ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 12 مرداد 1392

 داريوش اسماعيلی، نماينده مردم سروستان،‌ كوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، گفت: جهاد دانشگاهی از نهادهای انقلابی است كه در همان ابتدای پيروزی انقلاب در درون دانشگاه شكل گرفت.

 

از مسئولان نظام انتظار می‌رود كه بيش از پيش جهاد دانشگاهی را مورد حمايت قرار داده و تقويت كنند زيرا فعاليت‌های اين نهاد انقلابی يكی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی در دنيا محسوب می‌شود و اگر مورد حمايت بيشتر قرار بگيرد قطعاً بيشتر شكوفا می‌شود.

 داريوش اسماعيلی، نماينده مردم سروستان،‌ كوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، گفت: جهاد دانشگاهی از نهادهای انقلابی است كه در همان ابتدای پيروزی انقلاب در درون دانشگاه شكل گرفت.

 وی افزود: مجموعه‌ای از افرادی كه دارای روحيه بسيجی و انقلابی در دانشگاه‌ها بودند و احساس مسئوليت برای فعاليت در داخل دانشگاه‌ها می‌كردند گرد‌ هم جمع شدند و جهاد دانشگاهی را تشكيل دادند و خوشبختانه با فرمان امام راحل(ره) اين نهاد انقلابی كاملاً يك شكل قانونی به خود گرفت.

 اسماعيلی تصريح كرد: در اوايل انقلاب نقش جهاد دانشگاهی عمدتاً يك نقش درون دانشگاهی بود به اين شكلی كه در واقع مجموعه دانشجويان معتقد به انقلاب را دور هم تجميع و مسنجم كرده و در جهت اسلامی شدن دانشگاه‌ها تلاش كند و به دانشگاه‌ها در نظام اسلامی رسميت بخشد.

 رئيس كميته معدن و صنايع معدنی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: كم كم مسائل طوری پيش رفت كه جهاد دانشگاهی يك نقش برون‌دانشگاهی به خود گرفت يعنی تأثيری كه در درون دانشگاه‌ها داشت به بيرون دانشگاه‌ها و محيط‌های جامعه انتقال پيدا كرد.

 وی به فعاليت‌های علمی جهاد دانشگاهی اشاره كرد و گفت:‌ اخيراً جهاد دانشگاهی در ابعاد مختلفی فعال شده به‌خصوص در ابعاد علمی و تأثيرگذاری بين‌المللی كه از خود به‌جا گذاشته به‌عنوان مثال فعاليت‌های مؤسسه پژوهشكده رويان و تحقيقات سلول‌های بنيادين، يكی از افتخارات نه فقط جهاد دانشگاهی بلكه افتخارات نظام جمهوری اسلامی در سراسر جهان است.

 اسماعيلی فعاليت‌های جهاد دانشگاهی را بسيار خوب ارزيابی كرد و افزود: از مسئولان نظام انتظار می‌رود كه بيش از پيش جهاد دانشگاهی را مورد حمايت قرار داده و تقويت كنند زيرا اين نهاد، مجموعه‌ای هم معتقد به اصول و انقلاب و ارزش‌ها و هم نخبگان علمی درون آن گرد هم جمع شده‌اند و اگر اين نهاد مورد حمايت بيشتر قرار بگيرد قطعاً بيشتر شكوفا می‌شود.

 نماينده مردم ‌در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به فعاليت‌های مذهبی جهاد دانشگاهی از جمله خبرگزاری ايكنا و سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشگاهيان كشور اشاره و اظهار كرد: جهاد دانشگاهی از همان ابتدا يكی از وظايف و اهداف آن ترويج آموزه‌های دينی بود و اين مهم را از داخل دانشگاه‌ها شروع كرد و بعد از آن هم اين مورد را برای خود مهم تلقی كرد و در بيرون دانشگاه هم در سطح كشور و در سطح جهانی مورد توجه خاص قرار داد.

 وی ادامه داد: در اين مورد جهاد دانشگاهی يكی از نهادهای موفق در ترويج آموزه‌های دينی بوده و ان‌شاءالله با تقويت خبرگزاری‌های ايكنا و سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشگاهيان كشور بتواند با برنامه‌های مدون‌تر و پشيتبانی‌هايی كه دولت از آن خواهد كرد، مثل بقيه موارد موفق باشد.
گزارش تصویری
انتصاب مدیر جدید روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مراسم تودیع و معارفه مدیر روابط عمومی این نهاد برگزار شد.
تبریک رئيس جهاد دانشگاهی فارس به نماینده ولی فقیه

رئيس جهاد دانشگاهی فارس طی پیامی انتصاب آیت‌الله لطف‌الله‌ دژكام را به سمت نمایندگی ولی فقیه در استان فارس و ...
پیام رییس جهاددانشگاهی به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

دکتر سید حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن بیست و هفتم اردیبهشت، روز ارتباطات و روابط عمومی پیامی صادر ...
به‌دنبال درگذشت امام جمعه‌ی فقید شیراز انجام شد؛  حضور رییس جهاد دانشگاهی فارس در منزل آیت‌الله ایمانی

رییس جهاد دانشگاهی فارس و جمعی از مدیران این نهاد انقلابی با حضور در منزل آیت‌الله ایمانی، درگذشته آن عالم ...
پیام تسلیت جهاد دانشگاهی استان فارس به مناسبت درگذشت حضرت آیت‌اله ایمانی

در پی اعلام خبر درگذشت عالم مجاهد، فقیه ارزشمند، انقلابی نستوه و یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت‌اله ایمانی ...


آمار سایت
بازدید امروز: 51
بازدید ماه:3137
بازدید کل:235077

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی