ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 دی 1392

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار سه‌شنبه سوم دي‌ماه در يك كنفرانس خبري افزود: اين كنگره يك گام در مسير انجام فعاليت‌هاي علمي- فرهنگي در حوزه قرآن مجيد خواهد بود.به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار سه‌شنبه سوم دي‌ماه در يك كنفرانس خبري افزود: اين كنگره يك گام در مسير انجام فعاليت‌هاي علمي- فرهنگي در حوزه قرآن مجيد خواهد بود.

وي ابراز اميدواري كرد كه با برداشتن گام اول، مسير براي گام‌هاي آينده هموار شود و گفت: قرآن كريم معجزه پيامبر مكرم اسلام(ص) و مهم‌ترين كتاب مقدس در جهان محسوب مي‌شود كه در تاريخ انديشه بشري بيشترين نقش را ايفا كرده و با قاطعيت مي‌توان گفت كه همه علوم اسلامي به شكلي مديون مفاهيم بلند اين كتاب مقدس است.

رستگار با اشاره به طرح موضوع تبديل فارس به قطب قرآني كشور از سوي مسئولان ارشد فارس، گفت: فارس و بالاخص شيراز كه به حق عنوان پايتخت فرهنگي ايران اسلامي را به دوش مي‌كشد، انديشمندان، پژوهشگران و هنرمندان قرآني بسياري را در طول تاريخ به عرصه انديشه فرهنگ ديني هديه كرده است.

رئيس جهاددانشگاهي فارس با تأكيد بر ضرورت توجه به اصل فرهنگ، گفت:  فرهنگ از مقوله‌هاي جداناشدني با استان فارس است و نمي‌توان شيراز يا فارسي را مدنظر قرار داد بدون آنكه مولفه فرهنگ در آن وجود نداشته باشد.

وي برگزاري كنگره قرآن كريم و ادبيات را اقدام مهم معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي فارس در مسير تبديل اين استان به قطب قرآني كشور عنوان و اضافه كرد: اين كنگره با هدف بررسي ابعاد زيباشناسانه و بلاغي قرآن مجيد، تبيين رابطه قرآن كريم و آثار ماندگار ادبي جهان و بررسي زبان‌شناسي قرآن كريم در سه سطح نحوي، معناشناسي و آيتمولوژي (فقه‌اللغة) شكل گرفته است.

رئيس مركز افكارسنجي دانشجويان ايران در خصوص محورهاي مورد نظر در كنگره قرآن كريم و ادبيات نيز گفت: قرآن و ادبيات فارسي، قرآن و ادبيات عرب، زبان‌شناسي قرآن كريم، فصاحت و بلاغت قرآن مجيد، قرآن و عهدين و ادبيات، قرآن و نقد ادبي، قرآن و فقه‌اللغه، قرآن و ساختار قصص، تأثير قرآن بر نويسندگان و شاعران و ادبيان غرب محورهاي اصلي اين كنگره است.

وي همچنين گفت: فراخوان ارسال آثار به اين كنگره اواخر مهرماه سالجاري، منتشر و به سراسر كشور ارسال شد و زمان ارسال آثار نيز پايان آذرماه بود.

رستگار با ابراز خرسندي، استقبال نويسندگان،‌ پژوهشگران، قرآن‌پژوهان، اديبان و انديشمندان از فراخوان كنگره قرآن كريم و ادبيات را چشمگير توصيف و اضافه كرد: از سراسر نقاط كشور مقالات متعددي به دبيرخانه اين كنگره ارسال شده اما از آنجايي كه هدف اين همايش ارائه پتانسيل‌هاي فرهنگي موجود استان فارس در زمينه پژوهش‌هاي قرآني است، لذا مقالاتي در كنگره ارائه مي‌شود كه توسط نويسندگان، پژوهشگران و محققان استان فارس تهيه و تاليف شده است بي شك در كتاب مجموعه آثار كنگره بخشي به نويسندگان غير بومي نيز اختصاص داده خواهد شد

وي در پايان خاطر نشان كرد: در حال حاضر مقالات در مرحله ارزيابي قرار دارد.
گزارش تصویری
انتصاب مدیر جدید روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مراسم تودیع و معارفه مدیر روابط عمومی این نهاد برگزار شد.
تبریک رئيس جهاد دانشگاهی فارس به نماینده ولی فقیه

رئيس جهاد دانشگاهی فارس طی پیامی انتصاب آیت‌الله لطف‌الله‌ دژكام را به سمت نمایندگی ولی فقیه در استان فارس و ...
پیام رییس جهاددانشگاهی به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

دکتر سید حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن بیست و هفتم اردیبهشت، روز ارتباطات و روابط عمومی پیامی صادر ...
به‌دنبال درگذشت امام جمعه‌ی فقید شیراز انجام شد؛  حضور رییس جهاد دانشگاهی فارس در منزل آیت‌الله ایمانی

رییس جهاد دانشگاهی فارس و جمعی از مدیران این نهاد انقلابی با حضور در منزل آیت‌الله ایمانی، درگذشته آن عالم ...
پیام تسلیت جهاد دانشگاهی استان فارس به مناسبت درگذشت حضرت آیت‌اله ایمانی

در پی اعلام خبر درگذشت عالم مجاهد، فقیه ارزشمند، انقلابی نستوه و یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت‌اله ایمانی ...


آمار سایت
بازدید امروز: 51
بازدید ماه:3137
بازدید کل:235077

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی