ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : سه شنبه 5 خرداد 1394

 رستگار : جهاد دانشگاهی آماده همکاری در تحقق اهداف كميته امداد است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، علي اللهياري در بازديد از جهاددانشگاهي و در ديداري كه با رئيس اين نهاد انقلابي داشت، تاكيد كرد كه در راستاي اصلاح نگرش‌ها، ارتقا سطح حمايت‌هاي اجتماعي و فرهنگي و دست‌يابي به رشد كيفي در ابعاد مختلف، علاقه‌مند به استفاده از توانمندي‌هاي علمي، پژوهشي، فرهنگي و آموزشي جهاددانشگاهي هستیم.

 رستگار : جهاد دانشگاهی آماده همکاری در تحقق اهداف كميته امداد است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، علي اللهياري در بازديد از جهاددانشگاهي و در ديداري كه با رئيس اين نهاد انقلابي داشت، تاكيد كرد كه در راستاي اصلاح نگرش‌ها، ارتقا سطح حمايت‌هاي اجتماعي و فرهنگي و دست‌يابي به رشد كيفي در ابعاد مختلف، علاقه‌مند به استفاده از توانمندي‌هاي علمي، پژوهشي، فرهنگي و آموزشي جهاددانشگاهي هستیم.

وي گفت: اعتقاد دارم كه از تمام ظرفيت‌ها موجود در جامعه بايد در جهت پيشبرد اهداف متعالي كميته امداد استفاده مطلوب كرد و جهاددانشگاهي نيز يك ظرفيت عظيم علمي، پژوهشي و فرهنگي است.

وي با بيان اينكه كميته امداد با 30 دستگاه در سطح استان فارس تفاهم‌نامه‌هايي را داشته يا دارد كه يكي از آن دستگاه‌ها جهاددانشگاهي است، گفت: امروز در گذر از فقر سنتی به فقر مدرن، نيازمند پژوهش‌هاي علمي در شناخت شيوه‌هاي مواجهه و برنامه‌ريزي هستيم و تجارب كميته امداد در كنار توان علمي مراكز دانشگاهي و جهاددانشگاهي، اثر بخشي را بيشتر خواهد كرد.

اللهياري مراكز پژوهشي و علمي را به چراغ راه ساير دستگاه‌ها تشبيه و تاكيد كرد: بدون پژوهش علمي و تحقيق جامع كار كردن مانند حركت با چراغ خاموش در مسيري تاريك است، آنهم در جامعه امروز با تمام پيچيدگي‌ها و ويژگي‌هاي كه دارد.

مدير كل كميته امداد استان فارس با بيان اينكه جهاددانشگاهي مي‌تواند در معرفي دانشجوياني كه داراي ايده‌هاي مطلوب در حوزه بازاريابي و فروش‌ هستند، همكاري داشته باشد، گفت: امروز گير اصلي ما مهارت و سرمايه نيست، گير و مشكل ما بازار تقاضا است.

اللهياري در عين‌حال از تغيير ماهيت فقر طي دهه‌هاي اخير به‌عنوان يك شاخصه مهم كه بايد مد نظر برنامه‌ريزان و مجريان برنامه‌هاي حمايتي باشد ياد و اضافه كرد: طي 4 دهه گذشته از عمر انقلاب اسلامي بيشتر در عرصه‌هاي فيزيكي و اجرايي فعاليت كرده‌ايم كه آثار و بركات آن هم مشهود است، اما علي‌رغم تمام اقدامات احساس مي‌شود هنوز كام مردم آنگونه كه بايد شيرين نشده است.

وي با بيان اينكه طي اين سال‌ها از كار در عرصه‌هاي اجتماعي غفلت شده است، خاطرنشان كرد: وقتي مقايسه مي‌كنيم مي‌بينيم پدران قديم كه براي فرزندان خود بیش از یک اسباب‌بازي ساده نمي‌خريدند، با آنان بازي نمي‌كردند و روش‌هايشان سنتي بود، اما احترامشان نزد فرزندان بسيار بيشتر و پايدارتر بود، اما امروز علي‌رغم تلاش بيشتر والدين،‌ همراهي بيشتر با فرزندان و پاسخگويي به بيشتر خواسته‌ها،‌باز هم فرزندان از پدر راضي نيستند و حتي زن از مرد خانواده گلايه‌مند است.

همچنین رئيس جهاددانشگاهي استان فارس با اشاره به ظرفيت‌هاي بي‌بديل علمي، پژوهشي، آموزشي و فرهنگي اين نهاد انقلابي تاكيد كرد كه همواره تمام اين پتانسيل‌ها در خدمت پيشبرد اهداف عاليه نظام اسلامي ايران بوده است.

مسعود رستگار در جريان ديدار مدير كل كميته امداد امام خميني(ره) استان فارس از جهاددانشگاهي اين استان، گفت: طي سال‌هاي گذشته تاكنون مراوداتي با تمام دستگاه‌ها و مسئولان نظامي، انتظامي و اجرايي در سطح استان داشته‌ايم و همه تلاش ما همراهي در راستاي اهداف نظام اسلامي بوده است.

وي با اشاره به مطالب طرح شده از سوي مديركل كميته امداد استان فارس، لزوم اطلاع‌رساني بيشتر و شفاف‌سازي اقدامات انجام شده در حوزه‌هاي مختلف از سوي آن نهاد اجتماعي را يك ضرورت توصيف و تصريح كرد: ماهیت بسياري از اقدامات انجام شده توسط كميته امداد، بر مردم و حتي بسياري از مسئولان پوشيده است و این در حالی است که فعالیتهای کمیته امداد امام خمینی (ره) درمان دردها و آلام فعلی نیازمندان و پیشگیری از عواقب فوق تصور فقر و فاقه در آینده جامعه است.

رستگار با بيان اينكه نام كميته امداد به‌واسطه اتصال به نام امام خميني(ره) يك نام صددرصد ارزشي محسوب و این نهاد مورد وثوق مردم است، گفت: اعتقاد دارم در مورد كميته امداد نيازمند يك افكارسنجي جامع وسپس یک اطلاع رسانی درخور هستيم تا اهمیت و جايگاه آن براي همه مشخص تر شود.

وي با اشاره به وجود سازمان ايسپا به‌عنوان یکی از توانمندترين مراكز افكار سنجي مورد وثوق نظام اسلامي در جهاددانشگاهي، خاطرنشان كرد: قطعا موضوع افكار سنجي يكي از دغدغه‌هاي مسئولان كميته امداد در كشور و استان بوده است و جهاددانشگاهي مي‌تواند در اين رابطه همكاري خوبي داشته باشد.

رستگار با يادآوري اينكه در مبحث فعاليت‌هاي افكارسنجي نيازمند كار مستمر هستيم، گفت: در بحث افكار سنجي همواره نيازمند تجديد داده‌هاي اطلاعاتي و آماري هستيم تا مديران و برنامه‌ريزان در بخش‌هاي مختلف بتوانند سوار بر نتايج دقيق آماري نسبت به برنامه‌ريزي و تصميم‌سازي صحيح، قدم‌هاي مستحكمي بردارند.

وي همچنين به حضور و فعاليت گروههای‌ پژوهشي مطالعات فرهنگي و علوم رفتاري در جهاددانشگاهي اشاره و اضافه كرد: در بحث فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي نيز جهاددانشگاهي يك ظرفيت قوي محسوب مي‌شود زيرا پژوهشگران و اعضای هیئت علمی جهاددانشگاهي  تنها وظيفه پژوهش را برعهده دارند و با تمركز بر اين وظيفه خطير، اقدامات شاخصي را در حوزه‌هاي مختلف انجام داده‌اند.

رستگار با تصريح اينكه در مورد كميته امداد امام خميني(ره) اولويت اول خدمت است، گفت: كميته امداد و وظيفه‌اي كه اين نهاد برعهده دارد يك كار مذهبي و يك وظیفه ملي در رسيدگي به وضعيت محرومان و مستضعفان جامعه است، ما نيز به‌خاطر نام حضرت امام(ره) و اتصال كميته امداد به ايشان و هم به‌دليل فعاليت‌هايي كه انجام مي‌دهد، نسبت به آن حساس هستيم و احساس دين مي‌كنيم.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس با تاكيد براينكه امروز نياز به اصلاح نگرش جامعه نسبت به كميته امدادامام خميني(ره) يك امر مهم تلقي مي‌شود، گفت: جهاددانشگاهي در حوزه آموزش و توانمندسازي افراد به مهارت‌هاي شغلي و اجتماعي و رفتاري نيز داراي توانمندي و تجارب ارزشمندي است كه مي‌تواند همه آنها را در اختيار حركت رو به رشد كميته امداد قرار دهد.

وي با اشاره به همكاري‌هاي خوب كميته امداد و جهاددانشگاهي فارس در حوزه آموزش در سطح شهرستان‌هاي استان فارس، گفت: در مباحث توانمندسازي مي‌توان حرف‌هاي نوي داشت و قطعا اين مباحث مورد استقبال جامعه هدف نيز قرار مي‌گيرد.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس همچنين در معرفي ديگر ظرفيت‌هاي جهاددانشگاهي به وجود 2 خبرگزاري در اين نهاد اشاره و اضافه كرد: خبرگزاري بين‌المللي قرآني كه تحت نام اختصاري ايكنا شناخته شده و در جامعه فعاليت مي‌كند، تنها خبرگزاري بين‌المللي تخصصي در حوزه قرآن در سطح جهان اسلام با این گستره فعالیت است.

وي با بيان اينكه ايكنا افتخار اين را دارد كه مقام معظم رهبري خبرنگار افتخاري آن هستند، گفت: در استان فارس هم ما از حمايت‌هاي خوب نماينده ولي فقيه و استاندار برخوردار بوده‌ايم و آيت‌الله ايماني نيز هم‌اينك خبرنگار افتخاري ايكنا هستند.

رئيس خبرگزاري ايكنا با تاكيد براينكه اين خبرگزاري به واسطه ويژگي‌ها و ظرفيت‌هاي منحصر به‌فرد بايد بيش از پيش مورد نظر و استفاده مسئولان و دستگاه‌هاي اجرائی استان فارس باشد، گفت: همکاری کمیته امداد معاونین و مدیران سطوح مختلف آن الگوی خوبی برای سایر نهادها و دستگاههای اجرائی است.

وي اضافه كرد: علي‌رغم تمام كمبودها به لحاظ تعداد همكاران در ايكنا و فضاي فيزيكي فعاليت، شعبه فارس در كشور موفق به كسب رتبه اول شده است.

رستگار همچنين خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) را يكي از ظرفيت‌هاي شناخته شده در عرصه فعاليت‌هاي رسانه‌اي ملی و استانی معرفي كرد كه همواره مورد وثوق نظام بوده است.

 رئيس جهاددانشگاهي استان فارس اعلام آمادگي كرد كه با همكاري كميته امداد، زمينه برگزاري جشنواره‌هاي فرهنگي، هنري و ادبي با موضوعات اجتماعي برای این خانواده بزرگ و عموم مردم فراهم و در راستاي اصلاح نگرش‌هاي جامعه، معرفي توانمندي‌هاي كميته امداد و ارتقا آگاهي‌هاي افراد نسبت به اقدامات آن نهاد حمايتي، اقدامات گسترده تری انجام شود.

 

 

 

 
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 11
بازدید ماه:3291
بازدید کل:310727

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی