ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 31 تیر 1392

معاون آموزشي جهاد دانشگاهي استان فارس از راه‌اندازي اولين و مجهزترين مركز آموزش تخصصي گوهرشناسي، گوهرتراشي و طراحي جواهرات توسط اين نهاد در شيراز خبر داد.

 

معاون آموزشي جهاد دانشگاهي استان فارس از راه‌اندازي اولين و مجهزترين مركز آموزش تخصصي گوهرشناسي، گوهرتراشي و طراحي جواهرات توسط اين نهاد در شيراز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، محمدجواد همافر، در جمع خبرنگاران در شيراز با اشاره به سوابق منحصر به فرد مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی افزود: اين مركز که در ابتدا با آموزش گوهرشناسی آغاز به کار کرد، هم اینک با تجهیزات کامل و بهره‌گيري از استادان توانمند دانشگاهي و تجربي از سراسر ايران، آموزش‌هاي صددرصد كاربردي را در سه حوزه مختلف ارائه مي‌كند.

همافر با بيان اين كه راه‌اندازي و تکمیل اين مركز، گامي زيربنايي براي ايجاد و توسعه اشتغال پايدار محسوب مي‌شود، گفت: در اين مركز گوهرشناسي، گوهرتراشي و طراحي جواهرات مطابق با آخرين استانداردهاي بين‌المللي آموزش داده مي‌شود.

وی با بيان اين كه گوهرشناسي، گوهرتراشي و طراحي جواهرات سه رشته مجزا و در عين حال تكميل كننده يكديگر است، گفت: ارزش افزوده در صنعت گوهرسنگ حداقل هفتصد درصد است لذا هم‌اينك بسياري از كشورهاي جهان با ورود به اين عرصه، درآمدهاي سرشاري را كسب كرده و ضمن ايجاد اشتغالي پايدار، در رشد سرانه درآمد ملي نيز تأثيرگذار بوده‌اند.

معاون آموزشي جهاد دانشگاهي استان فارس با يادآوري اين كه شركت‌كنندگان در اين دوره‌هاي آموزشي از توان شناخت انواع گوهرسنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي و طراحی، تراش و ساخت زیورآلات، برخوردار خواهند شد، گفت: توسعه مشاغل در اين حوزه مي‌تواند علاوه بر بروز و ظهور استعدادهای بیکران هنرمندان ایرانی، زمينه‌ استفاده از ضايعات معادن سنگ و كارخانجات سنگبري را نیز فراهم كرده و اين ضايعات را به يك ارزش افزوده بدل كند.

او با اشاره به واردات سالانه چندصد ميليون دلاري در حوزه گوهرسنگ‌ها، خاطرنشان كرد: با توجه به وجود 80 درصد از انواع سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي در ايران، با فرهنگ‌سازی و توسعه اشتغال در اين زمينه ضمن جلوگيري از واردات، توسعه توليد ملي و صادرات محصولات گوهرسنگ‌ و كسب درآمدهاي مناسب، کاملاً در دسترس است.

همافر در بخش ديگري از سخنان خود با تصريح اين كه به‌نظر مي‌رسد حضور فردي آشنا با گوهرسنگ‌ها در هر خانواده، امري ضروري است، گفت: امروزه كه استفاده از زيورآلات و گوهرسنگ‌ها در ميان افراد بيشتر شده است، حضور افراد آشنا با اين حوزه مي‌تواند جلوي بسياري از كلاهبرداري‌ها را سد كند.

معاون آموزشي جهاد دانشگاهي فارس با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص قرار داشتن مردم فارس و شيراز در قله، گفت: استان فارس مهد هنر است، هنرمندان اين ديار در عرصه‌هاي مختلف از جمله صنایع دستی، سال‌ها حضوري فعال و تأثيرگذار داشته‌اند و امروز هم اين استان مي‌تواند در عرصه گوهرسنگ‌ها، در كشور حرف‌هاي زيادي براي گفتن داشته باشد.

وي با اشاره به توجه دولت به توسعه اشتغال خانگي، گفت: راه‌اندازي اين مركز و آموزش‌هاي ارايه شده در آن، مي‌تواند در ايجاد مشاغل جديد خانگي نقش‌آفرين بوده و با توجه به امكان بهره‌مندي از تسهيلات قرض‌الحسنه مصوب دولت در اين بخش، مورد توجه قرار گيرد.

همافر با تصريح اين كه چشم‌انداز آموزشي جهاد دانشگاهي فارس، رسيدن به سطحي مناسب جهت صادرات فرآورده‌های اين حوزه است، گفت: اين توان وجود دارد كه علاوه بر تأمين و پاسخ‌گويي به نياز داخلي، نيازهاي ساير كشورها را نيز تأمين كنيم و پاسخ‌گو باشيم.

معاون آموزشي جهاد دانشگاهي استان فارس همچنين از آمادگي اين نهاد براي برگزاري دوره‌هاي آموزشي در هر يك از شهرستان‌هاي استان كه متقاضي اين دوره‌ها باشند، خبر داد.
گزارش تصویری
انتصاب مدیر جدید روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مراسم تودیع و معارفه مدیر روابط عمومی این نهاد برگزار شد.
تبریک رئيس جهاد دانشگاهی فارس به نماینده ولی فقیه

رئيس جهاد دانشگاهی فارس طی پیامی انتصاب آیت‌الله لطف‌الله‌ دژكام را به سمت نمایندگی ولی فقیه در استان فارس و ...
پیام رییس جهاددانشگاهی به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

دکتر سید حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن بیست و هفتم اردیبهشت، روز ارتباطات و روابط عمومی پیامی صادر ...
به‌دنبال درگذشت امام جمعه‌ی فقید شیراز انجام شد؛  حضور رییس جهاد دانشگاهی فارس در منزل آیت‌الله ایمانی

رییس جهاد دانشگاهی فارس و جمعی از مدیران این نهاد انقلابی با حضور در منزل آیت‌الله ایمانی، درگذشته آن عالم ...
پیام تسلیت جهاد دانشگاهی استان فارس به مناسبت درگذشت حضرت آیت‌اله ایمانی

در پی اعلام خبر درگذشت عالم مجاهد، فقیه ارزشمند، انقلابی نستوه و یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت‌اله ایمانی ...


آمار سایت
بازدید امروز: 53
بازدید ماه:3139
بازدید کل:235079

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی