ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 10 خرداد 1394

گروه هنر: دبیر اجرایی جشنواره سراسری «قرآن و هنر» با عنوان شهود قدسی از طرح جامع هفت شهر شایستگی جهاد دانشگاهی، از برپایی نمایشگاه‌های آثار برگزیده این جشنواره در شیراز خبر داد.

گروه هنر: دبیر اجرایی جشنواره سراسری «قرآن و هنر» با عنوان شهود قدسی از طرح جامع هفت شهر شایستگی جهاد دانشگاهی، از برپایی نمایشگاه‌های آثار برگزیده این جشنواره در شیراز خبر داد.

ژیلا علیپوریان، دبیر اجرایی جشنواره سراسری «قرآن و هنر» در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، از برپایی نمایشگاه‌های آثار برگزیده این جشنواره در بخش‌های مختلف خبر داد و گفت:‌ این جشنواره در بخش‌های مختلفی چون نقاشی، عکس، گرافیک و خوشنویسی به‌همت جهاد دانشگاهی فارس و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار شده است.
وی با بیان اینکه جشنواره سراسری دانشجویی طرح جامع هفت شهر شایستگی، قرآن و هنر با عنوان «شهود قدسی» در شیراز برگزار می‌شود، افزود: برای نخستین بار در کشور چنین جشنواره‌ای در سطح دانشگاه‌های مختلف کشور برگزار شده که از نظر تنوع جغرافیایی و کثرت آثار ارسال شده در سطح بسیار خوبی است.
علیپوریان با یادآوری اینکه فراخوان این جشنواره از آبان ماه سال گذشته اعلام شده بود، گفت: 2 هزار و 630 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که  از این تعداد 840 اثر عکس، 306 خوشنویسی، 300 نقاشی و یک هزار و 184 اثر نیز در بخش‌های گرافیک و زیرمجموعه آن بودند.
دبیر اجرایی جشنواره سراسری «قرآن و هنر» ابراز کرد: مرحله ابتدایی داوری این آثار انجام شد که طی آن آثاری جهت برگزاری نمایشگاه انتخاب شدند که از بین این آثار نیز برگزیدگان آن طی مرحله دوم داوری انتخاب شده و در مراسم اختتامیه جشنواره در روز سه‌شنبه، 12 خرداد ماه معرفی و تجلیل خواهند شد.
وی اظهار کرد: پایگاه اطلاع‌رسانی این جشنواره به نشانی www.shohoodeghodsi.ir است که در آن اسامی پذیرفته‌شدگان مرحله اول داوری در رشته‌های مختلف و همچنین آدرس‌های دقیق محل‌های برپایی نمایشگاه آثار برگزیده و اطلاعات تماس قرار دارد ضمن اینکه این پایگاه به‌صورت روزانه به روزرسانی می‌شود.
علیپوریان در ادامه به تشریح زمان و مکان نمایشگاه آثار برگزیده این جشنواره پرداخت و گفت: نمایشگاه آثار برگزیده نقاشی طی روزهای 7 تا 14 خرداد ماه جاری در نگارخانه وصال واقع در چهار راه 15 خرداد شیراز برپاست همچنین نمایشگاه آثار برگزیده خوشنویسی در نگارخانه ترنج واقع در خیابان قصردشت، حدفصل چهار راه ملاصدرا و سه راه برق، کوچه 25، پلاک 476 و طی روزهای 9 تا 15 خرداد ماه جاری دائر است.
دبیر اجرایی جشنواره سراسری «قرآن و هنر» ادامه داد: همچنین نمایشگاه آثار برگزیده عکس طی روزهای 7 تا 14 خرداد ماه جاری در گالری بیدبن واقع در فلکه اطلسی، خیابان هجرت، جنب کوچه 4، ساختمان هجرت، طبقه دوم و آثار برگزیده گرافیک از 9 تا 21 خرداد در گالری حوزه هنری واقع در خیابان لطفعلی خان زند، چهار راه خیرات و نگارخانه مانی واقع در بلوار بعثت، چهار راه خلدبرین، به سمت فلکه سنگی، پلاک 33 برپا شده‌ است.
وی با بیان اینکه در این جشنواره 4 نفر به عنوان دبیر بخش‌های مختلف مشغول به فعالیت هستند، گفت: مسعود عباسی دبیر بخش گرافیک، ماریا کازرونی دبیر بخش نقاشی، روح‌الله محرری دبیر بخش خوشنویسی و علی زمانی دبیر بخش عکس این جشنواره هستند.
علیپوریان در پایان ضمن دعوت از عموم مردم جهت بازدید از این نمایشگاه‌ها و شرکت در مراسم اختتامیه گفت: مراسم اختتامیه جشنواره سراسری «قرآن و هنر» و معرفی نفرات برگزیده از ساعت 14  روز سه‌شنبه همین هفته در تالار شهید مطهری دانشکده پزشکی شیراز برگزار خواهد شد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 23
بازدید ماه:4004
بازدید کل:298298

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی