ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آبان 1392

جهاد دانشگاهي به مناسبت فرارسيدن سيزدهم آبان ماه سالروز تسخير لانه جاسوسي آمريكا بیانیه ای صادر کرد.


جهاد دانشگاهي به مناسبت فرارسيدن سيزدهم آبان ماه سالروز تسخير لانه جاسوسي آمريكا بیانیه ای صادر کرد.
 
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهي متن این بیانیه به شرح زیر است:

 يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ بِطَانَةً مِّن دُونِكُمْ لاَ يَأْلُونَكُمْ خَبَالًا وَدُّواْ مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاء مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِي صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الآيَاتِ إِن كُنتُمْ تَعْقِلُونَ ﴿آل عمران۱۱۸﴾

   اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد از غير خودتان [دوست و] همراز مگيريد [آنان] از هيچ نابكارى در حق شما كوتاهى نمى‏ورزند آرزو دارند كه در رنج بيفتيد دشمنى از لحن و سخنشان آشكار است و آنچه سينه‏هايشان نهان مى‏دارد بزرگتر است در حقيقت ما نشانه‏ها[ى دشمنى آنان] را براى شما بيان كرديم اگر تعقل كنيد.

ملت مسلمان ايران اسلامي كه در تاریخ معاصر خود وقايع تلخی چون كودتاي ننگين 28 مرداد را كه ناشي از عدم حضور دين در عرصه سياسي كشور بوده است را همواره در خاطر دارند و بازگشت عزت ملي را با ظهور و قيام حضرت امام خميني (ره) و به ميدان آمدن مردم، مساجد، حسينیه‌ها و حوزه‌هاي علمي و فقهي را با تمام وجود درك كرده و خاكريزهاي جهاد را چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن نه فقط در امتداد مرزها و بر روي خاك‌هاي ميهن، بلكه بر اعتقاد استوار" سياست ما عين ديانت‌ ماست" بنا كردند و در عرصه جهاد خود بيش از پرچم سه رنگ ايران، پرچم يا حسين (ع) را به دست گرفتند.

اين ملت رشيد بارها و بارها و در عرصه هاي مختلف سياست داخلي و خارجي، علم و فناوري، فرهنگ و اقتصاد كارآمدي دين را به مدد تعاليم قرآن كريم و عترت طاهرين (ع) تجربه كرده‌اند كه استكبار ستيزي نيز از جمله آنهاست.

مبارزه هميشگي با دشمنانی كه به گواه تاريخ از زمان پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون از هيچ مخالفت و عناد و سنگ‌اندازي در مسير ملت كوتاهي نكردند و حتي اين خوي شيطاني خود را در لحن و كلام نيز آشكار نمودند و در سينه هايشان بيش از آن را جاي دادند.

بي‌ترديد آمريكا در رأس همگي آنها قرار گرفته و اقدامات آشكار و پنهانش از قبيل جنگ افروزي، تحريم، جاسوسي و براندازي مهمترين دليل براي عدم اعتماد به سردمداران اين كشور در روزهايي است كه دست مذاكره به سوي ايران دراز مي‌كنند در حالي كه هيچ گامی براي جبران لطمات گذشته برنمی دارند.

در اين دوره حساس، راه مواجهه با ديوار بلند بي اعتمادي به آمريكا، راهبرد حكمت، عزت و مصلحت در سياست خارجي است كه تضمين كننده تداوم حمايت مردم از مذاكرات منطبق بر اين شاخص‌هاست و فارغ از به دست آمدن و يا نيامدن نتايج محسوس، مهمترين حاصل آن اعلام مجدد حقانيت جمهوري اسلامي ايران در عرصه‌ روابط بين الملل  وتقويت عزم و اراده‌ي ملي خواهد بود.

بي‌شك اين راهبرد سياسي، مرهون هدایت های امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي، ولایت مداری و بصيرت مردم ايران و جواناني است كه حماسه‌هايي نظير تسخير لانه جاسوسي آمريكا را رقم زدند.

اينك در آستانه فرارسيدن سيزدهم آبان ماه، جهادگران نهاد انقلابي جهاد دانشگاهي ضمن گراميداشت اين روز اعلام مي‌دارند همگام با ساير آحاد مردم در راهپيمايي ضد استكباري 13 آبان شركت نموده و با تبعيت از ولايت فقيه و سرلوحه قرار دادن رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي (مدظله العالي) حمايت همه جانبه خود را از تدابیر دولت محترم جمهوري اسلامي ايران ابراز مي‌دارند.

جهادگران جهاد دانشگاهي با گراميداشت ياد و خاطره امام راحل (ره) و شهداي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي و به خصوص شهداي دانش آموز از عموم ملت شهيد پرور ايران اسلامي دعوت مي‌كنند تا با حضور پرشكوه خود در آيين‌هاي بزرگداشت سيزده آبان، دشمنان نظام را مأيوس و نور اميد را در دل مستضعفان و آزاديخواهان جهان برافروزند
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 7
بازدید ماه:2087
بازدید کل:313862

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی