ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 13 مرداد 1392


 حجت‌الاسلام و المسلمين سيد محی‌الدين طاهری، رئيس نهاد نمايندگی ولی فقيه در استان فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، گفت: روزی‌كه امام راحل دستور به تشكيل اين نهاد را دادند شاهد يك غفلت بزرگ در دانشگاه‌ها بودند.با تشكيل جهاد دانشگاهی زمینه حضور نيروهای مسلمان و متدين آماده شد و اين نيروها ثابت كردند كه توانايی انجام كارهای بزرگ در زمينه علمی و تحقيقاتی را دارند.

 حجت‌الاسلام و المسلمين سيد محی‌الدين طاهری، رئيس نهاد نمايندگی ولی فقيه در استان فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، گفت: روزی‌كه امام راحل دستور به تشكيل اين نهاد را دادند شاهد يك غفلت بزرگ در دانشگاه‌ها بودند.

 وی افزود: در آن زمان رشته‌های دانشگاهی مخصوصاً رشته‌های علوم انسانی تحت تأثير افكار دانشمندان غرب به دانشجويان تدريس می‌شد و تحركی در جامعه وجود نداشت و امام(ره) می‌خواستند در جامعه علی‌الخصوص در دانشگاه‌ها تحرك وجود داشته باشد و دانشگاه‌ها با توليد علم از رخوت بيرون بيايند.

 دبير جامعه روحانيت شيراز تصريح كرد: با تشكيل نهادهايی چون جهاد دانشگاهی بود كه اكنون كشور ما در توليد علم در رده 14 يا 15 در دنيا قرار دارد.

 تشكيل جهاد دانشگاهي بيانگر دورانديشي و اهميت نظر امام راحل است

 حجت‌الاسلام طاهری خاطرنشان كرد: اين نشان‌دهنده همت والا، دورانديشی و اهميت نظر امام(ره) است كه امروزه دانشمندان جوان كشور در زمينه هسته‌ای به اين موفقيت‌های بزرگ دست پيدا كرده‌اند.

 رئيس هيئت امنای آستان مقدس حضرت سيد علاءالدين حسين(ع) شيراز به نقش مؤثر جهاد دانشگاهی در پيشبرد بعد دينی ‌ميان دانشجويان اشاره كرد و گفت: زمانی‌كه جهاد دانشگاهی تشكيل شد زمانی بود كه دانشگاه‌ها به كارزار جنگ تبديل شده بود.

 وی ادامه داد:‌ در آن زمان از جناح‌های چپ و راست سياسی اتاق‌هايی در دانشگاه‌ها وجود داشت و ريشه بسياری از توطئه‌هايی كه در جامعه اتفاق می‌افتاد در دانشگاه‌ها بود و در اين ميان نيروهايی كه افكار دينی داشتند هيچ‌گونه فعاليتی نمی‌توانستند انجام دهند.

 حجت‌الاسلام طاهری افزود: با تشكيل جهاد دانشگاهی زمينه حضور نيروهای مسلمان و متدين آماده شد و اين نيروها ثابت كردند كه توانايی انجام كارهای بزرگ در زمينه علمی و تحقيقاتی را دارند.

 دبير جامعه روحانيت شيراز در پايان به نقش پررنگ جهاد دانشگاهی در زمينه تحكيم ريشه‌های انقلاب اسلامی و ترويج آموزه‌های دينی در كشور اشاره كرد و گفت: با فعاليت و پشتكاری كه نيروهای متخصص مسلمان صفت در مراكز دانشگاهی دارند روز به روز شاهد پيشرفت انقلاب اسلامی در تمامی زمينه‌ها در دنيا هستیم.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 5
بازدید ماه:863
بازدید کل:315471

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی