ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 12 مرداد 1392

 داريوش اسماعيلی، نماينده مردم سروستان،‌ كوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، گفت: جهاد دانشگاهی از نهادهای انقلابی است كه در همان ابتدای پيروزی انقلاب در درون دانشگاه شكل گرفت.

 

از مسئولان نظام انتظار می‌رود كه بيش از پيش جهاد دانشگاهی را مورد حمايت قرار داده و تقويت كنند زيرا فعاليت‌های اين نهاد انقلابی يكی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی در دنيا محسوب می‌شود و اگر مورد حمايت بيشتر قرار بگيرد قطعاً بيشتر شكوفا می‌شود.

 داريوش اسماعيلی، نماينده مردم سروستان،‌ كوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، گفت: جهاد دانشگاهی از نهادهای انقلابی است كه در همان ابتدای پيروزی انقلاب در درون دانشگاه شكل گرفت.

 وی افزود: مجموعه‌ای از افرادی كه دارای روحيه بسيجی و انقلابی در دانشگاه‌ها بودند و احساس مسئوليت برای فعاليت در داخل دانشگاه‌ها می‌كردند گرد‌ هم جمع شدند و جهاد دانشگاهی را تشكيل دادند و خوشبختانه با فرمان امام راحل(ره) اين نهاد انقلابی كاملاً يك شكل قانونی به خود گرفت.

 اسماعيلی تصريح كرد: در اوايل انقلاب نقش جهاد دانشگاهی عمدتاً يك نقش درون دانشگاهی بود به اين شكلی كه در واقع مجموعه دانشجويان معتقد به انقلاب را دور هم تجميع و مسنجم كرده و در جهت اسلامی شدن دانشگاه‌ها تلاش كند و به دانشگاه‌ها در نظام اسلامی رسميت بخشد.

 رئيس كميته معدن و صنايع معدنی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: كم كم مسائل طوری پيش رفت كه جهاد دانشگاهی يك نقش برون‌دانشگاهی به خود گرفت يعنی تأثيری كه در درون دانشگاه‌ها داشت به بيرون دانشگاه‌ها و محيط‌های جامعه انتقال پيدا كرد.

 وی به فعاليت‌های علمی جهاد دانشگاهی اشاره كرد و گفت:‌ اخيراً جهاد دانشگاهی در ابعاد مختلفی فعال شده به‌خصوص در ابعاد علمی و تأثيرگذاری بين‌المللی كه از خود به‌جا گذاشته به‌عنوان مثال فعاليت‌های مؤسسه پژوهشكده رويان و تحقيقات سلول‌های بنيادين، يكی از افتخارات نه فقط جهاد دانشگاهی بلكه افتخارات نظام جمهوری اسلامی در سراسر جهان است.

 اسماعيلی فعاليت‌های جهاد دانشگاهی را بسيار خوب ارزيابی كرد و افزود: از مسئولان نظام انتظار می‌رود كه بيش از پيش جهاد دانشگاهی را مورد حمايت قرار داده و تقويت كنند زيرا اين نهاد، مجموعه‌ای هم معتقد به اصول و انقلاب و ارزش‌ها و هم نخبگان علمی درون آن گرد هم جمع شده‌اند و اگر اين نهاد مورد حمايت بيشتر قرار بگيرد قطعاً بيشتر شكوفا می‌شود.

 نماينده مردم ‌در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به فعاليت‌های مذهبی جهاد دانشگاهی از جمله خبرگزاری ايكنا و سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشگاهيان كشور اشاره و اظهار كرد: جهاد دانشگاهی از همان ابتدا يكی از وظايف و اهداف آن ترويج آموزه‌های دينی بود و اين مهم را از داخل دانشگاه‌ها شروع كرد و بعد از آن هم اين مورد را برای خود مهم تلقی كرد و در بيرون دانشگاه هم در سطح كشور و در سطح جهانی مورد توجه خاص قرار داد.

 وی ادامه داد: در اين مورد جهاد دانشگاهی يكی از نهادهای موفق در ترويج آموزه‌های دينی بوده و ان‌شاءالله با تقويت خبرگزاری‌های ايكنا و سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشگاهيان كشور بتواند با برنامه‌های مدون‌تر و پشيتبانی‌هايی كه دولت از آن خواهد كرد، مثل بقيه موارد موفق باشد.
گزارش تصویری
تجلیل از دختران در سالروز میلاد کریمه اهل بیت(ع)

در سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و روز دختر همزمان با آغاز دهه کرامت از دختران جهادگر جهاد ...
چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس پایان یافت/ تجلیل از ایكنا

به گزارش ایكنا از فارس، مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس شب گذشته، ۲۲ ...
در دیدار رییس جهاددانشگاهی فارس و نماینده فیروزآباد مطرح شد؛  بهره‌گیری از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در تقویت اقتصادی فارس

 نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین و رییس جهاددانشگاهی استان فارس طی دیداری بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های این نهاد ...
جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی فارس

جلسه هم‌اندیشی مدیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس با حضور رئیس و معاونین این نهاد در شیراز برگزار شد.
با همکاری جهاددانشگاهی فارس؛ مركز آموزش متخصص ICT فارس آغاز به کار کرد

سرپرست معاونت آموزش جهاددانشگاهی استان فارس از آغاز به کار مرکز آموزش نیروهای متخصص در حوزه ICT در فارس با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 103
بازدید ماه:3157
بازدید کل:244498

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی