ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 13 مرداد 1392


 حجت‌الاسلام و المسلمين سيد محی‌الدين طاهری، رئيس نهاد نمايندگی ولی فقيه در استان فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، گفت: روزی‌كه امام راحل دستور به تشكيل اين نهاد را دادند شاهد يك غفلت بزرگ در دانشگاه‌ها بودند. با تشكيل جهاد دانشگاهی زمینه حضور نيروهای مسلمان و متدين آماده شد و اين نيروها ثابت كردند كه توانايی انجام كارهای بزرگ در زمينه علمی و تحقيقاتی را دارند.

 حجت‌الاسلام و المسلمين سيد محی‌الدين طاهری، رئيس نهاد نمايندگی ولی فقيه در استان فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، گفت: روزی‌كه امام راحل دستور به تشكيل اين نهاد را دادند شاهد يك غفلت بزرگ در دانشگاه‌ها بودند.

 وی افزود: در آن زمان رشته‌های دانشگاهی مخصوصاً رشته‌های علوم انسانی تحت تأثير افكار دانشمندان غرب به دانشجويان تدريس می‌شد و تحركی در جامعه وجود نداشت و امام(ره) می‌خواستند در جامعه علی‌الخصوص در دانشگاه‌ها تحرك وجود داشته باشد و دانشگاه‌ها با توليد علم از رخوت بيرون بيايند.

 دبير جامعه روحانيت شيراز تصريح كرد: با تشكيل نهادهايی چون جهاد دانشگاهی بود كه اكنون كشور ما در توليد علم در رده 14 يا 15 در دنيا قرار دارد.

 تشكيل جهاد دانشگاهي بيانگر دورانديشي و اهميت نظر امام راحل است

 حجت‌الاسلام طاهری خاطرنشان كرد: اين نشان‌دهنده همت والا، دورانديشی و اهميت نظر امام(ره) است كه امروزه دانشمندان جوان كشور در زمينه هسته‌ای به اين موفقيت‌های بزرگ دست پيدا كرده‌اند.

 رئيس هيئت امنای آستان مقدس حضرت سيد علاءالدين حسين(ع) شيراز به نقش مؤثر جهاد دانشگاهی در پيشبرد بعد دينی ‌ميان دانشجويان اشاره كرد و گفت: زمانی‌كه جهاد دانشگاهی تشكيل شد زمانی بود كه دانشگاه‌ها به كارزار جنگ تبديل شده بود.

 وی ادامه داد:‌ در آن زمان از جناح‌های چپ و راست سياسی اتاق‌هايی در دانشگاه‌ها وجود داشت و ريشه بسياری از توطئه‌هايی كه در جامعه اتفاق می‌افتاد در دانشگاه‌ها بود و در اين ميان نيروهايی كه افكار دينی داشتند هيچ‌گونه فعاليتی نمی‌توانستند انجام دهند.

 حجت‌الاسلام طاهری افزود: با تشكيل جهاد دانشگاهی زمينه حضور نيروهای مسلمان و متدين آماده شد و اين نيروها ثابت كردند كه توانايی انجام كارهای بزرگ در زمينه علمی و تحقيقاتی را دارند.

 دبير جامعه روحانيت شيراز در پايان به نقش پررنگ جهاد دانشگاهی در زمينه تحكيم ريشه‌های انقلاب اسلامی و ترويج آموزه‌های دينی در كشور اشاره كرد و گفت: با فعاليت و پشتكاری كه نيروهای متخصص مسلمان صفت در مراكز دانشگاهی دارند روز به روز شاهد پيشرفت انقلاب اسلامی در تمامی زمينه‌ها در دنيا هستیم.
گزارش تصویری
انتصاب مدیر جدید روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مراسم تودیع و معارفه مدیر روابط عمومی این نهاد برگزار شد.
تبریک رئيس جهاد دانشگاهی فارس به نماینده ولی فقیه

رئيس جهاد دانشگاهی فارس طی پیامی انتصاب آیت‌الله لطف‌الله‌ دژكام را به سمت نمایندگی ولی فقیه در استان فارس و ...
پیام رییس جهاددانشگاهی به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

دکتر سید حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن بیست و هفتم اردیبهشت، روز ارتباطات و روابط عمومی پیامی صادر ...
به‌دنبال درگذشت امام جمعه‌ی فقید شیراز انجام شد؛  حضور رییس جهاد دانشگاهی فارس در منزل آیت‌الله ایمانی

رییس جهاد دانشگاهی فارس و جمعی از مدیران این نهاد انقلابی با حضور در منزل آیت‌الله ایمانی، درگذشته آن عالم ...
پیام تسلیت جهاد دانشگاهی استان فارس به مناسبت درگذشت حضرت آیت‌اله ایمانی

در پی اعلام خبر درگذشت عالم مجاهد، فقیه ارزشمند، انقلابی نستوه و یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت‌اله ایمانی ...


آمار سایت
بازدید امروز: 53
بازدید ماه:3139
بازدید کل:235079

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی