكنيك‌هاي رنگ و روغن، آکرولیک و کلاژ استفاده كرده‌اند.

كازروني تاكيد كرد: برپايي نمايشگاه‌ يكي از راه‌هاي موثر در ايجاد ارتباط بصري بين مخاطبان و عرصه‌هاي مختلف هنري است كه تاثير قابل توجهي در ايجاد تمايل در افراد براي فعاليت در عرصه هنرهاي تجسمي دارد.

جشنواره قرآن و هنر با عنوان شهود قدسي، به همت معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي فارس و سازمان فعاليت‌هاي قرآني دانشگاهيان كشور براي اولين بار با استقبال كم‌نظير دانشجويان دانشگاه‌هاي سراسر كشور، در شيراز برگزار مي‌شود.

آثار برتر رشته‌هاي مختلف اين جشنواره، شامل عكس، نقاشي، خوشنويسي و گرافيك، از هفتم خرداد ماه در پنج گالري شيراز، به نمايش عمومي درآمد.

اختتاميه جشنواره قرآن و هنر، روز سه‌شنبه 12 خرداد ساعت 14 در سالن آمفي‌تئاتر شماره 2 دانشكده پزشكي شيراز برگزار مي‌شود.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 63
بازدید ماه:2867
بازدید کل:322030

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی