ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 20 مرداد 1392

 آيت‌الله اسدالله ايمانی، نماينده ولی فقيه در استان فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، با تأكيد بر جايگاه خبرگزاری ايكنا در سطح بين‌المللی برای جمهوری اسلامی ايران گفت: انقلاب اسلامی ايران يكی از انقلاب‌هايی است كه اساس آن اسلام، دين‌خواهی و آموزه‌های قرآنی است.

 

 گروه فعاليت‌های قرآنی: نكته مهمی كه درباره خبرگزاری ايكنا وجود دارد اين است كه برخی از كشورها تلاش می‌كنند ارتباط جمهوری اسلامی با قرآن را به‌دليل پيوند آن با اهل بيت(ع) ضعيف جلوه دهند و اين خود يك تهمت بزرگ است كه اين خبرگزاری در رفع اين‌گونه تهمت‌ها می‌تواند نقش مهمی ايفا كند.

 آيت‌الله اسدالله ايمانی، نماينده ولی فقيه در استان فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، با تأكيد بر جايگاه خبرگزاری ايكنا در سطح بين‌المللی برای جمهوری اسلامی ايران گفت: انقلاب اسلامی ايران يكی از انقلاب‌هايی است كه اساس آن اسلام، دين‌خواهی و آموزه‌های قرآنی است.

 وی با تصريح اينكه طبيعی است كه در چنين نظامی، فعاليت‌های قرآنی بايد دارای اهميت ويژه و خاصی باشد،‌ افزود: پيش از اين مجموعه قرآنی اين نظام اسلامی يك خبرگزاری رسمی نداشت و افتتاح يك خبرگزاری يكی از اهم موضوعاتی كه بايد بدان توجه ‌شود و بحمدالله اين خبرگزاری توسط نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی تحت عنوان خبرگزاری ايكنا شكل گرفت.

 آيت‌الله ايمانی اظهار كرد: نكته مهمی كه در اينجا درباره خبرگزاری ايكنا وجود دارد اين است كه برخی از كشورهای عربی ـ اسلامی می‌خواهند ارتباط جمهوری اسلامی با قرآن را به‌دليل پيوند با اهل بيت(ع) ضعيف جلوه دهند و اين خود يك تهمت بزرگ و نسبت ناروايی است كه خبرگزاری قرآنی در رفع اين‌گونه تهمت‌ها می‌تواند نقش مهمی ايفا كند.

 تأسيس خبرگزاری ايكنا اقدامی اثرگذار جهت تبيين فعاليت‌های قرآنی دنيای اسلام است

 امام جمعه شيراز با اشاره به وظايف خبرگزاری ايكنا تصريح كرد: خبرگزاری قرآنی وظيفه انعكاس اخبار قرآنی نظام جمهوری اسلامی به دنيا را عهد‌ه‌دار است كه اين خود يكی از رسالت‌های مهمی است كه اين خبرگزاری بر عهده دارد و بايد برای آن اهميت زيادی قائل شد.

 امام جمعه شيراز ادامه داد: اين خبرگزاری جهت انجام بهتر امور خود، طبيعتاً بايد اشراف به مسائل قرآنی دنيای اسلام و جهان بشريت داشته باشد.

 نماينده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان كرد: اكنون علی‌رغم اينكه استكبار با تمام وجود عليه اسلام و اسلام‌خواهی تلاش می‌كند ‌اسلام را بدنام به نام دنيا معرفی كند و از آن يك چهره خشن بسازد، اما خوشبختانه شاهد هستيم كه اسلام‌خواهی به مراتب بيشتر از گذشته شده است و اين بيانگر آن است كه ميل شديدی به مسئله قرآن و شناخت معارف آن در جامعه بشری به‌وجود آمده است.

 بيان پيشرفت دنيای اسلام و انعكاس فعاليت‌های قرآنی جمهوری اسلامی؛ مهم‌ترين رسالت خبرگزاری ايكنا

 آيت‌الله ايمانی اضافه كرد: دشمنان در واقع با اين اقدامات خود، جامعه بشری را به‌سمت اسلام و قرآن سوق می‌دهند بنابراين در اين ميان خبرگزاری قرآنی رسالت بسيار مهمی در اين زمينه دارد؛ اول اينكه پيشرفت دنيای اسلام و جهان بشريت بازگو كرده و دوم مسائل و تلاش‌های قرآنی جمهوری اسلامی را به دنيا منعكس كند.
گزارش تصویری
انتصاب مدیر جدید روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مراسم تودیع و معارفه مدیر روابط عمومی این نهاد برگزار شد.
تبریک رئيس جهاد دانشگاهی فارس به نماینده ولی فقیه

رئيس جهاد دانشگاهی فارس طی پیامی انتصاب آیت‌الله لطف‌الله‌ دژكام را به سمت نمایندگی ولی فقیه در استان فارس و ...
پیام رییس جهاددانشگاهی به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

دکتر سید حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن بیست و هفتم اردیبهشت، روز ارتباطات و روابط عمومی پیامی صادر ...
به‌دنبال درگذشت امام جمعه‌ی فقید شیراز انجام شد؛  حضور رییس جهاد دانشگاهی فارس در منزل آیت‌الله ایمانی

رییس جهاد دانشگاهی فارس و جمعی از مدیران این نهاد انقلابی با حضور در منزل آیت‌الله ایمانی، درگذشته آن عالم ...
پیام تسلیت جهاد دانشگاهی استان فارس به مناسبت درگذشت حضرت آیت‌اله ایمانی

در پی اعلام خبر درگذشت عالم مجاهد، فقیه ارزشمند، انقلابی نستوه و یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت‌اله ایمانی ...


آمار سایت
بازدید امروز: 51
بازدید ماه:3137
بازدید کل:235077

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی